Αξιολογήσεις εργαζομένων για My Market

Δείτε όλες τις αξιολογήσεις της My Market

Ό,τι πρέπει για να σου δημιουργήσει ψυχολογικά προβλήματα
Αποθήκη (Τωρινός υπάλληλος) –  Δυτική Ελλάδα16 Οκτωβρίου 2018
Η ανεπάρκεια προσωπικού και τα λίγα χρήματα που παίρνουμε σε συνδυασμό με τις μεγάλες απαιτήσεις της εταιρείας και της μεγάλης πίεσης μας έχουν κάνει να αδιαφορούμε για την εταιρεία και να κοιτάζουμε πότε θα περάσει η ώρα να φύγουμε. Μεγάλος ρατσισμός απέναντι στους εργαζόμενους της πρώην ΒΕΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΕΒΕ, χρεώνουν λιγότερες ώρες εργασίας ακόμα και από το βασικό με αποτέλεσμα να φαίνεται ότι "τους χρωστάμε" ώρες, δηλαδή ότι κάποιες μέρες του μήνα δεν πήγαμε να εργαστούμε. Αποφασίζουν και διατάζουν τις υπερωρίες να τις παίρνουμε σε ρεπό (αν βγάλουμε άκρη πάντα), μας απαγορεύουν να εργαζόμαστε σε άλλη δουλειά παράλληλα (ακόμα και άσχετη με τον τομέα των σούπερ μάρκετ) με την δικαιολογία ότι "είναι αντιεπαγγελματικό", δήθεν αύξηση των 100€ στους εργαζόμενους του ΒΕΡΟΠΟΥΛΟΥ, αφού το "επίδομα εξ' ελευθεριότητας" της τάξης των 100€ που υποτίθεται πως παίρνουμε δεν δείχνει καμία διαφορά σε σχέση με τα χρήματα που παίρναμε πριν. Τουτέστιν, μειώνω το μισθό του εργαζομένου κατά 100€ και του τα δίνω πάλι πίσω βαπτισμένα ως "επίδομα". Πολύ καλό κόλπο για να συζητηθεί η εν λόγω εταιρεία οφείλω να ομολογήσω... Εχθρικό περιβάλλον από τα κεντρικά προς τους ίδιους τους εργαζομένους ανά την επικράτεια, με απόδειξη το μεγάλο αριθμό παραιτήσεων, τόσο στελεχών, όσο και απλών υπαλλήλων μέσα σε διάστημα λίγων μηνών, οι οποίοι απλοί υπάλληλοι δεν έχουν αντικατασταθεί μέχρι και σήμερα. Κρατήσεις από το μισθό μας, κάποιους μήνες του χρόνου, βαπτισμένες ως "εισφορές" και αντιμετώπιση ζητιάνου όταν τηλεφωνούμε στο λογιστήριο μήπως καταφέρουμε και μάθουμε για ποιο λόγο πληρωθήκαμε κατά 40€ ή κάποιες φορές  περισσότερα... κατά 50€ λιγότερα το μήνα. Συνάδελφοι εργάζονται σε δύο και τρία πόστα συγχρόνως καθημερινά με αποτέλεσμα σίγουρα να μένει κάτι πίσω και να έχουν επιπλήξεις και χαμηλή βαθμολογία στην αξιολόγηση από το διευθυντή του καταστήματος. Απειλές για απολύσεις, εικόνα ότι "δεν θα βρεις αλλού δουλειά", εξευτελισμός της ανθρώπινης αξιοπρέπειας και δυσκολία στο να κάνεις ένα διάλειμμα σαν άνθρωπος έπειτα από τα οκτάωρα και εννιάωρα κοπιαστικής εργασίας με ορθοστασία, βάρη και ψυχολογική πίεση.  λιγότερα
Σταθερα χρήματα αν και λίγα για όσα προσφέρεις
Κατά
Όλα τα υπόλοιπα

Άλλες αξιολογήσεις εργαζομένων για My Market

Αγχωτικό περιβάλλον και καθημερινή γκρίνια-κραξιμο από ανώτερους.
Ταμειο (Πρώην Υπάλληλος) –  Αθήνα, Αττική11 Δεκεμβρίου 2019
Γενικά,στις 2 βδομάδες που κατάφερα να μείνω( γιατί για παραπάνω ούτε λόγος)έχω μια εικόνα για το τι παίζει.
Ξεκινησα 1 η μέρα χωρίς να έχω ιδέα από σούπερ μάρκετ και ταμείο που ήταν και η θέση μου.Απο τις 7 που πήγα φιλοτιμηθηκε η αρχιταμειας να μου δείξει στις 8 παρα πέντε(ενώ άνοιγε 8) πως κόβω απόδειξη και μετά ότι είναι να τη ρωτήσω και έχω απορία.Τη ρωτούσα συνέχεια γιατί δεν μου είχε εξηγήσει τίποτα και μου λέγε:τι θέλεις;;;;;μπροστά στους πελάτες ενώ σου τονίζουν εξαρχής τα γνωστά για ευγένεια κλπ.Ζητουσα ψιλά γιατι δεν είχαμε και μου λέγε ότι αργω.Οταν δεν ζητούσα με εκραζε γιατί και καλά δεν είχα ψιλά.Με έψελνε 2 βδομάδες καθημερινά ότι και να εκανα.Τετοια κακιά δεν έχω ξαναδει.Δεν θα την χαρακτήριζα κάπως γιατί δεν αξιζει οποτε πάμε παρακάτω.
Οι συνάδελφοι μερικοί αδιάφοροι και με υφος λες και πήγες να τους φας τη δουλειά,άλλοι ήταν γλυκύτατοι.Οι ανώτεροι (διευθυντης και υποδιευθυντής) καλοί όχι ότι είχα πολλά πολλά μαζί τους αλλά θεωρώ ότι θα έπρεπε να κάνουν focus στους υπαλλήλους και στη συμπεριφορά τους και να κόψουν τον αέρα χιλίων καρδιναλιων που έχουν μερικοί μερικοί και κάποιους να τους διώξουν οπωσδήποτε από την εταιρεία γιατί δεν γίνεται έτσι..
Λυπάμαι γιατί ξεκίνησα με πολύ θετικά vibes και μου το έβγαλαν ξινό.Φυσικα και δεν θα έμενα κάπου με 500 € να έχω όλη αυτή την πίεση,το άγχος,την αγένεια και να βγάλω και την ατέλειωτη δουλεια .Σίγουρα ο μισθός είναι πολύ λίγος για αυτά που κάνεις. Τέλος με θλίβει που υπάρχουν τέτοια άτομα σε αυτήν την κοινωνία αλλά αυτό είναι άλλο καπέλο.Αυτα!
Κατά
Εμετικοι άνθρωποι, κουλτούρα και πολιτική της επιχείρησης
Αποθήκη (Πρώην Υπάλληλος) –  Θεσσαλία21 Νοεμβρίου 2019
Επιβιώνουν μόνο οι ρουφιάνοι και τα βύσματα οι οποίοι βρίσκονται στο απυρόβλητο από την διοίκηση του κάθε καταστήματος καθώς και του περιφερειακού..
Λάθος άτομα σε λάθος θέσεις τα οποία δημιουργούν πρόβλημα στην σωστή λειτουργία του καταστήματος από διοικητικά στελέχη μέχρι απλούς υπαλλήλους με τις ευλογιες διοίκησης και περιφερειακού..
Στοχευμένες επιθέσεις σε άτομα ώστε να τους κάνουν τον βίο αβιοτο με σκοπό την παραίτηση τους(κυρίως άτομα του ομίλου Βερόπουλου που ενσωματώθηκαν μετά την εξαγορά) λόγω υψηλών μισθών σε σύγκριση με τους μισθούς κοροϊδίας που δίνουν στους νέους εργαζόμενους..
Διαφορετική αντιμετώπιση και μισθοδοσία ανάμεσα σε υπαλλήλους My Market και πρώην Βερόπουλου (Βεροπουλικος=τεμπέλης και το μαύρο πρόβατο της οικογένειας)
Μετά την εξαγορά Βερόπουλου και την αύξηση του αριθμου των καταστημάτων έχει χαθεί η μπάλα σε όλους τους τομείς,με μεγαλύτερο προβλήμα να αντιμετωπίζουν οι κεντρικές αποθήκες δημιουργοντας προβλήματα στην τροφοδοσία, επιστροφές και γενικά πολύ κακή και δύσκολη επικοινωνία, καθώς και επίλυση προβλημάτων που προέκυπταν κυρίως τον πρώτο χρόνο της συγχώνευσης χωρίς να έχει βελτιωθεί ιδιαίτερα μέχρι σήμερα..
Ελάχιστη έως μηδαμινή εκπαίδευση πάνω στον τομέα σου,το ιδού η Ρόδος ιδού και το πήδημα ταιριάζει γάντι σ αυτή την επιχείρηση,καμία εκπαίδευση,κανένα σεμινάριο όλα έρχονται εμπειρικά σε βάθος χρόνου και με όση βοήθεια μπορούν να σου προσφέρουν κάποιοι με περισσότερα χρόνια εργασίας στον χώρο..
Πληρωμή στην ώρα της, αδειε;
Κατά
Κλίμα, μισθός, συνθήκες εργασίας
Ήταν αυτή η αξιολόγηση χρήσιμη;Ναι 12ΌχιΑναφορά
Διεκδικήστε αυτή την εταιρική σελίδα

Κάντε μια ερώτηση σχετικά με την εργασία ή τις συνεντεύξεις στην My Market. Η κοινότητά μας είναι έτοιμη να απαντήσει.

2,1

My Market Αξιολογήσεις ανά Τοποθεσία