Αξιολογήσεις εργαζομένων για Lidl

Δείτε όλες τις αξιολογήσεις της Lidl

Απαιτητικό περιβάλλον εργασίας
Πωλητής-ταμίας (Πρώην Υπάλληλος) –  Ξάνθη, Ανατολική Μακεδονία και Θράκη24 Απριλίου 2018
Θετικά:Οργάνωση,ευελιξία,τυπικοί στις πληρωμές.
Αρνητικά:Απασχολεί μόνο 4ωρους και 3ωρους κατα βάση,τρομερές απαιτήσεις για παραγωγικότητα και κόψιμο των υπερωριών για να επιτευχθούν οι στόχοι.Στα μείον και η συμπεριφορά των προισταμένων και επιθεωρητών που ποτέ δεν στηρίζουν τους ανθρώπους που βγάζουν όλη την δουλεια και πολλές φορές με πολύ χαμηλού επιπέδου συμπεριφορες!

Άλλες αξιολογήσεις εργαζομένων για Lidl

Τραγικοί!!!!
Υποδιεθυντης (Πρώην Υπάλληλος) –  Κόρινθος, Πελοπόννησος30 Ιανουαρίου 2020
Τραγικοί!!! Όποιος έγραψε παραπάνω οποίος έφυγε ούτε από έξω δεν περναει Έχει απόλυτο δίκιο.. σε Απόσταση.. όλα μπορείς να τα πάλεψεις αλλά οι ρουφιάνοι οι γλειφτες κ οι αυλικοί των υποτιθέμενων προϊσταμένων δεν παλεύονται.. διευθύντριες που ήταν πωλητριες κ πηραν προαγωγή επειδή κάποιος ανώτερος τις γουσταρε Διευθύντρια που δεν ξέρει που να βάλει το στοκ ψυγείο κ το βαζει στην κατάψυξη.. κ αυτές μπορούν να σε προσβάλλουν να σε μειώσουν να σε απολύσουν... Καμία αξιοκρατία καμία αξιοπιστία μόνο ρουφιανιλικι κ πας μπροστά κ γίνεσαι σαν τα μούτρα τους!!! Thanks but no thanks!!! Έφυγα κ ηρέμησε το κεφαλάκι μου!!! Κ φυσικά ούτε ξαναπατήσα.
Ήταν αυτή η αξιολόγηση χρήσιμη;ΝαιΌχιΑναφορά
Συνέντευξη
Υποψήφιος/α εργαζόμενος/η (Πρώην Υπάλληλος) –  Σαλαμίνα, Αττική17 Ιανουαρίου 2020
Με αφορμή την πολύ πρόσφατη συνέντευξη που είχα σε κατάστημα του Lidl έχω να πω αρχικά ότι είμαι έξαλλος/η με το γεγονός ότι συνεχίζουν να "πατάνε" ανθρώπους που έχουν ανάγκη από εργασία και όχι από δουλία!
Συγκεκριμένα...Φτάνω στο κατάστημα όπου και περίμενα αρκετά μέχρι να βρουν το όνομά μου στο πρόγραμμα και απ'ότι είπαν, τους είχαν στείλει λίστα στην οποία εγώ δεν συμπεριλαμβανόμουν. Το προσπερνώ. Συνέντευξη από την υποδιευθύντρια και από μια πιτσιρίκα υπεύθυνη κάτι, η οποία παπαγάλιζε ό,τι της είχαν μάθει αναφορικά με την εταιρεία. Έκανε μπαμ πόσο άπειρη είναι, το πόσο με εκνευρίζουν άτομα που φαίνεται ότι δεν έχουν δουλέψει σκληρά στη ζωή τους και προσπαθούν να σε πείσουν ότι ειναι οκ να κουβαλάς και να ξεφορτώνεις σαν τον είλωτα ένα φορτηγό ΜΟΝΟΣ-Η ΣΟΥ. Χαζή ερώτηση: Τί ξερετε για την εταιρεία μας; Εκεί αρχίζει το νευρικό μου σύστημα να ταράζεται. Μιας και μένω σχετικά κοντά στο κατάστημα, υπέθεσε κιόλας ότι ψωνίζω και από εκεί, ότι παρακολουθώ την πορεία της εταιρείας κτλ κτλ. Φυσικά, γιατί αν δεν ενημερωθώ κάθε πρωί για το πώς πάει το LIdl, η μέρα μου δεν έχει κανένα νόημα. Αυτά ειπώθηκαν απ΄την ανεκδιήγητη υπεύθυνη κάτι, η οποία πάσχιζε να με πείσει για το πόσο γαμάτη είναι αυτή η εταιρεία απέναντι στο προσωπικό της. Πρέπει να είχα πάρει μια έκφραση λες και με πότιζαν λεμόνι. Στη συνέχεια παίρνει το λόγο η υποδιευθύντρια, οκ, πιο προσγειωμένη, μιας και φαντάζομαι ότι θα έχει χρειαστεί να εργασθεί εκεί μέσα. Μου παρουσιάζει την ρουτίνα της ημέρας. Απ'το πρωί μέχρι το βράδυ. Σε κάθε περιγραφή που έκανε, στεκόταν πάντα στο αν έχω κάποια παρατήρηση να κάνω. Και έκανα
  περισσότερα... φυσικά στο γεγονός ότι ένας άνθρωπος δεν μπορεί να ξεφορτώνει μόνος-η του-της το φορτηγό με τις παραλαβές και κυρίως μια γυναίκα που διατρέχει πολλούς κινδύνους απ΄το βάρος. Εκεί πολύ απλά είπα ότι δεν ρισκάρω να βλάψω την υγεία μου και αμέσως ταράχτηκαν προσπαθώντας να με πείσουν ότι γίνονται σεμινάρια για να διδάξουν στο προσωπικό τον σωστό τρόπο έγερσης ενός φορτίου και ουδέποτε δεν θα ρίσκαραν να πάθει κάποιος κακό. Χρησιμοποιούν λέει ειδικά παπούτσια και κάτι τέτοια. Ως γνώστης, τους είπα ότι το σώμα επιβαρύνεται απ'το βάρος ο,τι και να κανεις! Αυτό που δεν είπα είναι ότι πάνω στο φόρτο εργασίας, σιγά μην σκεφτείς να λυγίσεις γονατάκια για να σηκώσεις τη κούτα! Επιπλέον επιχείρημα;; Στη καθημερινότητά μας αναγκαζόμαστε να σηκώνουμε βάρη, μια μητέρα μπορεί να σηκώνει το παιδί της, πού είναι το πρόβλημα; Κάπου εκεί κατάλαβα περί τίνος πρόκειται και πολύ απλά τις άδειασα χωρίς να το περιμένουν απ'οτι φάνηκε και αποχώρησα.
Τέλος, η θέση αφορά μερική απασχόληση, 3 φορές / εβδομάδα. Βιοποριστικά αυτό δεν βοηθά κάποιον ο οποίος περιμένει να ζήσει δουλεύοντας. Σακάτεμα άνευ λόγου.
Όσοι έχετε την επιλογή κρατηθείτε μακριά και ως υποψήφιοι εργαζόμενοι(υπό αυτές τις συνθήκες) αλλά και ως πελάτες!
  λιγότερα
Ήταν αυτή η αξιολόγηση χρήσιμη;Ναι 12ΌχιΑναφορά
Κατοχυρωμένο προφίλ

Κάντε μια ερώτηση σχετικά με την εργασία ή τις συνεντεύξεις στην Lidl. Η κοινότητά μας είναι έτοιμη να απαντήσει.

3,3
Βασισμένο σε 5.883 αξιολογήσεις