Αξιολογήσεις εργαζομένων για My Market

Δείτε όλες τις αξιολογήσεις της My Market

Κλιμα τρομοκρατιας
Στελεχος (Πρώην Υπάλληλος) –  Αθηνα3 Ιουλίου 2019
Εργαστηκα για 4 χρονια ως στελεχος στο My Market. Στην αρχη εισαι ενθουσιασμενος γιατι σε πειθουν οτι ηρθες στην πιο ταχέως αναπτυσσόμενη ελληνικη εταιρία που δεν χρωσταει σε κανεναν και θα εχεις σιγουρη δουλεια για ολη σου τη ζωη. Σε εκπαιδεύουν και σε εχουν απο κοντα απο το Hr της εταιρίας και σου δημιουργουν την ψευδαίσθηση οτι οι δυσκολες συνθηκες που συναντας στα μαγαζια ειναι προς όφελος σου για να ψηθεις στη δουλεια. Μολις κατσει λιγο η χρυσόσκονη που σου πετανε διαπιστώνεις οτι εχεις πιασει δουλεια σε συγχρονα Νταχάου. Εχουν την απαίτηση αφου ειναι τοσο καλοι εργοδοτες οπως πιστευουν να εισαι μεσα σε ενα μαγαζι το λιγοτερο 10 ωρες επι 6 μερες την βδομαδα.Ο δντης και ο υποδντης εχουν 2 ρεπο το μηνα και οταν λειπει ο ενας απο τους 2 για ρεπο ο αλλος καθεται απο τις 7 το πρωι μεχρι το κλεισιμο στις 10 το βραδυ. Το ιδιο συμβαινει με τις αδειες.Εχω κανει ολες τις αδειες σερι 2 βδομαδες χωρις ρεπο απο τις 7 εως τις 10 το βραδυ.Εαν τυχει και μπει επιθεωρηση εργασιας γιατι φυσικα ολα αυτα ειναι παρανομα τρεχεις να κρυφτείς και εαν σε ανακαλυψουν και φαει προστιμο η επιχειρηση τοτε κοβουν τα μπονους απο τα στελεχη του καταστηματος λες και ολα αυτα εγιναν με δικη μας ευθυνη. Απο τα κεντρικα γραφεια που φυσικα οι περισσοτεροι δουλευουν 9-5 και ειναι βησματα των προνομιούχων της εταιριας σου μιλανε λες και εισαι κανενανας παρακατιανος που σου κανουν χαρη και σε κρατανε στη δουλεψη τους.Ειναι μακραν απο τις χειροτερες εταιριες οσον αφορα τις συνθήκες εργασιας. Πελατοκεντρικοι μεχρι αηδίας(οι φυσιολογικοι πελατες που δεν εχουν απωθημένα το καταλαβαινουν αυτο και τους κουράζει),προσπαθουν  περισσότερα... να βγαζουν προς τα εξω ενα ψευτικο προσωπείο και ολα αυτα για να γεμιζει η τσεπη του πατερ φαμίλια κ.Π...και της οικογενειας του εις βαρος των απλων εργαζομενων.Το μονο θετικο ειναι οτι πληρωνουν στην ωρα τους και οτι για την εποχη της κρισης παιρνεις εναν ικανοποιητικό μισθο που φυσικα για τις ωρες που εχεις δουλεψει ειναι αστειος.  λιγότερα
Τυπικοι στις πληρωμες
Κατά
Αθλιες συνθηκες εργασιας, Απειλες, Μηδενικη προσωπικη ζωη

Άλλες αξιολογήσεις εργαζομένων για My Market

Εμετικοι άνθρωποι, κουλτούρα και πολιτική της επιχείρησης
Αποθήκη (Πρώην Υπάλληλος) –  Θεσσαλία21 Νοεμβρίου 2019
Επιβιώνουν μόνο οι ρουφιάνοι και τα βύσματα οι οποίοι βρίσκονται στο απυρόβλητο από την διοίκηση του κάθε καταστήματος καθώς και του περιφερειακού..
Λάθος άτομα σε λάθος θέσεις τα οποία δημιουργούν πρόβλημα στην σωστή λειτουργία του καταστήματος από διοικητικά στελέχη μέχρι απλούς υπαλλήλους με τις ευλογιες διοίκησης και περιφερειακού..
Στοχευμένες επιθέσεις σε άτομα ώστε να τους κάνουν τον βίο αβιοτο με σκοπό την παραίτηση τους(κυρίως άτομα του ομίλου Βερόπουλου που ενσωματώθηκαν μετά την εξαγορά) λόγω υψηλών μισθών σε σύγκριση με τους μισθούς κοροϊδίας που δίνουν στους νέους εργαζόμενους..
Διαφορετική αντιμετώπιση και μισθοδοσία ανάμεσα σε υπαλλήλους My Market και πρώην Βερόπουλου (Βεροπουλικος=τεμπέλης και το μαύρο πρόβατο της οικογένειας)
Μετά την εξαγορά Βερόπουλου και την αύξηση του αριθμου των καταστημάτων έχει χαθεί η μπάλα σε όλους τους τομείς,με μεγαλύτερο προβλήμα να αντιμετωπίζουν οι κεντρικές αποθήκες δημιουργοντας προβλήματα στην τροφοδοσία, επιστροφές και γενικά πολύ κακή και δύσκολη επικοινωνία, καθώς και επίλυση προβλημάτων που προέκυπταν κυρίως τον πρώτο χρόνο της συγχώνευσης χωρίς να έχει βελτιωθεί ιδιαίτερα μέχρι σήμερα..
Ελάχιστη έως μηδαμινή εκπαίδευση πάνω στον τομέα σου,το ιδού η Ρόδος ιδού και το πήδημα ταιριάζει γάντι σ αυτή την επιχείρηση,καμία εκπαίδευση,κανένα σεμινάριο όλα έρχονται εμπειρικά σε βάθος χρόνου και με όση βοήθεια μπορούν να σου προσφέρουν κάποιοι με περισσότερα χρόνια εργασίας στον χώρο..
Πληρωμή στην ώρα της, αδειε;
Κατά
Κλίμα, μισθός, συνθήκες εργασίας
Ήταν αυτή η αξιολόγηση χρήσιμη;Ναι 4ΌχιΑναφορά
Πολύ πιεστικο περιβάλλον
Κρεοπωλης (Τωρινός υπάλληλος) –  Αθήνα, Αττική20 Νοεμβρίου 2019
Πίεση, έλλειψη προσωπικού, τρομοκρατία για τα αποτελέσματα του μυστικού επισκέπτη, μεγάλη πίεση για τη μείωση της φυρας στα κρέατα, ρουφιανιλικι και αναξιοκρατία.
Τυπικοτατοι στις πληρωμές, ιδιωτική ομαδική ασφάλιση δωρεαν
Κατά
Αναξιοκρατία, έλλειψη προσωπικού, μεγάλη πίεση, τρομοκρατία
Ήταν αυτή η αξιολόγηση χρήσιμη;Ναι 6ΌχιΑναφορά
Διεκδικήστε αυτή την εταιρική σελίδα

Κάντε μια ερώτηση σχετικά με την εργασία ή τις συνεντεύξεις στην My Market. Η κοινότητά μας είναι έτοιμη να απαντήσει.

2,1

My Market Αξιολογήσεις ανά Τοποθεσία