Αξιολογήσεις εργαζομένων για My Market

Δείτε όλες τις αξιολογήσεις της My Market

Ό,τι πρέπει για να σου δημιουργήσει ψυχολογικά προβλήματα
Αποθήκη (Τωρινός υπάλληλος) –  Δυτική Ελλάδα16 Οκτωβρίου 2018
Η ανεπάρκεια προσωπικού και τα λίγα χρήματα που παίρνουμε σε συνδυασμό με τις μεγάλες απαιτήσεις της εταιρείας και της μεγάλης πίεσης μας έχουν κάνει να αδιαφορούμε για την εταιρεία και να κοιτάζουμε πότε θα περάσει η ώρα να φύγουμε. Μεγάλος ρατσισμός απέναντι στους εργαζόμενους της πρώην ΒΕΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΕΒΕ, χρεώνουν λιγότερες ώρες εργασίας ακόμα και από το βασικό με αποτέλεσμα να φαίνεται ότι "τους χρωστάμε" ώρες, δηλαδή ότι κάποιες μέρες του μήνα δεν πήγαμε να εργαστούμε. Αποφασίζουν και διατάζουν τις υπερωρίες να τις παίρνουμε σε ρεπό (αν βγάλουμε άκρη πάντα), μας απαγορεύουν να εργαζόμαστε σε άλλη δουλειά παράλληλα (ακόμα και άσχετη με τον τομέα των σούπερ μάρκετ) με την δικαιολογία ότι "είναι αντιεπαγγελματικό", δήθεν αύξηση των 100€ στους εργαζόμενους του ΒΕΡΟΠΟΥΛΟΥ, αφού το "επίδομα εξ' ελευθεριότητας" της τάξης των 100€ που υποτίθεται πως παίρνουμε δεν δείχνει καμία διαφορά σε σχέση με τα χρήματα που παίρναμε πριν. Τουτέστιν, μειώνω το μισθό του εργαζομένου κατά 100€ και του τα δίνω πάλι πίσω βαπτισμένα ως "επίδομα". Πολύ καλό κόλπο για να συζητηθεί η εν λόγω εταιρεία οφείλω να ομολογήσω... Εχθρικό περιβάλλον από τα κεντρικά προς τους ίδιους τους εργαζομένους ανά την επικράτεια, με απόδειξη το μεγάλο αριθμό παραιτήσεων, τόσο στελεχών, όσο και απλών υπαλλήλων μέσα σε διάστημα λίγων μηνών, οι οποίοι απλοί υπάλληλοι δεν έχουν αντικατασταθεί μέχρι και σήμερα. Κρατήσεις από το μισθό μας, κάποιους μήνες του χρόνου, βαπτισμένες ως "εισφορές" και αντιμετώπιση ζητιάνου όταν τηλεφωνούμε στο λογιστήριο μήπως καταφέρουμε και μάθουμε για ποιο λόγο πληρωθήκαμε κατά 40€ ή κάποιες φορές  περισσότερα... κατά 50€ λιγότερα το μήνα. Συνάδελφοι εργάζονται σε δύο και τρία πόστα συγχρόνως καθημερινά με αποτέλεσμα σίγουρα να μένει κάτι πίσω και να έχουν επιπλήξεις και χαμηλή βαθμολογία στην αξιολόγηση από το διευθυντή του καταστήματος. Απειλές για απολύσεις, εικόνα ότι "δεν θα βρεις αλλού δουλειά", εξευτελισμός της ανθρώπινης αξιοπρέπειας και δυσκολία στο να κάνεις ένα διάλειμμα σαν άνθρωπος έπειτα από τα οκτάωρα και εννιάωρα κοπιαστικής εργασίας με ορθοστασία, βάρη και ψυχολογική πίεση.  λιγότερα
Σταθερα χρήματα αν και λίγα για όσα προσφέρεις
Κατά
Όλα τα υπόλοιπα

Άλλες αξιολογήσεις εργαζομένων για My Market

Χειρότερη εταιρία στον κλάδο .
Στέλεχος (Τωρινός υπάλληλος) –  Αθήνα, Αττική18 Σεπτεμβρίου 2019
Χειρότερη εταιρία στον κλάδο λιανικής , ΔΙΑΧΩΡΙΣΜΟΣ σε υπαλλήλους της εξαγοραστεας εταιριας βερόπουλου από την ημέρα τις εξαγοράς μέχρι και σήμερα , απειλές από διευθυντές καταστημάτων και περιφεριακων κατά εργαζομένων βερόπουλου με μεταθέσεις και απολύσεις βάση στημένης αξιολογήσεις από περιφερειακό και διευθυντή ,τεράστιες ίντριγκες με οφέλη μόνο στο παλαιό δίκτυο ,άσχετα στελέχη καταστήματος που ζουν για να ταλαιπωρούν τους εργαζόμενους ειδικά του νέου δικτύου(βερόπουλου ) ,Καλή μισθοί μόνο για το παλαιό δίκτυο ,με επιδόματα ,διατακτικές ,bonus κ.α,Στελέχη βερόπουλου εδω και 3χρονια δεν έχουν πάρει την αύξηση που εχει υποσχεθεί ο ιδιοκτήτης τις εταιρίας κ. Π........ Σ για να ισοροποισουν η μισθοί παλαιόυ δικτύου και νέου δικτύου .Προφάσεις περιφεριακων που προσπαθούν να δημιουργούν προβλήματα στους εργαζόμενους τις εταιρίας βερόπουλου απειλώντας με υποβιβασμό κ.α .Δεν σέβονται προβλήματα υγείας εργαζομένων βερόπουλου και τους πιέζουν και τους ταλαιπωρούν για να φύγουν από την εταιρία από μόνη τους ,σέβονται μόνο τα προβλήματα του παλαιού δικτύου(My market)και δίνουν άμεσα λύση .Προγραμματα εργασίας με όφελος μόνο την ανάγκη του του κάθε καταστηματοσ και οχι τις σύμβασης που εχει υπογραφή .Ωρες απλήρωτες,Κόμπλεξ σε μεγάλο βαθμό.
Ήταν αυτή η αξιολόγηση χρήσιμη;ΝαιΌχιΑναφορά
Τραγικές συνθήκες εργασίας
Αποθηκάριος (Πρώην Υπάλληλος) –  Αθήνα, Αττική14 Σεπτεμβρίου 2019
Μια εταιρεία όπου άμα δεν είσαι ρουφιάνος ή χαφιές δεν μπορείς να επιβιώσεις. Άθλιες συνθήκες εργασίας χωρίς να τηρούνται τα ωράρια με τους υπαλλήλους να είναι υποχρεωμένοι να δουλέψουν παραπάνω ώρες λες και ζουν μόνο για να εργάζονται στη συγκεκριμένη εταιρεία. Διευθυντές που λειτουργούν υπό το καθεστώς <αποφασίζομεν και διατάζομεν> χωρίς κανένα σεβασμό στους υπαλλήλους του και τους αναγκάζουν να δουλεύουν με το φόβο μην τα ακούσουν ακόμα και όταν είναι σωστοί στην εργασία τους, χωρίς να εμπνέουν κανένα σεβασμό. Υποδιευθύντριες που πληρώνονται αδρά χωρίς να ξέρουν να κάνουν τη δουλειά τους κάνοντας πασαρέλα μέσα στο μαγαζί. Μια εταιρεία που δεν υπολογίζει καθόλου τη γνώμη του υπαλλήλου της.
Σταθερός μισθός εργασίας
Κατά
Τα πάντα
Ήταν αυτή η αξιολόγηση χρήσιμη;ΝαιΌχιΑναφορά
Διεκδικήστε αυτή την εταιρική σελίδα

Κάντε μια ερώτηση σχετικά με την εργασία ή τις συνεντεύξεις στην My Market. Η κοινότητά μας είναι έτοιμη να απαντήσει.

2,2

My Market Αξιολογήσεις ανά Τίτλο Θέσης Εργασίας