My Market Ανασκοπήσεις Υπαλλήλου σε Αθήνα

Βρέθηκαν 14 ανασκοπήσεις που ταιριάζουν με την αναζήτηση Δείτε και τις 45 ανασκοπήσεις
Ταξινόμηση με βάση: Χρησιμότητα | Βαθμολογία | Ημερομηνία
πιεστικο περιβαλλον με πολυ γκρινια χωρις λογο
πωλητρια (Πρώην Υπάλληλος) –  Αθήνα, Αττική16 Νοεμβρίου 2019
εργαστηκα 7 μηνες και μεσα σε αυτους εβλεπα να φευγουνε συνεχεια ατομα για την ακριβεια φυγανε 10 ατομα μεσα σε αυτους τους μηνες κ ο διευθυντης να λεει οτι καλο θα ειναι να κραταμε τα καινουρια ατομα που θα ερθουν να μην τα διωχνουμε και εκει που ητανε να μου κανουνε την τριτη συμβαση μ λεει λιπαμαι αλλα δεν την ανανεωνουνε μικαμε για καραγκιοζιδες ολα αυτα για να μην γινω αοριστου ουτε απ εξω δεν ξαναπερναω ασε που πας στα αλλα σουπερ και δε βλεπεις κανεναν εργαζομενο να κανει αυτα που μας βαζανε να κανουμε εκει.
κανενα
Κατά
βρωμια παντου μεταφορικα και κυριολεκτικα
Ήταν αυτή η αξιολόγηση χρήσιμη;ΝαιΌχιΑναφορά
Κακή συμπεριφορά των προίσταμένων
ΘΕΣΗ ΠΩΛΗΤΡΙΑΣ - ΤΑΜΙΑΣ (Πρώην Υπάλληλος) –  Αθήνα, Αττική14 Νοεμβρίου 2019
η εταιρεία τα νόμιμα (μισθός αποζημιώσεις κ.τ.λ. ) είναι τυπική το άτομο που είχα προϊστάμενο από Βερόπουλο μεριά ήταν αγράμματος και μίλαγε στο προσωπικό του με χυδαίο τρόπο και με τις παρατηρήσεις που έκανα στα κεντρικά του καταστήματος ήταν και ο λόγος που δεν μου ανανέωσαν την σύμβαση
Ήταν αυτή η αξιολόγηση χρήσιμη;ΝαιΌχιΑναφορά
Productive workplace
Athens Customer service and cashier (Πρώην Υπάλληλος) –  Athens Greece26 Σεπτεμβρίου 2019
01/07/2016-30/09/2016: My Market, Athens Customer service and cashier (for casual occupation) summer period of time
Gaining Strong communication skills
None
Κατά
Complaints
Χειρότερη εταιρία στον κλάδο .
Στέλεχος (Τωρινός υπάλληλος) –  Αθήνα, Αττική18 Σεπτεμβρίου 2019
Χειρότερη εταιρία στον κλάδο λιανικής , ΔΙΑΧΩΡΙΣΜΟΣ σε υπαλλήλους της εξαγοραστεας εταιριας βερόπουλου από την ημέρα τις εξαγοράς μέχρι και σήμερα , απειλές από διευθυντές καταστημάτων και περιφεριακων κατά εργαζομένων βερόπουλου με μεταθέσεις και απολύσεις βάση στημένης αξιολογήσεις από περιφερειακό και διευθυντή ,τεράστιες ίντριγκες με οφέλη μόνο στο παλαιό δίκτυο ,άσχετα στελέχη καταστήματος που ζουν για να ταλαιπωρούν τους εργαζόμενους ειδικά του νέου δικτύου(βερόπουλου ) ,Καλή μισθοί μόνο για το παλαιό δίκτυο ,με επιδόματα ,διατακτικές ,bonus κ.α,Στελέχη βερόπουλου εδω και 3χρονια δεν έχουν πάρει την αύξηση που εχει υποσχεθεί ο ιδιοκτήτης τις εταιρίας κ. Π........ Σ για να ισοροποισουν η μισθοί παλαιόυ δικτύου και νέου δικτύου .Προφάσεις περιφεριακων που προσπαθούν να δημιουργούν προβλήματα στους εργαζόμενους τις εταιρίας βερόπουλου απειλώντας με υποβιβασμό κ.α .Δεν σέβονται προβλήματα υγείας εργαζομένων βερόπουλου και τους πιέζουν και τους ταλαιπωρούν για να φύγουν από την εταιρία από μόνη τους ,σέβονται μόνο τα προβλήματα του παλαιού δικτύου(My market)και δίνουν άμεσα λύση .Προγραμματα εργασίας με όφελος μόνο την ανάγκη του του κάθε καταστηματοσ και οχι τις σύμβασης που εχει υπογραφή .Ωρες απλήρωτες,Κόμπλεξ σε μεγάλο βαθμό.
Τραγικές συνθήκες εργασίας
Αποθηκάριος (Πρώην Υπάλληλος) –  Αθήνα, Αττική14 Σεπτεμβρίου 2019
Μια εταιρεία όπου άμα δεν είσαι ρουφιάνος ή χαφιές δεν μπορείς να επιβιώσεις. Άθλιες συνθήκες εργασίας χωρίς να τηρούνται τα ωράρια με τους υπαλλήλους να είναι υποχρεωμένοι να δουλέψουν παραπάνω ώρες λες και ζουν μόνο για να εργάζονται στη συγκεκριμένη εταιρεία. Διευθυντές που λειτουργούν υπό το καθεστώς <αποφασίζομεν και διατάζομεν> χωρίς κανένα σεβασμό στους υπαλλήλους του και τους αναγκάζουν να δουλεύουν με το φόβο μην τα ακούσουν ακόμα και όταν είναι σωστοί στην εργασία τους, χωρίς να εμπνέουν κανένα σεβασμό. Υποδιευθύντριες που πληρώνονται αδρά χωρίς να ξέρουν να κάνουν τη δουλειά τους κάνοντας πασαρέλα μέσα στο μαγαζί. Μια εταιρεία που δεν υπολογίζει καθόλου τη γνώμη του υπαλλήλου της.
Σταθερός μισθός εργασίας
Κατά
Τα πάντα
Σαδισμός και ξεφτιλα
Πωλητης (Πρώην Υπάλληλος) –  Αθηνα12 Σεπτεμβρίου 2019
Άθλιο εργασιακό περιβάλλον στεγνή ρουφανια από Διεύθυνση και υποδιεύθυνση. Απειλές στους υπαλλήλους παράνομες παρακολουθήσεις από κάμερες,κατάχρηση εξουσιών συμπεριφορές αισχρες επιπέδου Τρούμπας. Γλείψιμο ακόμα και στους πιο ελεεινους πελάτες με αποτέλεσμα να υποφέρουν οι εργαζόμενοι και να αναγκάζοντας να καταπίνουν άθλιες συμπεριφορές με τις ευλογίες της διεύθυνσης. Μακριά από αυτήν την ελεεινή εταιρεία που θέλει να φέρει εργασιακό μεσαίωνα για εργαζόμενους του εικοστού πρώτου αιώνα.... Κ
Κλιμα τρομοκρατιας
Στελεχος (Πρώην Υπάλληλος) –  Αθηνα3 Ιουλίου 2019
Εργαστηκα για 4 χρονια ως στελεχος στο My Market. Στην αρχη εισαι ενθουσιασμενος γιατι σε πειθουν οτι ηρθες στην πιο ταχέως αναπτυσσόμενη ελληνικη εταιρία που δεν χρωσταει σε κανεναν και θα εχεις σιγουρη δουλεια για ολη σου τη ζωη. Σε εκπαιδεύουν και σε εχουν απο κοντα απο το Hr της εταιρίας και σου δημιουργουν την ψευδαίσθηση οτι οι δυσκολες συνθηκες που συναντας στα μαγαζια ειναι προς όφελος σου για να ψηθεις στη δουλεια. Μολις κατσει λιγο η χρυσόσκονη που σου πετανε διαπιστώνεις οτι εχεις πιασει δουλεια σε συγχρονα Νταχάου. Εχουν την απαίτηση αφου ειναι τοσο καλοι εργοδοτες οπως πιστευουν να εισαι μεσα σε ενα μαγαζι το λιγοτερο 10 ωρες επι 6 μερες την βδομαδα.Ο δντης και ο υποδντης εχουν 2 ρεπο το μηνα και οταν λειπει ο ενας απο τους 2 για ρεπο ο αλλος καθεται απο τις 7 το πρωι μεχρι το κλεισιμο στις 10 το βραδυ. Το ιδιο συμβαινει με τις αδειες.Εχω κανει ολες τις αδειες σερι 2 βδομαδες χωρις ρεπο απο τις 7 εως τις 10 το βραδυ.Εαν τυχει και μπει επιθεωρηση εργασιας γιατι φυσικα ολα αυτα ειναι παρανομα τρεχεις να κρυφτείς και εαν σε ανακαλυψουν και φαει προστιμο η επιχειρηση τοτε κοβουν τα μπονους απο τα στελεχη του καταστηματος λες και ολα αυτα εγιναν με δικη μας ευθυνη. Απο τα κεντρικα γραφεια που φυσικα οι περισσοτεροι δουλευουν 9-5 και ειναι βησματα των προνομιούχων της εταιριας σου μιλανε λες και εισαι κανενανας παρακατιανος που σου κανουν χαρη και σε κρατανε στη δουλεψη τους.Ειναι μακραν απο τις χειροτερες εταιριες οσον αφορα τις συνθήκες εργασιας. Πελατοκεντρικοι μεχρι αηδίας(οι φυσιολογικοι πελατες που δεν εχουν απωθημένα το καταλαβαινουν αυτο και τους κουράζει),προσπαθουν  περισσότερα... να βγαζουν προς τα εξω ενα ψευτικο προσωπείο και ολα αυτα για να γεμιζει η τσεπη του πατερ φαμίλια κ.Π...και της οικογενειας του εις βαρος των απλων εργαζομενων.Το μονο θετικο ειναι οτι πληρωνουν στην ωρα τους και οτι για την εποχη της κρισης παιρνεις εναν ικανοποιητικό μισθο που φυσικα για τις ωρες που εχεις δουλεψει ειναι αστειος.  λιγότερα
Τυπικοι στις πληρωμες
Κατά
Αθλιες συνθηκες εργασιας, Απειλες, Μηδενικη προσωπικη ζωη
Απανθρωπο περιβαλλον
Υπαλληλος (Τωρινός υπάλληλος) –  Αθήνα, Αττική3 Απριλίου 2019
Διευθυντες να προσβαλλουν και να απειλουν! Παιζουν με τις θεσεις μας! Τιποτα δεν αλλαξε ακομα και τωρα!Η εταιρεια εθελοτυφλη και δεν επεμβαινει! Και ουτε προκειται γιατι τους συμφερει ολο αυτο!Αν σε αντιπαθουν οι ανωτεροι κινδυνευεις και συνεχεια σε εκβιαζουν!! Μια εταιρεια που δεν προκειται ποτε να παει μπροστα!
Τιποτα
Κατά
Ολα
Απογοήτευση
Στελεχος (Τωρινός υπάλληλος) –  Αθήνα, Αττική13 Μαρτίου 2019
Για αρχή θα ήθελα να τονίσω ότι το email της δ/ντριας που δημοσιεύτηκε είναι πραγματικότητα και όποιος εργάζεται στην εταιρεία το γνωρίζει. Εάν κάποιος εργαζόμενος της εταιρείας δεν το δέχεται Θα έχει βύσμα. Διότι ένα από τα άσχημα είναι ότι όποιος έχει γνωστό (και δυστυχώς είναι πολλοί) δεν το κρύβει και το χρησιμοποιεί σε κάθε ευκαιρία.Όσο άσχημα είναι για τους υπαλλήλους άλλο τόσο είναι και για τους υπεύθυνους (στην ουσία υπάλληλοι και αυτοί) στα καταστήματα οι οποίοι δουλεύουν 10-15ωρες την ημέρα 6ημερο με δύο ρεπό το μήνα και πολλές φορές εάν φύγεις στο 10ωρο θα σου πούνε ότι δεν ενδιαφέρεσαι για το μαγαζί. Χρηματικές αποδοχές 2ταχυτητων, πίεση και απειλές αλλά τηλεφωνικά για ευνόητους λογους...Όλο το στήσιμο έχει σαν βάση ένα ψέμα που αργά ή γρήγορα το καταλαβαίνεις. Μακριά...
Κανένα
Κατά
Ρουφιάνοι, απειλές, κανένα ίχνος αξιοκρατίας, συνεχής πιεση
Ξεζουμισμα μεχρι θανατου
ΑΠΟΘΗΚΑΡΙΟΣ (Πρώην Υπάλληλος) –  Αθήνα, Αττική8 Μαρτίου 2019
Το μόνο που τους ενδιέφερε ήταν το "φαίνεσθαι" για τους πελάτες πως όλα λειτουργούν άψογα και μέσα γινόταν της π....άνας. Στελέχη παντελώς ανίκανα να διαχειρισθούν οποιοδήποτε πρόβλημα (βύσματα γαρ) , γλύφτες , ρουφιάνοι.Στα παράπονα των πελατών ή των προμηθευτών κρυβόντουσαν για να μη χρεωθούν αρνητική κριτική.Συμπεριφορά αλαζονική , υπεροπτική με ύφος χιλίων καρδιναλίων από ανθρώπους με έλλειψη παιδείας και έλλειψη διαχείρισης ανθρώπινου δυναμικού...Μετά την συγχώνευση οι αρχιρουφιάνοι υπάλληλοι του MY MARKET "έδιναν" στεγνά τους υπαλλήλους του πρώην ΒΕΡΟΠΟΥΛΟΥ...Ευτυχώς που μας έλεγαν πως πλέον είμαστε όλοι μια οικογένεια...Που? Στην ρουφιανιά? Συνεχή τρομοκρατία πως πρέπει να δουλεύουμε ακατάπαυστα και πέραν του 8ώρου για να μη χάσουμε την δουλειά μας με την πρόφαση πως είναι δύσκολοι καιροί , όταν κάναμε διάλειμμα μας στραβοκοίταζαν , γυναίκες μεγάλες σε ηλικία που έκλαιγαν σχεδόν κάθε μέρα από την ανάρμοστη συμπεριφορά και μάλιστα παρουσία των πελατών, απειλές περί προσέλευσης ανά πάσα στιγμή του ΑΡΧΙΡΟΥΦΙΑΝΟΥ μυστικού επισκέπτη , έλλειψη προσωπικού με αποτέλεσμα να κάνεις δουλειά για δύο άτομα , παράνομη κατάληψη πεζοδρομίων επί ώρες προκειμένου να ξεφορτώσουν τα φορτηγά με αποτέλεσμα την δύσκολη πρόσβαση σε ηλικιωμένους και γυναίκες με παιδιά , πληρωμή των υπερωριών μετά από μήνες , δυσμενείς μεταθέσεις σε όσους αντιδρούσαν με εντολή περιφερειάρχη και φυσικά του ΠΑΝΤΕΛΙΑΔΗ. Το αποκορύφωμα? ΠΑΡΑΝΟΜΟ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟ ΨΑΞΙΜΟ ΤΩΝ ΣΑΚΙΔΙΩΝ που είχαμε μαζί μας για νερό ή κάτι φαγώσιμο μη τυχόν και έχουμε προβεί σε κλοπή.Αυτά με λίγα λόγια ήταν η 2χρονη εμπειρία μου στο ΤΡΙΜΠΟΥΡΔΕΛΟ  περισσότερα... ΤΟΥ ΠΑΝΤΕΛΙΑΔΗ...Να τα φάνε στα νοσοκομεία ΤΑ ΥΠΕΡΚΕΡΔΗ ΤΟΥΣ ΟΙ ΑΡΧΙΡΟΥΦΙΑΝΟΙ ΚΑΙ ΟΙ ΣΚΑΤΟΓΛΥΦΤΕΣ..  λιγότερα
ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ
Κατά
ΟΛΑ
Τραγικό εργασιακό περιβάλλον
ταμειο (Πρώην Υπάλληλος) –  Αθήνα, Αττική10 Δεκεμβρίου 2018
Έγινα με τη σειρά μου ένας από τους πολλούς που αναγκάστηκαν σε παραίτηση μιας και η πίεση, τα παράλογα ''σενάρια'', οι απειλές για τους δήθεν ''μυστικούς επισκέπτες'', η ασυνεννοησία, το χαμηλό επίπεδο σε όλους τους τομείς, οι ψεύτικες ευγένειες για να ψαρεύεις κόσμο, αλλά κυρίως η Εξάντληση για το τίποτα με οδήγησαν να τα παρατήσω κ να φύγω.
Οι τύποι εκεί μέσα δεν υπάρχουν.....
4,0
πολυ καλη
Πωλητης (Τωρινός υπάλληλος) –  Αθήνα2 Νοεμβρίου 2018
Ευχαριστει,Δημιουργικη,εποικινωνιακη εργασια με ομορφο περιβαλον
productive
Seller super market (Πρώην Υπάλληλος) –  Athens Greece26 Φεβρουαρίου 2018
It would be a workplace where people are calm, confident, committed (in their own individual ways), and able to get the job done without a fuss. Leadership would be firm and fair, but still in touch with human reality and social conscience.People relationships, more than anything else, I believe, make it feel good about going to work and spending large amounts of time away from home.

Δείτε περισσότερες My Market ανασκοπήσεις

Διεκδικήστε αυτή την εταιρική σελίδα

Κάντε μια ερώτηση σχετικά με την εργασία ή τις συνεντεύξεις στην My Market. Η κοινότητά μας είναι έτοιμη να απαντήσει.

2,2

My Market Αξιολογήσεις ανά Τίτλο Θέσης Εργασίας