Lidl Αξιολογήσεις Υπαλλήλων

Ελλάδα64 αξιολογήσεις
Βρέθηκαν 64 αξιολογήσεις που αντιστοιχούν στην αναζήτηση
Δείτε και τις 6.513 ανασκοπήσεις
4,0
Στον κλάδο των μάρκετ είναι μακράν η εταιρεία με τους καλύτερους μισθούς αλλά και παροχές. Επίσης, είναι και η αλυσίδα με τις περισσότερες απαιτήσεις. Πληρώνει ακόμα το πτυχίο και δίνει πολλά κουπόνια σίτισης κάθε 4μηνο. Τέλος, είναι πληρωμένη και η κάρτα ΟΑΣΑ.
το να εχει κανει ενας υδκ κατ επαναληψη μεγαλυτερο βαθμο παραγωγικοτητας απο το διευθυντη του καταστηματος ειναι ανασταλτικος παραγοντας στη καριερα του...
κυριως οταν εχει παραιτηθει κατα τη διαρκεια της συμβασης του ο προισταμενος που τον επελεξε...

γενικοτερα εχω την καλυτερη εικονα για τα ανωτατα στελεχη και τη χαμηλοτερη για τους διευθυντες των καταστηματων κυριως στη κρητη αοπου γνωρισα ορισμενους απο αυτους.. ευθυνοφοβια και ελειψη πνευματος ευγενους αμιλλας
Πήγα στην Lidl για δύο 4μηνα σε διαφορετικές περιόδους.
Το πρώτο 4μηνο ήταν απλά υπέροχο.Εξαρχής μου είχαν ξεκαθαρίσει ότι για το πρώτο μου δίμηνο θα ήμουν σε ένα συγκεκριμένο κατάστημα και ότι το δεύτερο δίμηνο θα πήγαινα σε άλλο.Έπεσα σε διευθυντές και συναδέλφους ανθρώπινους.Οι διευθυντές και των 2 καταστημάτων αν ήθελαν να μείνω παραπάνω πάντα με ρωτούσαν προηγουμένως και δεν με κρατούσαν εκεί αν έλεγα δεν μπορώ,αλλά ούτε και τσαντιζόταν.Φυσικά τα κάνεις όλα,όμως ακόμα κι αν είχα κλείσει τρίμηνο εκεί και είχα κάποιο κόλλημα ή απορία,συνάδελφοι και διευθυντές με βοηθούσαν σε όλα.

Στο δεύτερο μου 4μηνο όπου είχαν μεσολαβήσει 5 μήνες από το προηγούμενο,πάλι στην αρχή μου ξεκαθάρισαν σε ποια καταστήματα θα πήγαινα.Στα 2 πρώτα οι διευθύντριες και οι συνάδελφοι ήταν το ίδιο με την προηγούμενη φορά μου.Στο 3ο όμως μαγαζί η διευθύντρια,αλλά και οι συνάδελφοι ήταν ότι χειρότερο συνάντησα ποτέ μου.Ποτέ δεν με βοηθούσανε σε τίποτα,ποτέ δεν με ρωτήσανε αν μπορούσα να μείνω παραπάνω και μάλιστα με έβριζαν κιόλας.

Οπότε αν με ρωτάτε,ναι μεν το προτείνω ανεπιφύλαχτα αλλά μην ξεχνάμε ότι πάντα έχει να κάνει με το που θα πέσεις.
Πληρωμή ακόμα και το λεπτό της ώρας που θα κάτσεις παραπάνω και όλα τα δικαιώματα κατοχειρωμένα
Κατά
Μερικοί διευθυντές και συνάδελφοι που χαλάνε το κλίμα
Στο σούπερ μάρκετ Χαλκιαδάκης ήταν πολύ ωραία όλα.
Οχι
Κατά
Πλήρης υγειονομική στηριξη
Είναι γρήγοροι ρυθμοί και πολλά πράγματα που πρέπει να κάνει κανείς όμως για αυτό μας ενημερώνουν στη συνέντευξη και πάμε με γνωρίζοντας τι πρέπει να κάνουμε δεν πάμε με το ζόρι!οι υπερωρίες πληρώνονται κανονικά γιατί χτυπάς κάρτα ρεπό ,άδειες κανονικά και τα ωράρια σωστά.. Υπάρχει συνεργασία και κατανόηση πράγμα που βοηθά να κάνουν ολοι τη δουλειά τους οπως πρέπει! Θα ήθελα να παραμείνω στο κατάστημα.
Τυπικότητα σε όλα ευχάριστο προσωπικό
Κατά
Λίγες ώρες.
Απαίσια συμπεριφορά και ανικανότητα των υπευθύνων και της διεύθυνσης, πολύ τρέξιμο και φωνές μεταξύ διεύθυνσης και υπαλλήλων. Το μόνο θετικό είναι ότι είναι καλός ο μισθός.
Είμαι ένας ακόμα δυσαρεστημένος εργαζόμενος της εταιρείας. Παρά τις προσπάθειες να εξελιχθώ στα πρότυπα που μου επιβάλουν από την διοίκηση, ποτέ δεν θα γίνει διότι δεν μου έχουν δείξει την απαραίτητη εκπαίδευση και δεύτερον κάθε μέρα ζητάνε και κάτι νέο. Όταν λες ότι δεν σου αρέσει κάτι σου λένε αν είναι πήγαινε στον Σκλαβενίτη που δίνει λιγότερα για τις ίδιες ώρες.
Πολυ πιεστικο περιβαλον, βασικος μισθος και μηδεν προοπτικες για το μελλον.Συνεχομενη ψυχολογικη πιεση, ανεπαρκης εκπαιδευση, το μεσον δινει και παιρνει.
Ξαφνικα και απο το πουθενα σου σκανε ''ανωτεροι'' κουστουματοι κι ενω εχουν μονο δυο εβδομαδες στην δουλεια-λογω μεσου παντα- Σου φερονται σαν σκλαβο κι αλιμονο αν δεν κανεις αυτα που θελουν.Μηδεν συνεργασια, συμφωνιες κατω απο το τραπεζι...

Δεν ειναι τυχαιο που παρα την κριση ειναι μια απο τις εταιριες που εχει ετησια τον μεγαλυτερο αριθμο παραιτησεων καθε χρονο.
Υπηρχε αγχος λογω των γρηγορων ρυθμων αλλα υπηρχε αψογη συνεργασια
4,0
Χαος χωρις αρχη και τελος..

Παντα οτι καινα γινει καταληγεις να τρεχεις ..

Ειτε λογω ελειψης προσωπικου

Ειτε λογω παραγωγικοτητας σε σχεση με τις εργατοωρες βασει τζιρου που σου επιτρεπει η εταιρια .

Το ολο συστημα ειναι φτιαγμενο για να λογοδοτεις συνεχως και να τρεχεις και να μη φτανεις .

Αξιοκρατια μηδεν

Ανωφελες προσληψεις και απολυσεις
Worked in a warehouse in cyprus, management was bad, most dont meet the requirements for the position they have, the general manager was clueless, giving promotions to people that are relatives or friends, and hard working people dont even get the chance for promotions. The warehouse had mice and cats running around and noone did anything about it. So yeah, bad environment to work in
Τραγικοί!!! Όποιος έγραψε παραπάνω οποίος έφυγε ούτε από έξω δεν περναει Έχει απόλυτο δίκιο.. σε Απόσταση.. όλα μπορείς να τα πάλεψεις αλλά οι ρουφιάνοι οι γλειφτες κ οι αυλικοί των υποτιθέμενων προϊσταμένων δεν παλεύονται.. διευθύντριες που ήταν πωλητριες κ πηραν προαγωγή επειδή κάποιος ανώτερος τις γουσταρε Διευθύντρια που δεν ξέρει που να βάλει το στοκ ψυγείο κ το βαζει στην κατάψυξη.. κ αυτές μπορούν να σε προσβάλλουν να σε μειώσουν να σε απολύσουν... Καμία αξιοκρατία καμία αξιοπιστία μόνο ρουφιανιλικι κ πας μπροστά κ γίνεσαι σαν τα μούτρα τους!!! Thanks but no thanks!!! Έφυγα κ ηρέμησε το κεφαλάκι μου!!! Κ φυσικά ούτε ξαναπατήσα.
Με αφορμή την πολύ πρόσφατη συνέντευξη που είχα σε κατάστημα του Lidl έχω να πω αρχικά ότι είμαι έξαλλος/η με το γεγονός ότι συνεχίζουν να "πατάνε" ανθρώπους που έχουν ανάγκη από εργασία και όχι από δουλία!
Συγκεκριμένα...Φτάνω στο κατάστημα όπου και περίμενα αρκετά μέχρι να βρουν το όνομά μου στο πρόγραμμα και απ'ότι είπαν, τους είχαν στείλει λίστα στην οποία εγώ δεν συμπεριλαμβανόμουν. Το προσπερνώ. Συνέντευξη από την υποδιευθύντρια και από μια πιτσιρίκα υπεύθυνη κάτι, η οποία παπαγάλιζε ό,τι της είχαν μάθει αναφορικά με την εταιρεία. Έκανε μπαμ πόσο άπειρη είναι, το πόσο με εκνευρίζουν άτομα που φαίνεται ότι δεν έχουν δουλέψει σκληρά στη ζωή τους και προσπαθούν να σε πείσουν ότι ειναι οκ να κουβαλάς και να ξεφορτώνεις σαν τον είλωτα ένα φορτηγό ΜΟΝΟΣ-Η ΣΟΥ. Χαζή ερώτηση: Τί ξερετε για την εταιρεία μας; Εκεί αρχίζει το νευρικό μου σύστημα να ταράζεται. Μιας και μένω σχετικά κοντά στο κατάστημα, υπέθεσε κιόλας ότι ψωνίζω και από εκεί, ότι παρακολουθώ την πορεία της εταιρείας κτλ κτλ. Φυσικά, γιατί αν δεν ενημερωθώ κάθε πρωί για το πώς πάει το LIdl, η μέρα μου δεν έχει κανένα νόημα. Αυτά ειπώθηκαν απ΄την ανεκδιήγητη υπεύθυνη κάτι, η οποία πάσχιζε να με πείσει για το πόσο γαμάτη είναι αυτή η εταιρεία απέναντι στο προσωπικό της. Πρέπει να είχα πάρει μια έκφραση λες και με πότιζαν λεμόνι. Στη συνέχεια παίρνει το λόγο η υποδιευθύντρια, οκ, πιο προσγειωμένη, μιας και φαντάζομαι ότι θα έχει χρειαστεί να εργασθεί εκεί μέσα. Μου παρουσιάζει την ρουτίνα της ημέρας. Απ'το πρωί μέχρι το βράδυ. Σε κάθε περιγραφή που έκανε, στεκόταν πάντα στο αν έχω κάποια παρατήρηση να κάνω. Και έκανα
 - περισσότερα...
Πολύ καλή οργάνωση σαν εταιρεία, χρειάζονται βελτίωση στον τρόπο εκπαίδευσης προσωπικού, βασιζόμενοι στο ήδη υπάρχον πρόγραμμα που έχουν αλλά με πιο ρεαλιστική βάση
Αποδοχές
Κατά
Απαιτητικοί ρυθμοί εργασίας
Είναι μια εταιρεία με σαφή προσανατολισμό στην ποιότητα των προϊόντων, στην σωστή εκπαίδευση του προσωπικού της, στην άρτια οργάνωση των καταστημάτων της.
4,0
Χώρος ευχάριστος και άνετος για το διάλειμμα με εξοπλισμένη κουζίνα, πολύ γρήγοροι ρυθμοί εργασίας. Πρέπει να κάνεις σωστό προγραμματισμό των εργασιών για να εκπληρωθούν οι απαραίτητες διαδικασίες που είναι πολλές έτσι ώστε να καταφέρεις να πετύχεις τους στόχους και την παραγωγικότητα που ζητάς σαν υπεύθυνος.
Εργάστηκα ως σεκιούριτι εκεί στην Κορινθία απαράδεκτοι σαν άνθρωποι σαν συμπεριφορά σαν παιδεία το μόνο που ξέρανε ήταν και είναι το γλυψιμω το ρουφιανιλικη η μη ανάληψη ευθυνών για οτιδήποτε για όλα φταίνε όλοι οι πλην προϊστάμενοι υφησταμενοι το ψάρι βρωμάει απτό κεφάλι ταιριαζει απόλυτα σε αυτήν την εταιρεια
Τίποτα γυφτια
Πρόσφατα πέρασα από συνέντευξη μέσα σε 5 λεπτά είχα τελειώσει είχα κάνει για μερική απασχόληση κάτι που δεν ισχύει γιατί ποτέ δεν είσαι τετραωρος...Πολύ βαρβαρα ωράρια, υπερωρίες που της μαθαίνεις λίγο πριν σχολασεις και να μπαίνεις στα ψυγεία στους -30 και να πηγαίνεις τα καλοκαίρια της 4 το πρωί και τον χειμώνα της 5 το πρωί ζητάνε χαμάληδες και δούλους και πόστο δεν υπάρχει τα κάνεις όλα ακόμη και ξεφωρτομα φορτηγού για μια γυναίκα αυτό είναι ακοτωμα
Ειρωνεία, άγχος, έλλειψη ευγένειας από τους προϊσταμένους και συνεχή υπενθύμιση με πλάγιους τρόπους ότι πρέπει να αυξηθεί η παραγωγικότητα σου, αλλιώς...!
Ο μισθός γι'αυτά που προσφέρεις είναι στα όρια του αποδεκτού.
Δούλευα ως πωλητής/ταμίας στην εταιρία.Το μόνο που ευχαριστήθηκα ήταν οι συνάδελφοι μου και το πόσο καλά συνεργαζόμασταν.Από εκεί και πέρα η εταιρία το μόνο που ξέρει είναι να απειλεί να προσβάλει και να μειώνει τον έκαστο υπάλληλο μόνο και μόνο για να βγάλει λίγη παραγωγικότητα παραπάνω για να έχουν καλά "νούμερα" να δείξουν στους από πάνω.Κάκιστη συμπεριφορά από ανώτερους,τα σταντ που βάζαμε τα προϊόντα μονίμως με χαλασμένα ροδάκια και να τα τραβάμε με χίλια ζόρια με τα χέρια ή με κίνδυνο για ατύχημα με παλετοφόρο,μαύρες ώρες,έλλειπες προσωπικό που δεν μπορεί να ανταποκριθεί σε ανάγκες που έχει το έκαστο μαγαζί,κανένας έπαινος καμία αύξηση καμία πρόοδος μόνο επιπλήξεις και "κριτικές συζητήσεις" που σε μέσες άκρες μόνο κριτικές δεν ήταν
Γερμανική κουλτούρα έχετε δεί έναν εργαζόμενο τούς να χαμογελά?