Αξιολογήσεις εργαζομένων για My Market

Δείτε όλες τις αξιολογήσεις της My Market

Κλιμα τρομοκρατιας
Στελεχος (Πρώην Υπάλληλος) –  Αθηνα3 Ιουλίου 2019
Εργαστηκα για 4 χρονια ως στελεχος στο My Market. Στην αρχη εισαι ενθουσιασμενος γιατι σε πειθουν οτι ηρθες στην πιο ταχέως αναπτυσσόμενη ελληνικη εταιρία που δεν χρωσταει σε κανεναν και θα εχεις σιγουρη δουλεια για ολη σου τη ζωη. Σε εκπαιδεύουν και σε εχουν απο κοντα απο το Hr της εταιρίας και σου δημιουργουν την ψευδαίσθηση οτι οι δυσκολες συνθηκες που συναντας στα μαγαζια ειναι προς όφελος σου για να ψηθεις στη δουλεια. Μολις κατσει λιγο η χρυσόσκονη που σου πετανε διαπιστώνεις οτι εχεις πιασει δουλεια σε συγχρονα Νταχάου. Εχουν την απαίτηση αφου ειναι τοσο καλοι εργοδοτες οπως πιστευουν να εισαι μεσα σε ενα μαγαζι το λιγοτερο 10 ωρες επι 6 μερες την βδομαδα.Ο δντης και ο υποδντης εχουν 2 ρεπο το μηνα και οταν λειπει ο ενας απο τους 2 για ρεπο ο αλλος καθεται απο τις 7 το πρωι μεχρι το κλεισιμο στις 10 το βραδυ. Το ιδιο συμβαινει με τις αδειες.Εχω κανει ολες τις αδειες σερι 2 βδομαδες χωρις ρεπο απο τις 7 εως τις 10 το βραδυ.Εαν τυχει και μπει επιθεωρηση εργασιας γιατι φυσικα ολα αυτα ειναι παρανομα τρεχεις να κρυφτείς και εαν σε ανακαλυψουν και φαει προστιμο η επιχειρηση τοτε κοβουν τα μπονους απο τα στελεχη του καταστηματος λες και ολα αυτα εγιναν με δικη μας ευθυνη. Απο τα κεντρικα γραφεια που φυσικα οι περισσοτεροι δουλευουν 9-5 και ειναι βησματα των προνομιούχων της εταιριας σου μιλανε λες και εισαι κανενανας παρακατιανος που σου κανουν χαρη και σε κρατανε στη δουλεψη τους.Ειναι μακραν απο τις χειροτερες εταιριες οσον αφορα τις συνθήκες εργασιας. Πελατοκεντρικοι μεχρι αηδίας(οι φυσιολογικοι πελατες που δεν εχουν απωθημένα το καταλαβαινουν αυτο και τους κουράζει),προσπαθουν  περισσότερα... να βγαζουν προς τα εξω ενα ψευτικο προσωπείο και ολα αυτα για να γεμιζει η τσεπη του πατερ φαμίλια κ.Π...και της οικογενειας του εις βαρος των απλων εργαζομενων.Το μονο θετικο ειναι οτι πληρωνουν στην ωρα τους και οτι για την εποχη της κρισης παιρνεις εναν ικανοποιητικό μισθο που φυσικα για τις ωρες που εχεις δουλεψει ειναι αστειος.  λιγότερα
Τυπικοι στις πληρωμες
Κατά
Αθλιες συνθηκες εργασιας, Απειλες, Μηδενικη προσωπικη ζωη

Άλλες αξιολογήσεις εργαζομένων για My Market

Αγχωτικό περιβάλλον και καθημερινή γκρίνια-κραξιμο από ανώτερους.
Ταμειο (Πρώην Υπάλληλος) –  Αθήνα, Αττική11 Δεκεμβρίου 2019
Γενικά,στις 2 βδομάδες που κατάφερα να μείνω( γιατί για παραπάνω ούτε λόγος)έχω μια εικόνα για το τι παίζει.
Ξεκινησα 1 η μέρα χωρίς να έχω ιδέα από σούπερ μάρκετ και ταμείο που ήταν και η θέση μου.Απο τις 7 που πήγα φιλοτιμηθηκε η αρχιταμειας να μου δείξει στις 8 παρα πέντε(ενώ άνοιγε 8) πως κόβω απόδειξη και μετά ότι είναι να τη ρωτήσω και έχω απορία.Τη ρωτούσα συνέχεια γιατί δεν μου είχε εξηγήσει τίποτα και μου λέγε:τι θέλεις;;;;;μπροστά στους πελάτες ενώ σου τονίζουν εξαρχής τα γνωστά για ευγένεια κλπ.Ζητουσα ψιλά γιατι δεν είχαμε και μου λέγε ότι αργω.Οταν δεν ζητούσα με εκραζε γιατί και καλά δεν είχα ψιλά.Με έψελνε 2 βδομάδες καθημερινά ότι και να εκανα.Τετοια κακιά δεν έχω ξαναδει.Δεν θα την χαρακτήριζα κάπως γιατί δεν αξιζει οποτε πάμε παρακάτω.
Οι συνάδελφοι μερικοί αδιάφοροι και με υφος λες και πήγες να τους φας τη δουλειά,άλλοι ήταν γλυκύτατοι.Οι ανώτεροι (διευθυντης και υποδιευθυντής) καλοί όχι ότι είχα πολλά πολλά μαζί τους αλλά θεωρώ ότι θα έπρεπε να κάνουν focus στους υπαλλήλους και στη συμπεριφορά τους και να κόψουν τον αέρα χιλίων καρδιναλιων που έχουν μερικοί μερικοί και κάποιους να τους διώξουν οπωσδήποτε από την εταιρεία γιατί δεν γίνεται έτσι..
Λυπάμαι γιατί ξεκίνησα με πολύ θετικά vibes και μου το έβγαλαν ξινό.Φυσικα και δεν θα έμενα κάπου με 500 € να έχω όλη αυτή την πίεση,το άγχος,την αγένεια και να βγάλω και την ατέλειωτη δουλεια .Σίγουρα ο μισθός είναι πολύ λίγος για αυτά που κάνεις. Τέλος με θλίβει που υπάρχουν τέτοια άτομα σε αυτήν την κοινωνία αλλά αυτό είναι άλλο καπέλο.Αυτα!
Κατά
Εμετικοι άνθρωποι, κουλτούρα και πολιτική της επιχείρησης
Αποθήκη (Πρώην Υπάλληλος) –  Θεσσαλία21 Νοεμβρίου 2019
Επιβιώνουν μόνο οι ρουφιάνοι και τα βύσματα οι οποίοι βρίσκονται στο απυρόβλητο από την διοίκηση του κάθε καταστήματος καθώς και του περιφερειακού..
Λάθος άτομα σε λάθος θέσεις τα οποία δημιουργούν πρόβλημα στην σωστή λειτουργία του καταστήματος από διοικητικά στελέχη μέχρι απλούς υπαλλήλους με τις ευλογιες διοίκησης και περιφερειακού..
Στοχευμένες επιθέσεις σε άτομα ώστε να τους κάνουν τον βίο αβιοτο με σκοπό την παραίτηση τους(κυρίως άτομα του ομίλου Βερόπουλου που ενσωματώθηκαν μετά την εξαγορά) λόγω υψηλών μισθών σε σύγκριση με τους μισθούς κοροϊδίας που δίνουν στους νέους εργαζόμενους..
Διαφορετική αντιμετώπιση και μισθοδοσία ανάμεσα σε υπαλλήλους My Market και πρώην Βερόπουλου (Βεροπουλικος=τεμπέλης και το μαύρο πρόβατο της οικογένειας)
Μετά την εξαγορά Βερόπουλου και την αύξηση του αριθμου των καταστημάτων έχει χαθεί η μπάλα σε όλους τους τομείς,με μεγαλύτερο προβλήμα να αντιμετωπίζουν οι κεντρικές αποθήκες δημιουργοντας προβλήματα στην τροφοδοσία, επιστροφές και γενικά πολύ κακή και δύσκολη επικοινωνία, καθώς και επίλυση προβλημάτων που προέκυπταν κυρίως τον πρώτο χρόνο της συγχώνευσης χωρίς να έχει βελτιωθεί ιδιαίτερα μέχρι σήμερα..
Ελάχιστη έως μηδαμινή εκπαίδευση πάνω στον τομέα σου,το ιδού η Ρόδος ιδού και το πήδημα ταιριάζει γάντι σ αυτή την επιχείρηση,καμία εκπαίδευση,κανένα σεμινάριο όλα έρχονται εμπειρικά σε βάθος χρόνου και με όση βοήθεια μπορούν να σου προσφέρουν κάποιοι με περισσότερα χρόνια εργασίας στον χώρο..
Πληρωμή στην ώρα της, αδειε;
Κατά
Κλίμα, μισθός, συνθήκες εργασίας
Ήταν αυτή η αξιολόγηση χρήσιμη;Ναι 12ΌχιΑναφορά
Διεκδικήστε αυτή την εταιρική σελίδα

Κάντε μια ερώτηση σχετικά με την εργασία ή τις συνεντεύξεις στην My Market. Η κοινότητά μας είναι έτοιμη να απαντήσει.

2,1

My Market Αξιολογήσεις ανά Τοποθεσία