Media Markt Αξιολογήσεις Υπαλλήλων

Ελλάδα32 αξιολογήσεις
Βρέθηκαν 32 αξιολογήσεις που αντιστοιχούν στην αναζήτηση
Δείτε και τις 1.167 ανασκοπήσεις
Όχι και τόσο καλά.
Δεν υπάρχουν προοπτικές εξέλιξης. Πολύ ασταθές προσωπικό.
c
cccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccc
Ένας δούλος είσαι εκεί μεσα
Μια εταιρεία που δεν σέβεται κανέναν. Το μόνο που την νοιάζει είναι να βγάλει κέρδος και ας πεθάνει ο υπάλληλος από κορονοιο. Μετά ρωτάτε γιατί δεν έρχεται ο κόσμος να δουλέψει σε εσάς.
Profesional Work Place
Daily exporting and processing of online orders with the use of Excel and ERP systems.
Liaising on a daily basis with internal/external stakeholders such as 3rd party transport companies and various internal departments to ensure customer needs are met at all times.

Ensuring successful product deliveries according to customer needs.

Managing and resolving various delivery issues including incomplete/false deliveries, delivery delays and making sure customer issues/complaints are dealt with in a timely manner.

Regularly updating the stock control systems and making sure inventories are accurate.

Producing reports and statistics to monitor delivered and undelivered customer orders.

Issuing and processing of receipts, invoices and order documents for the customers.

Training and supervising new employees according to company standard operating procedures.
Ασταθές προσωπικό
η εμπειρία μου ήταν σύντομη η θέση αφορούσε πιο πολύ το power service , πέρασα δύο συνεντευξεις η δεύτερη με τον διευθυντή φαινόταν φιλικοι στην αρχή μαζί . Μου έκανε μεγάλη εντύπωση η τάση τους να με προειδοποιήσουν για τους "οργισμένους" πελάτες που θα είχα να αντιμετωπίσω και ότι αν γινόταν κάτι πολύ σοβαρό θα υπήρχε αμεση επέμβαση από τους ίδιους
....
Τέλεια σαν εταιρεια απλά στο ταμειακο δεν υπάρχη άλλο σκαλοπάτι.....
ασφαλες περιβαλλον
Τομέας παιχνιδιών που δυστυχώς συρρικνώθηκε. Ευχάριστη η θητεία μου εκεί κατά τη διάρκεια των 11 χρόνων.
Παραγωγικό περιβάλλον
Παραγωγικό περιβάλλον, πολύ φιλικό περιβάλλον σταθερος μισθός
Για αυτό έφυγαν οι Γερμανοί. Λάρισα.
Καμία σχέση με πολυεθνική εταιρία καμία σχέση με την οριτζιναλ στην Γερμανία. Αλλάζουν το 90% των υπαλλήλων μέσα σε 4 χρόνια το πολύ. Μένουν μόνο συγγενείς συνχωριανοι και πελάτες του διευθηντη-ταβερνιαρη. Το κατάστημα έχει μακρά παράδοση σεξουαλικων σχέσεων μεταξύ υπαλλήλων. Πάντα φταίει ο κατώτερος υπάλληλος. Απειλές γλύψιμο κλάματα και ψυχολογία 0. Λεφτά το βασικό χωρίς ρεπό.
Καμία προοπτική - Αγχωτικό περιβάλλον
Για ταμίας πολλές υποχρεώσεις πέραν των συναλλαγών. Πολλές προωθήσεις και στόχοι σε ότι έχει να κάνει με επεκτάσεις εγγυήσεων, κάρτες μέλους, καθώς και άνοιγμα καρτέλας για εταιρικούς πελάτες. Όλα αυτά με δύο ταμεία το πολύ ανοιχτά στη καλύτερη. Όσον αφορά για προοπτικές εξέλιξης δεν ξέρω αν πρέπει να είσαι τουλάχιστον γνωστός του γνωστού. 4ωρη εργασία και ως εκεί. Το πολύ να γίνεις 6ωρος εφόσον περάσουν κάποια έτη και εφόσον εσύ πιέσεις πολύ τη κατάσταση ώστε να γίνει αυτό. Τέλος το κλίμα το συναδελφικό τουλάχιστον τραγικό όσον αφορά τις πιο παλιές. Με τις καινούργιες ταμίες υπήρχε πολύ καλή σχέση. Γενικώς πολύ πιεστικο και αγχωτικό περιβάλλον με πολλές υποχρεώσεις και στόχους χωρίς προοπτικές και με χαμηλό μισθό.
Μισθός στην ώρα του
Κατά
Πολλοί στόχοι - πίεση - κακό περιβάλλον
Αγχωτικό και πιεστικό περιβάλλον, κουραστικό πρόγραμμα
Ως ταμίες, εξυπηρετούσαμε τους πελάτες, ωστόσο οι ειδικεύομενοι όπως εγώ, εκτελούσαμε χρέη κι άλλων πόστων π.χ. στην υποδοχή, στο καθάρισμα των άλλων διαδρόμων και στην τακτοποίηση των ραφιών/προϊόντων. Μας έμαθαν τα βασικά σχετικά με το ταμείο και την έκδοση τιμολογίων, τίποτα παραπάνω. Οι managers ήταν σχετικά καλοί μαζί μας σε αντίθεση με τους συναδέλφους (τους υπόλοιπους ταμίες συγκεκριμένα) οι οποίοι προκαλούσαν παραπάνω πίεση και στρες σε εμάς τους πιο καινούργιους. Το πιο δύσκολο ήταν όταν ήμασταν αναγκασμένοι να στεκόμαστε μέχρι το τέλος της βάρδιας όρθιοι, ασχέτως αν μπορούσε κάποιος να ανταπεξέλθει στην κούραση, ενώ το πιο ευχάριστο, ήταν αδιαμφισβήτητα το δεκάλεπτο διάλειμμα, αν και βιαζόσμασταν να προλάβουμε να φάμε κάτι πρωτού επιστρέψουμε πάλι στη δουλειά.
κακο εργασιακο κλιμα
δουλεψα 13 μηνες απο λεφτα αρκετα καλα μου δωσανε και προυπηρεσια αλλα οι συνθηκες απαραδεκτες καθε μηνα διωχνανε και ειμαστε οι περισσοτεροι χωρις ρεπο μεγαλο φταιξιμο τα κεντρικα της εταιριας αν δεν εισαι βυσμα δεν ανεβαινεις και εκει πανω δυστυχως ειναι ολοι !!
δωρεαν γευμα, μισθος στην ωρα του
Κατά
ωραριο, κλικα
κακη επιλογη
Κακο μανατζμεντ δεν υπαρχουν δυνατοτητε εξελιξης μονο εαν ανηκεις σε κλίκα.
Συνεχείς απολύσεις κάκιστος μισθός. Λάρισα
Τα μεγάλα κεφάλια κάνουν ότι θέλουν με απαισια συμπεριφορά. Την έχουν δει υπουργοί που ευνοουν οποιον γουστάρουν και όποιον γλυφει.Στις συνεντεύξεις που παίρνουν το ύφος τους είναι επιεικως απαραδεκτο.οι μισθοί είναι της πείνας κυριολεκτικά και οι απολύσεις πολλές,πάρα πολλές.
Κανενα
Κατά
κακό εργασιακό περιβάλλον με πολύ γκρίνια
Συνεχής ανανέωση προσωπικου ανά 2 με 3 έτη και οι προσληψεις κατω τον 25 για να ειναι χαμηλού μισθού άπιαστους στόχους και ανύπαρκτα μπόνους χάλια ωράρια συνεχής φόβος για το αν θα έχεις εργασία τον επόμενο μηνά καμια αξιοκρατία στο προσωπικό αν είσαι φίλος και ρουφιάνος με την διοίκηση τότε και μόνο δεν έχεις να φοβηθείς για την δουλειά σου καμιά προοπτική εξέλιξης
μισθός στην ώρα του
Κατά
συνεχείς απολύσεις κακό εργασιακό κλίμα
Χάλια περιβάλλον
Ότι χειρότερο τα τελευταία χρόνια η εταιρία έχει χάσει την ταυτότητα της. Διώχνουν καθημερινά τους καλύτερους πωλητές με την δικαιολογία ότι δεν πιάνουν τους στόχους ενώ το πιο σημαντικό πρόβλημα ξεκινά από τη διοιηκηση. Η διοίκηση δείχνει εύνοια σε συγκεκριμένα άτομα δεν υπάρχει αξιοκρατία και προσπαθούν να ρίξουν το φταίξιμο στους πωλητές, επίσης δεν παίρνει το βάρος της ευθύνης των πράξεων της. Οι μισθοί είναι διαφορετικοί στον κάθε πωλητή σε κάποιους αναγνωρίζουν προϋπηρεσία και σε κάποιους όχι με κριτήρια δικά τους. Όλοι ζούμε με το φόβο κάθε μήνα για το ποιος θα είναι ο επόμενος που θα αποχωρήσει. Μακριά οι συνθήκες είναι χάλια εκτός αν θέλετε να περάσετε το χρόνο σας μέχρι να βρείτε κάτι καλύτερο. Αναξιοκρατία σε όλα τα θέματα μέσα στο κατάστημα
Ο μισθός στην ώρα του
Κατά
Γκρίνια και πάρα πολλές ευθύνες για τα λιγοστά χρήματα του μισθού
Απόλυση μετα απο εγκυμοσύνη
Δούλεψα σχεδόν 14 μήνες ,Όχι συνεχόμενους...εμεινα έγκυος ,τους το ανακοίνωσα κι από την πολύωρη εργασία στο black Friday παθαίνω αποκόλληση!Ο γιατρός προτείνει μια βδομάδα αναρρωτικη άδεια όπου κατά τη διαρκεια της αποβαλλω...επιστρεφω στα καθήκοντά μου μετά την αναρρωτική και τους ενημερώνω ότι απεβαλλα...ενα μήνα μετα Και πριν κλείσω χρονο με απολλυουν χωρίς καμία δικαιολογία-πάντα ήμουν τυπική και σε νούμερα παρα πολυ ψηλά-τα συμπεράσματα δικά σας...ηθελα να ξερά τα βραβεία best place to work πως τα παίρνουν αυτές οι εταιρείες???πληρώνουν για να τα πάρουν???διευθυντες και προϊστάμενοι με απολυτήριο στην καλύτερη Λυκείου
...εργαζομενοι θύματα κάτοχοι μεταπτυχιακού και πάνω..
Ο μισθος στην ωρα του
Κατά
Πιεση αγχος
0-0=0
Αξιοκρατία μηδεν,αν έχεις βύσμα επιβιώνεις ,προοπτικές με αυτούς που την διοικούν ελάχιστες έως ανύπαρκτες ,συνεχείς απολύσεις με μονό σκοπό να σώσουν τους παχυλούς μισθούς τους τα στελέχη ( για όλα φταίνε πάντα οι άλλοι , ποτέ αυτοί).
Το ότι δραστηριοποιείται 12 χρονιά στην χώρα και είναι όλες οι χρονιές ζημιογόνες αρκεί να καταλάβετε την ικανότητα διοικήσεις . Όταν ξεκινάς ο μισθός είναι ο βασικός αν καταφέρεις και ανέβεις θέσεις αυξάνεται ο μισθός καθώς και οι υποχρεώσεις 12ωρα είναι το μίνιμουμ που ζητάνε να είσαι στο μαγαζί η πίεση τεραστία , οικογένεια μετά από αναβάθμιση την ξεχνάς καθώς και προσωπική ζωή , για υπερωρίες δεν πληρώνουν ούτε για αστείο , αν πιστεύεις ότι έχεις ικανότητες ψάξε αλλού για δουλειά εδώ δεν θα στο αναγνωρίσουνε ποτέ και αν γίνει αυτό θα είναι για να σε φάνε μετά , και να βάλουνε κάποιον δικό τους για να τα βρει έτοιμα.

Αξιολογήσεις από το γραφείο HR του ομίλου ανύπαρκτες , μαζεύουν κάποια βραβεία και νομίζουν ότι κάνουν καλά την δουλειά τους ενώ το προσωπικό τους βρίζει , απολύονται άνθρωποι χωρίς λόγω και αιτία . Παρακαλώ να απολυθώ για να πάρω την αποζημίωση και να μην ξαναπεράσω ούτε από έξω.

Δυστυχώς όταν ηρθε η εταιρία ήταν πολύ διαφορετική υπήρχανε αρκετά στελέχη με ικανότητες πάθος θέληση και αξιοκρατία σταδιακά τους έχουνε διώξει όλους ,τώρα είναι κάτι σαν εταιρία . Άλλωστε αυτό το καταλαβαίνεις στον κλάδο αυτό από απλά πράγματα οι εταιρίες που πάνε καλά και βγάζουνε κέρδη συνήθως έχουν ικανά στελέχη και ευχαριστημένο προσωπικό .Συμβουλή αν θέλεις να σπαταλήσεις 2 –3 χρονιά από την ζωή σου κάνε βιογραφικό εκεί να μαζέψεις εμπειρίες
 - περισσότερα...
Aδιαφορια και ανικανοτητα
Έμεινα 2 χρόνια εκεί. Αν δεν είσαι συγγενής ή φίλος του εκάστοτε head ή υπευθύνου δεν υπάρχει περίπτωση να ανέβεις. Και δεν μιλάμε για υποψίες αλλά το έκανα φανερά οι άνθρωποι, ακόμα και με ίδιο επώνυμο. Γίνονται προσπάθειες μέσα στην εταιρία αλλά δυστυχώς είναι ελάχιστοι αυτοί που ενδιαφέρονται για το προσωπικό. Δεν θέλω να μιλήσω για μισθό και αυξήσεις μιας και αυτά συμβαίνουν σε όλες τις πολυεθνικές αλλά το τραγικό εκεί είναι το βύσμα και η αδιαφορία των ανωτέρων. Κανείς δεν βγάζει πάνω από 3 έτη εκεί αν δεν κάνει φιλίες με ανώτερους. Στο τηλεφωνικό δεν δίνεται επίδομα ακουστικού κ οθόνης, τις υπερωρίες τις δηλώνουν υπερεργασία και δεν παίρνεις όσα θα έπρεπε και τις υποχρεωτικές εκπαιδεύσεις δεν τις πληρώνεσαι ακόμα και αν πας Κυριακή. Αν έχετε άμεση ανάγκη για δουλειά να πάτε, αν έχετε άλλες επιλογές μην περάσετε ούτε απ'έξω.
Έγκαιρη πληρωμή, δωρεάν γεύμα 1 φορά την εβδομάδα
Κατά
πολλά
Αξιοκρατια μηδεν!
Στην Ελλάδα ζούμε , αυτό έχω να πω! Σε μια τόσο μεγάλη πολυεθνική στην οποία ο μισθός είναι ο βασικός και αν τύχει να στον αυξήσουν θα είναι η αλλαγή της θέσης και αυτή η "αύξηση" μετά από ΠΑΡΑ πολύ καιρό ένα πράγμα πάει μόνο μπροστά και αυτό ίσως οι περισσότεροι εργαζόμενοι εκεί να το έχουν ζήσει. Το βύσμα λοιπόν , οι δικοί τους άνθρωποι , δεν έχει σημασία αν είσαι άριστος , αν ξέρεις την δουλειά τέλεια και αυτό διότι εργάζεσαι τόσα χρόνια εκεί. Θα έρθει εκείνο το άτομο-α που σε 3 μήνες θα πάρει άλλη θέση και αύξηση και θα διώξουν άτομα ή θα υποβιβάσουν άτομα τα οποία άξιζαν και με το παραπάνω και στην θέση τους θα βάλουν βύσματα τα οποία όχι απλά δεν ξέρουν την δουλειά , αλλά κοιτάνε να μειώσουν και όλους τους υπόλοιπους όσους φυσικά γνωρίζουν την δουλειά γιατί μάλλον αγχώνονται στο να μην φαίνεται άλλο όνομα εκτός απο το δικό τους , ασχέτως αν ΟΛΗ την δουλειά την βγάζουν αυτά τα 4-5 άτομα. ΚΡΙΜΑ πραγματικά πολύ μεγάλο κρίμα. Ελπίζω σε άλλες πολυεθνικές να υπάρχει αυτό που λέμε αξιοκρατία.
ο μισθός στην ώρα του
Κατά
οι αποφάσεις που παίρνουν θα καταλήξουν την εταιρία στον πάτο
Το βισμα καλα κρατει
Δούλευα σχεδόν ενα χρονο στην εταιρία της mm περα οτι ο πενιχρος μισθός έμπαινε στην ωρα του δεν υπάρχει κανένα άλλο καλό.δεν υπάρχει καμια αξιοκρατία και φυσικά δεν εχεις ελπίδες να παρεις προαγωγή η καλά δεν θα μιλήσω για αύξηση γιατί εκεί μέσα δεν μπορείς ουτε να αρρωστησεις κοβετε αμέσως με το ημερομίσθιο. Εκεί μέσα εχεις πιθανοτητες να παρεις προαγωγή μονο αν εχεις μέσο. Στο τμήμα εξυπηρετησης που εργαζομουν εγώ έφυγαν αξιόλογα άτομα που είχαν πραγματικες δυνατότητες και είχαν φτάσει το τμήμα να εχει βραβευσεις πήραν την θέση τους ατομα που δεν ξέρουν την τυφλά τους . ενα εργοστάσιο ανθρώπων που επειδή τους αγοραζουν και μια πίτσα την βδομάδα νομίζουν οτι κάτι εγινε
Μπαινει ο μισθος στην ωρα του
Κατά
Απαισιο εργασιακο περιβαλλον
Κατοχυρωμένο προφίλ
Κάντε μια ερώτηση σχετικά με την εργασία ή τις συνεντεύξεις στην Media Markt. Η κοινότητά μας είναι έτοιμη να απαντήσει.
3,5
Βασισμένο σε 1.167 αξιολογήσεις