Αξιολογήσεις εργαζομένων για My Market

Δείτε όλες τις αξιολογήσεις της My Market

Μη τηρηση υποσχεσεων
Εκπαιδευόμενος. (Πρώην Υπάλληλος) –  Γαλατσιου25 Ιανουαρίου 2019
Εντάχθηκα στην εταιρεία για εκπαιδευόμενος υποδιευθυντής. Θα περνούσα μια εκπαίδευση 3 μηνών απο όλα τα πόστα με μισθό 650ευρω και μετά από την εκπαίδευση θαβπηγαινε στα 1100. Δυστυχώς, ενώ έκανα την εκπαίδευση μου, έπεσα σε μια διευθύντρια εντελώς εριστικη η οποια είχε πολύ καλές σχέσεις με ένα ανίκανο περιφερειακό (Μη ηγέτης, μη εκπαιδευτικός, ρουφιάνοι του κέρατα και οι δυο) κατά τη διάρκεια της εκπαίδευσης μου ενώ έπαιρνα πολύ καλές κριτικές από τις υπεύθυνες μου στην τελική μου αξιολόγηση(την οποία η διευθύντρια ποτέ δε μου έδειξε) πάγωσα και έτσι αποφασίστηκε η απόλυση μου. Η διευθύντρια με ένα χαμόγελο μέχρι τα αυτιά μου ανακοίνωσε ότι δε θαβσυνεχιστει η συνεργασία μας και να υπογράψω την απόλυση για να μπω ΟΑΕΔ. Μάλλον θεωρουσε πως εργάζεται στη μοναδική εταιρεία της Ελλάδας κ δεν υπάρχουν άλλες. Ευτυχώς εγώ την είχα ψιλιαστεί κάνα μήνα πριν και είχα ήδη στείλει βιογραφικά και μου έκατσε κουτί. Γενικά,στη συγκεκριμένη εταιρεία μην ακούτε υποσχέσεις. Πρέπει να είστε τυχεροί και να σας πηγαίνουν οι ανώτεροι. Βέβαια, εγώ ρουφιάνοι για λίγα ευρώ δεν θα γίνω ποτέ.
Τιποτα.
Κατά
Συμπεριφορά

Άλλες αξιολογήσεις εργαζομένων για My Market

Χειρότερη εταιρία στον κλάδο .
Στέλεχος (Τωρινός υπάλληλος) –  Αθήνα, Αττική18 Σεπτεμβρίου 2019
Χειρότερη εταιρία στον κλάδο λιανικής , ΔΙΑΧΩΡΙΣΜΟΣ σε υπαλλήλους της εξαγοραστεας εταιριας βερόπουλου από την ημέρα τις εξαγοράς μέχρι και σήμερα , απειλές από διευθυντές καταστημάτων και περιφεριακων κατά εργαζομένων βερόπουλου με μεταθέσεις και απολύσεις βάση στημένης αξιολογήσεις από περιφερειακό και διευθυντή ,τεράστιες ίντριγκες με οφέλη μόνο στο παλαιό δίκτυο ,άσχετα στελέχη καταστήματος που ζουν για να ταλαιπωρούν τους εργαζόμενους ειδικά του νέου δικτύου(βερόπουλου ) ,Καλή μισθοί μόνο για το παλαιό δίκτυο ,με επιδόματα ,διατακτικές ,bonus κ.α,Στελέχη βερόπουλου εδω και 3χρονια δεν έχουν πάρει την αύξηση που εχει υποσχεθεί ο ιδιοκτήτης τις εταιρίας κ. Π........ Σ για να ισοροποισουν η μισθοί παλαιόυ δικτύου και νέου δικτύου .Προφάσεις περιφεριακων που προσπαθούν να δημιουργούν προβλήματα στους εργαζόμενους τις εταιρίας βερόπουλου απειλώντας με υποβιβασμό κ.α .Δεν σέβονται προβλήματα υγείας εργαζομένων βερόπουλου και τους πιέζουν και τους ταλαιπωρούν για να φύγουν από την εταιρία από μόνη τους ,σέβονται μόνο τα προβλήματα του παλαιού δικτύου(My market)και δίνουν άμεσα λύση .Προγραμματα εργασίας με όφελος μόνο την ανάγκη του του κάθε καταστηματοσ και οχι τις σύμβασης που εχει υπογραφή .Ωρες απλήρωτες,Κόμπλεξ σε μεγάλο βαθμό.
Ήταν αυτή η αξιολόγηση χρήσιμη;ΝαιΌχιΑναφορά
Τραγικές συνθήκες εργασίας
Αποθηκάριος (Πρώην Υπάλληλος) –  Αθήνα, Αττική14 Σεπτεμβρίου 2019
Μια εταιρεία όπου άμα δεν είσαι ρουφιάνος ή χαφιές δεν μπορείς να επιβιώσεις. Άθλιες συνθήκες εργασίας χωρίς να τηρούνται τα ωράρια με τους υπαλλήλους να είναι υποχρεωμένοι να δουλέψουν παραπάνω ώρες λες και ζουν μόνο για να εργάζονται στη συγκεκριμένη εταιρεία. Διευθυντές που λειτουργούν υπό το καθεστώς <αποφασίζομεν και διατάζομεν> χωρίς κανένα σεβασμό στους υπαλλήλους του και τους αναγκάζουν να δουλεύουν με το φόβο μην τα ακούσουν ακόμα και όταν είναι σωστοί στην εργασία τους, χωρίς να εμπνέουν κανένα σεβασμό. Υποδιευθύντριες που πληρώνονται αδρά χωρίς να ξέρουν να κάνουν τη δουλειά τους κάνοντας πασαρέλα μέσα στο μαγαζί. Μια εταιρεία που δεν υπολογίζει καθόλου τη γνώμη του υπαλλήλου της.
Σταθερός μισθός εργασίας
Κατά
Τα πάντα
Ήταν αυτή η αξιολόγηση χρήσιμη;ΝαιΌχιΑναφορά
Διεκδικήστε αυτή την εταιρική σελίδα

Κάντε μια ερώτηση σχετικά με την εργασία ή τις συνεντεύξεις στην My Market. Η κοινότητά μας είναι έτοιμη να απαντήσει.

2,2

My Market Αξιολογήσεις ανά Τίτλο Θέσης Εργασίας