McDonald's

Αξιολογήστε αυτή την εταιρία
Ελλάδα33 αξιολογήσεις

Ταξινόμηση με βάση

ΧρησιμότηταΒαθμολογίαΗμερομηνία
Βρέθηκαν 33 αξιολογήσεις που αντιστοιχούν στην αναζήτησηΔείτε και τις 212.049 ανασκοπήσεις

Ρολιστας απλα

Επιλεγμένη αξιολόγηση Indeed

Επιλέχθηκε ως πιο χρήσιμη από την Indeed
Ένας απλός υπάλληλος είσαι με ότι λέει ο νόμος,οκ μέχρι εκεί αλλά δεν νομίζω ότι θα το πρότεινα για κάποιον οικογενειάρχη ας πούμε.δυσκολα ωράρια μεγάλο άγχος και πίεση και μισθός βάση νόμου.για νέα παιδία οκ

Δωρεάν γευματα όλα τα προβλεπόμενα βάση νόμου ισχύουν

Κατά

Άγχος, πίεση, ωραρια

Ωραίο περιβάλλον εργασίας - έντονοι ρυθμοί

Μεγάλο σχολείο η εργασία στα McDonald's. Γρήγοι ρυθμοί και κουραστική σωματικά εργασία, ωστόσο μισθός και ανταμοιβές όλα στην ώρα τους και όπως πρέπει. Οι συνάδελφοι και οι μάνατζερ οι περισσότεροι σωστοί και ευγενικοί, σπάνια να πέσεις σε κάποιον περίεργο. Δεν ταιριάζει σ' όλους σαν εργασία, αν είσαι νωθρός και θέλεις να κάθεσαι σε μια καρέκλα τότε καλύτερα να αναζητήσεις μια δουλειά γραφείου.

Μισθός, εξέλιξη, δωρεάν γεύματα, μισάωρο διάλειμμα, κολλητό ρεπό, ακούν τις ανάγκες σου

Κατά

Νυκτερινές ώρες εργασίας, ισορροπία προσωπικής ζωής και δουλειάς, ταχύτητα, κουραστικοί πελάτες (όπως παντού)

Δύσκολο περιβάλλον, γεμάτο άγχος κ πολλοί τραυματισμοί.

Δύσκολος χώρος εργασίας, μεγάλο σχολείο, προοπτικές εξέλιξης, κάνεις δεν είναι σταθερός στον τομέα του όλοι κάνουν όλες τις εργασίες, αργίες-ΣΚ δουλειά, έχουν τη λογική ότι ο πελάτης έχει πάντα δίκιο άρα κάτσε να σε πατήσει κ κανε ο,τι σου ζητήσει.

Μόνο η παραγωγή τους ενδιαφερε

Δουλεύαμε σαν τα σκυλιά χωρίς αναγνώριση με άσχημη συμπεριφορά προς τους υπαλλήλους από τους ανώτερους προφανώς επειδή μας βλέπανε ως τσέπες τους κ το λέω μετά λύπης μου

Παραγωγικό

Ωραίο εργασιακό περιβάλλον. Καλή συνεργασία σεβασμός και σταθεροί σε όλα.

Kako

to mono kalo einai ta standart lefta pou mpainoun kathe mina , manager mas milane les kai eimaste to teleutaio skato sthn koinwnia to idio kai to afentiko , na fonazei sto magazi tha sou kopso ta xeria se sunadelfo einai trelo , treles apaitisis mia trela epikrati , kai exoun ena ufos otan se koitane oi anwteri apapa sou xalane thn mera pas xaroumenos kai se xeftilizoun me to pou mpeis gurnaw spiti apo douleia kai niwthw xalia katathlipsi kai oxi ap thn douleia gt tis kathimerines den einai kai tipota trelo alla oi anoteroi se pidane. Kai to xeirotero mporei na sou zitisoun na xeskatiseis olo to magazi na se koitane me ufos upotimitiko kai prepei na peis kai euxaristo apo panw den to sunistw oti xeirotero gt o manager tou magaziou logariasmo se kanenan den dinei ap oti fainete kai to mono pou kanei einai na se tromokrati

lefta kathe mina

Κατά

ola ta upoloipa

Οτι χειροτερο

Η πολιτικη ειναι μονο μερικη απασχοληση,με καβαλημενους μανατζερ απο τα lidl που νομιζουν με το να φωναζουν στους κατωτερους τους θα τους κανουν να φοβηθουν κ να είναι πιο αποδοτικοι. Μεγάλες απαιτησεις για μισθο ψιχουλων. Οτι λαμπει δεν ειναι χρυσός. Καμια εξελιξη, σπανιο φαινομενο. Κοιτανε απλα και μονο να βολευτεί το καθε καταστημα χωρίς να το ενδιαφερει ο υπάλληλος. Αμα εχει περιοδο μια γυναίκα και τυχει να εχει πολυ δουλεια εκεινη τη στιγμη δεν προκειται να την αφησουν να παει τουαλέτα για την "καθιερωμενη" αναγκη!! Μακρυα.

Δωρεαν, μεχρι ενα οριο, γευμα

Κατά

Αδειες οποτε τους βολευει, μισθος, σεβασμος, εκμεταλευση

Απαιτητική δουλειά με πολύ άγχος και πίεση

Δεν θα ξανά προτιμούσα αυτή την εταιρία διότι απαιτούν πολλά από τον εργαζόμενο για ψίχουλα δεν δίνουν ευκαιρίες υπάρχει τρελή πίεση και εκμετάλλευση

Δωρεάν γευμα

Κατά

Υγειονομική κάλυψη μίνι άδειες

Παραγωγικό περιβάλλον εργασίας

Υπήρχε πίεση,ανταγωνισμός,μεθοδικότητα,συνεργασία & χαμογελο

Διαλειμμα με δωρεαν γευμα

Καλή δουλειά, ευέλικτο ωράριο, δυνατότητα εξέλιξης

Είναι μια δουλειά που μπορεί κάποιος να μάθει γρήγορα και να προσαρμοστεί. Λόγο του φόρτου της δουλειάς χρειάζεται συνεπεία και πειθαρχία

Καλή

Γρήγοροι ρυθμοι . Απαιτητικοί ως προς την καθαριότητα του χώρου .

Mc Donalds

Μια εταιρεια που σου προσφερει αρκετα,καλο εργασιακο περιβαλλον,πολυ καλη εξυπηρετηση του πελατη.

Fun and Fast paced environment

Working at McDonalds was one of the best experiences of my life. It taught me how important it is to work as a team and cooperate, how to be fast paced and multitask, all this while having to perform under pressure in the most busy place in Greece.

Free lunches, Good co-workers, Nice environment

Κατά

Intense workload

Τιποτα το σπουδαιο

Οχι οτι καλυτερο για χωρο εργασιας και κακη αντιμετωπισει εργαζομενου

Not so good

Mcdonalds as a company is very strong and it pays very good. The reason a left that job was because of the other guy who worked there, I had to argue every single day with them and I didn't like it so I looked for other jobs and when I find it I left McDonald's

McDonald's

C'est un travail très passionnante qui a besoin être forte, rapide et très dynamique.

Bon experience, travail en équipe

Κατά

Trop du pression

Ευχάριστο αλλά πιεστικό περιβάλλον εργασίας με προοπτικές εξέλιξης.

Τα McDonald's είναι σχολείο για όσους εργάζονται για πρώτη φορά. Πιεστική δουλειά και γρήγορη, χωρίς αργίες και Σαββατοκύριακα, εκτός αν συμπέσουν με ρεπό και με βραδινές βάρδιες. Ωστόσο τα χρήματα είναι περισσότερα σε τέτοιες περιπτώσεις οπότε ανταμείβεται η δουλειά σου. Οι μάνατζερς μπορεί να γίνουν απότομοι λόγω πίεσης και φόρτου ερασίας, αλλά είναι στον άνθρωπο και που θα πέσεις. Ως επί το πλείστον γνώρισα καλά άτομα. Υπάρχει ευελιξία στο ωράριο μιας και είναι κυλιόμενο, ιδανικό για φοιτητές. Με τους συναδέλφους είμαστε ακόμα φίλοι και ήταν ευχάριστο να εργάζομαι μαζί τους. Υπάρχουν προοπτικές εξέλιξης με σεμινάρια και εξετάσεις της εταιρείας.

Δωρεάν Γεύματα, Ασφάλιση ΙΚΑ, Πληρωμή εγκαίρως, Δώρα, Έξτρα μπόνους αργίες, βραδινά, Ευέλικτο Ωράριο.

Κατά

Ορθοστασία, Πίεση, Δουλειά αργίες και βραδινές ώρες, Managers

Μεγάλη εμπειρία

Με την εργασία μου στο χώρο της εταιρείας απέκτησα πολλές επικοινωνιακές δεξιότητες.

Εξαιρετικη εμπειρια

Θα χαρακτηριζα την εμπειρια μου ως το τελειο μαθημα για τις ευθυνες/ αρμοδιοτητες του φερει τετοιου ειδους δουλεια, την αντιμετωπιση του πελατη αλλα και τις απαραιτητες ικανοτητες

Productive and fun workplace

Basic job, with continuous pressure. If the actual team work well, the job is way much easier. The management has a great attitude. They are helpful in most of the cases.

Free lunches

Κατά

Stressful

Παραγωγικό περιβάλλον

Άριστο εργασιακό περιβάλλον με πολύ καλές αποδοχές και υγειονομική κάλυψη.

Δωρεάν γεύματα

Κάντε μια ερώτηση σχετικά με την εργασία ή τις συνεντεύξεις στην McDonald's. Η κοινότητά μας είναι έτοιμη να απαντήσει.Κάντε μια Ερώτηση

Βασισμένο σε 212.049 αξιολογήσεις

3,4 από 5 αστέρια για το θέμα Ισορροπία Εργασίας/Ζωής