Αξιολογήσεις εργαζομένων για Lidl

Τρεχτε ερχεται ελεγχος!

4,0
16 Απριλίου 2020
Χαος χωρις αρχη και τελος..

Παντα οτι καινα γινει καταληγεις να τρεχεις ..

Ειτε λογω ελειψης προσωπικου

Ειτε λογω παραγωγικοτητας σε σχεση με τις εργατοωρες βασει τζιρου που σου επιτρεπει η εταιρια .

Το ολο συστημα ειναι φτιαγμενο για να λογοδοτεις συνεχως και να τρεχεις και να μη φτανεις .

Αξιοκρατια μηδεν

Ανωφελες προσληψεις και απολυσεις
Παρόμοιες αξιολογήσεις
8 Ιουνίου 2020
Ίδιος ρόλος
Υπαλληλος (Τωρινός υπάλληλος) - Πάτρα, Δυτική Ελλάδα
Πολυ πιεστικο περιβαλον, βασικος μισθος και μηδεν προοπτικες για το μελλον.Συνεχομενη ψυχολογικη πιεση, ανεπαρκης εκπαιδευση, το μεσον δινει και παιρνει.
Ξαφνικα και απο το πουθενα σου σκανε ''ανωτεροι'' κουστουματοι κι ενω εχουν μονο δυο εβδομαδες στην δουλεια-λογω μεσου παντα- Σου φερονται σαν σκλαβο κι αλιμονο αν δεν κανεις αυτα που θελουν.Μηδεν συνεργασια, συμφωνιες κατω απο το τραπεζι...

Δεν ειναι τυχαιο που παρα την κριση ειναι μια απο τις εταιριες που εχει ετησια τον μεγαλυτερο αριθμο παραιτησεων καθε χρονο.
24 Δεκεμβρίου 2018
Ίδιος ρόλος
Υπάλληλος (Πρώην Υπάλληλος) - Τρίκαλα, Θεσσαλία
Το να κάθεσαι σαν στέλεχος πάνω από 10 ώρες θεωρείτε υποχρέωση εφ όσον χρειαστεί ...το κακό είναι ότι χρειάζεται πολλές φορές ..είχα δεχτεί εμεσες απειλές ότι θα κινδύνευε η θέση μου αν ζητούσα να δουλεύω ανθρώπινες ώρες ...τότε έκανα την πάπια και συνέχιζα (μεγάλο λάθος ) .στην τελική αναρωτιέμαι πολλές φορές γιατί καθόμουν τόσο καιρό σε αυτήν την εταιρεία και δεν έφυγα ποιο νωρίς (10χρονια )..στα στέλεχοι ισχύει hire and fire όπως στην Αμερική ,το πρωί είσαι εκεί και το απόγευμα ψάχνεις για νέα δουλειά ..βαρέθηκα να βλέπω συναδέλφους να φεύγουν και να αναρωτιέμαι ποτέ θα είναι η σειρά η δικιά μου ,γιαυτο και έφυγα από μόνος .βέβαια κάτω από το φάσμα της κρίσης δεν νομίζω ότι είναι η μόνη εταιρεία που λειτουργεί έτσι ..συνάδελφοι που το μόνο που τους ενδιαφέρει είναι να επιρρίπτουν την ευθύνη ο ένας στον άλλον ..»μακριά από εμάς και ας είναι όπου θέλει το σφάλμα «..βέβαια αυτό έχει και να κάνει με τον φόβο της απολησης που πάντα ήταν στο μυαλό μας (χωρισ Κανένα συγκεκριμένο λόγο )..πολλες διαδικασίες οι οποίες στην ουσία αντί να κάνουν την δουλειά πιο εύκολη την κάνουν ποιο πολύπλοκη ...ασε που βαριέσαι να συμπλημωνεις χαρτιά για τις διαδικασιες ..να πω και ένα καλό :ο μισθός τότε ήταν αρκετά πάνω από τον μέσο όρο της αγοράς (γιαυτο και καθόμουν εκεί )...εξέλιξη συνήθως μόνο αν είσαι στις πωλήσεις ,οι υπόλοιποι έμεναν στάσιμοι(εξετάσεις επιβεβαιώνουν τον κανόνα )..επίσης υπήρχαν αρκετες εκπαιδεύσεις και σεμινάρια ..
Μισθος
Κατά
Ώρες εργασίες, άνθρωπο είναι μόνο νούμερα
25 Οκτωβρίου 2019
Ίδια τοποθεσία
Ταμείας πωλητρια (Πρώην Υπάλληλος) - Κέρκυρα, Ιόνια Νησιά
Πρόσφατα πέρασα από συνέντευξη μέσα σε 5 λεπτά είχα τελειώσει είχα κάνει για μερική απασχόληση κάτι που δεν ισχύει γιατί ποτέ δεν είσαι τετραωρος...Πολύ βαρβαρα ωράρια, υπερωρίες που της μαθαίνεις λίγο πριν σχολασεις και να μπαίνεις στα ψυγεία στους -30 και να πηγαίνεις τα καλοκαίρια της 4 το πρωί και τον χειμώνα της 5 το πρωί ζητάνε χαμάληδες και δούλους και πόστο δεν υπάρχει τα κάνεις όλα ακόμη και ξεφωρτομα φορτηγού για μια γυναίκα αυτό είναι ακοτωμα