Αξιολογήσεις εργαζομένων για My Market

πολυ καλη

4,0
2 Νοεμβρίου 2018
Ευχαριστει,Δημιουργικη,εποικινωνιακη εργασια με ομορφο περιβαλον
4,0
Similar reviews
12 Σεπτεμβρίου 2019
Same roleSame location
Πωλητης (Πρώην Υπάλληλος) - Αθηνα
Άθλιο εργασιακό περιβάλλον στεγνή ρουφανια από Διεύθυνση και υποδιεύθυνση. Απειλές στους υπαλλήλους παράνομες παρακολουθήσεις από κάμερες,κατάχρηση εξουσιών συμπεριφορές αισχρες επιπέδου Τρούμπας. Γλείψιμο ακόμα και στους πιο ελεεινους πελάτες με αποτέλεσμα να υποφέρουν οι εργαζόμενοι και να αναγκάζοντας να καταπίνουν άθλιες συμπεριφορές με τις ευλογίες της διεύθυνσης. Μακριά από αυτήν την ελεεινή εταιρεία που θέλει να φέρει εργασιακό μεσαίωνα για εργαζόμενους του εικοστού πρώτου αιώνα.... Κ
26 Μαΐου 2020
Same location
Ταμείο (Τωρινός υπάλληλος) - Αθήνα
Εργαζόμουν στο καταστημα Χαλανδρίου λεωφόρος Πεντέλης και Αττική οδός. Ήταν όλοι καταπληκτικοί συνεργάτες το μόνο μου πρόβλημα ήταν με τον υποδιευθυντή ο οποίος ήταν απόλυτα ξινός και αντιπαθής στους περισσότερους. Εμένα προσωπικά ενώ μου είχαν πει θα είμαι 1 εβδομάδα πρωί και 1 απόγευμα ο συγκεκριμένος για ένα μήνα με είχε μόνο απόγευμα και άντε να είχα κανει 2-3 πρωινά.
Μισθός. Πληρωμένες υπερωρίες πάντα
Κατά
Ο συγκεκριμένος άνθρωπος που προανέφερα
11 Δεκεμβρίου 2019
Same location
Ταμειο (Πρώην Υπάλληλος) - Αθήνα, Αττική
Γενικά,στις 2 βδομάδες που κατάφερα να μείνω( γιατί για παραπάνω ούτε λόγος)έχω μια εικόνα για το τι παίζει.
Ξεκινησα 1 η μέρα χωρίς να έχω ιδέα από σούπερ μάρκετ και ταμείο που ήταν και η θέση μου.Απο τις 7 που πήγα φιλοτιμηθηκε η αρχιταμειας να μου δείξει στις 8 παρα πέντε(ενώ άνοιγε 8) πως κόβω απόδειξη και μετά ότι είναι να τη ρωτήσω και έχω απορία.Τη ρωτούσα συνέχεια γιατί δεν μου είχε εξηγήσει τίποτα και μου λέγε:τι θέλεις;;;;;μπροστά στους πελάτες ενώ σου τονίζουν εξαρχής τα γνωστά για ευγένεια κλπ.Ζητουσα ψιλά γιατι δεν είχαμε και μου λέγε ότι αργω.Οταν δεν ζητούσα με εκραζε γιατί και καλά δεν είχα ψιλά.Με έψελνε 2 βδομάδες καθημερινά ότι και να εκανα.Τετοια κακιά δεν έχω ξαναδει.Δεν θα την χαρακτήριζα κάπως γιατί δεν αξιζει οποτε πάμε παρακάτω.

Οι συνάδελφοι μερικοί αδιάφοροι και με υφος λες και πήγες να τους φας τη δουλειά,άλλοι ήταν γλυκύτατοι.Οι ανώτεροι (διευθυντης και υποδιευθυντής) καλοί όχι ότι είχα πολλά πολλά μαζί τους αλλά θεωρώ ότι θα έπρεπε να κάνουν focus στους υπαλλήλους και στη συμπεριφορά τους και να κόψουν τον αέρα χιλίων καρδιναλιων που έχουν μερικοί μερικοί και κάποιους να τους διώξουν οπωσδήποτε από την εταιρεία γιατί δεν γίνεται έτσι..

Λυπάμαι γιατί ξεκίνησα με πολύ θετικά vibes και μου το έβγαλαν ξινό.Φυσικα και δεν θα έμενα κάπου με 500 € να έχω όλη αυτή την πίεση,το άγχος,την αγένεια και να βγάλω και την ατέλειωτη δουλεια .Σίγουρα ο μισθός είναι πολύ λίγος για αυτά που κάνεις. Τέλος με θλίβει που υπάρχουν τέτοια άτομα σε αυτήν την κοινωνία αλλά αυτό είναι άλλο καπέλο.Αυτα!
Κατά
Κάντε μια ερώτηση σχετικά με την εργασία ή τις συνεντεύξεις στην My Market. Η κοινότητά μας είναι έτοιμη να απαντήσει.
2,1
2,4