My Market Ανασκοπήσεις Υπαλλήλου για Στέλεχος σε Αθήνα

Βρέθηκαν 3 ανασκοπήσεις που ταιριάζουν με την αναζήτηση Δείτε και τις 47 ανασκοπήσεις
Ταξινόμηση με βάση: Χρησιμότητα | Βαθμολογία | Ημερομηνία
Κλιμα τρομοκρατιας
Στελεχος (Πρώην Υπάλληλος) –  Αθηνα3 Ιουλίου 2019
Εργαστηκα για 4 χρονια ως στελεχος στο My Market. Στην αρχη εισαι ενθουσιασμενος γιατι σε πειθουν οτι ηρθες στην πιο ταχέως αναπτυσσόμενη ελληνικη εταιρία που δεν χρωσταει σε κανεναν και θα εχεις σιγουρη δουλεια για ολη σου τη ζωη. Σε εκπαιδεύουν και σε εχουν απο κοντα απο το Hr της εταιρίας και σου δημιουργουν την ψευδαίσθηση οτι οι δυσκολες συνθηκες που συναντας στα μαγαζια ειναι προς όφελος σου για να ψηθεις στη δουλεια. Μολις κατσει λιγο η χρυσόσκονη που σου πετανε διαπιστώνεις οτι εχεις πιασει δουλεια σε συγχρονα Νταχάου. Εχουν την απαίτηση αφου ειναι τοσο καλοι εργοδοτες οπως πιστευουν να εισαι μεσα σε ενα μαγαζι το λιγοτερο 10 ωρες επι 6 μερες την βδομαδα.Ο δντης και ο υποδντης εχουν 2 ρεπο το μηνα και οταν λειπει ο ενας απο τους 2 για ρεπο ο αλλος καθεται απο τις 7 το πρωι μεχρι το κλεισιμο στις 10 το βραδυ. Το ιδιο συμβαινει με τις αδειες.Εχω κανει ολες τις αδειες σερι 2 βδομαδες χωρις ρεπο απο τις 7 εως τις 10 το βραδυ.Εαν τυχει και μπει επιθεωρηση εργασιας γιατι φυσικα ολα αυτα ειναι παρανομα τρεχεις να κρυφτείς και εαν σε ανακαλυψουν και φαει προστιμο η επιχειρηση τοτε κοβουν τα μπονους απο τα στελεχη του καταστηματος λες και ολα αυτα εγιναν με δικη μας ευθυνη. Απο τα κεντρικα γραφεια που φυσικα οι περισσοτεροι δουλευουν 9-5 και ειναι βησματα των προνομιούχων της εταιριας σου μιλανε λες και εισαι κανενανας παρακατιανος που σου κανουν χαρη και σε κρατανε στη δουλεψη τους.Ειναι μακραν απο τις χειροτερες εταιριες οσον αφορα τις συνθήκες εργασιας. Πελατοκεντρικοι μεχρι αηδίας(οι φυσιολογικοι πελατες που δεν εχουν απωθημένα το καταλαβαινουν αυτο και τους κουράζει),προσπαθουν  περισσότερα... να βγαζουν προς τα εξω ενα ψευτικο προσωπείο και ολα αυτα για να γεμιζει η τσεπη του πατερ φαμίλια κ.Π...και της οικογενειας του εις βαρος των απλων εργαζομενων.Το μονο θετικο ειναι οτι πληρωνουν στην ωρα τους και οτι για την εποχη της κρισης παιρνεις εναν ικανοποιητικό μισθο που φυσικα για τις ωρες που εχεις δουλεψει ειναι αστειος.  λιγότερα
Τυπικοι στις πληρωμες
Κατά
Αθλιες συνθηκες εργασιας, Απειλες, Μηδενικη προσωπικη ζωη
Απογοήτευση
Στελεχος (Τωρινός υπάλληλος) –  Αθήνα, Αττική13 Μαρτίου 2019
Για αρχή θα ήθελα να τονίσω ότι το email της δ/ντριας που δημοσιεύτηκε είναι πραγματικότητα και όποιος εργάζεται στην εταιρεία το γνωρίζει. Εάν κάποιος εργαζόμενος της εταιρείας δεν το δέχεται Θα έχει βύσμα. Διότι ένα από τα άσχημα είναι ότι όποιος έχει γνωστό (και δυστυχώς είναι πολλοί) δεν το κρύβει και το χρησιμοποιεί σε κάθε ευκαιρία.Όσο άσχημα είναι για τους υπαλλήλους άλλο τόσο είναι και για τους υπεύθυνους (στην ουσία υπάλληλοι και αυτοί) στα καταστήματα οι οποίοι δουλεύουν 10-15ωρες την ημέρα 6ημερο με δύο ρεπό το μήνα και πολλές φορές εάν φύγεις στο 10ωρο θα σου πούνε ότι δεν ενδιαφέρεσαι για το μαγαζί. Χρηματικές αποδοχές 2ταχυτητων, πίεση και απειλές αλλά τηλεφωνικά για ευνόητους λογους...Όλο το στήσιμο έχει σαν βάση ένα ψέμα που αργά ή γρήγορα το καταλαβαίνεις. Μακριά...
Κανένα
Κατά
Ρουφιάνοι, απειλές, κανένα ίχνος αξιοκρατίας, συνεχής πιεση

Δείτε περισσότερες My Market ανασκοπήσεις

Διεκδικήστε αυτή την εταιρική σελίδα

Κάντε μια ερώτηση σχετικά με την εργασία ή τις συνεντεύξεις στην My Market. Η κοινότητά μας είναι έτοιμη να απαντήσει.

2,1

My Market Αξιολογήσεις ανά Τίτλο Θέσης Εργασίας