Αξιολογήσεις εργαζομένων για My Market

Δείτε όλες τις αξιολογήσεις της My Market

Ξεζουμισμα μεχρι θανατου
ΑΠΟΘΗΚΑΡΙΟΣ (Πρώην Υπάλληλος) –  Αθήνα, Αττική8 Μαρτίου 2019
Το μόνο που τους ενδιέφερε ήταν το "φαίνεσθαι" για τους πελάτες πως όλα λειτουργούν άψογα και μέσα γινόταν της π....άνας. Στελέχη παντελώς ανίκανα να διαχειρισθούν οποιοδήποτε πρόβλημα (βύσματα γαρ) , γλύφτες , ρουφιάνοι.Στα παράπονα των πελατών ή των προμηθευτών κρυβόντουσαν για να μη χρεωθούν αρνητική κριτική.Συμπεριφορά αλαζονική , υπεροπτική με ύφος χιλίων καρδιναλίων από ανθρώπους με έλλειψη παιδείας και έλλειψη διαχείρισης ανθρώπινου δυναμικού...Μετά την συγχώνευση οι αρχιρουφιάνοι υπάλληλοι του MY MARKET "έδιναν" στεγνά τους υπαλλήλους του πρώην ΒΕΡΟΠΟΥΛΟΥ...Ευτυχώς που μας έλεγαν πως πλέον είμαστε όλοι μια οικογένεια...Που? Στην ρουφιανιά? Συνεχή τρομοκρατία πως πρέπει να δουλεύουμε ακατάπαυστα και πέραν του 8ώρου για να μη χάσουμε την δουλειά μας με την πρόφαση πως είναι δύσκολοι καιροί , όταν κάναμε διάλειμμα μας στραβοκοίταζαν , γυναίκες μεγάλες σε ηλικία που έκλαιγαν σχεδόν κάθε μέρα από την ανάρμοστη συμπεριφορά και μάλιστα παρουσία των πελατών, απειλές περί προσέλευσης ανά πάσα στιγμή του ΑΡΧΙΡΟΥΦΙΑΝΟΥ μυστικού επισκέπτη , έλλειψη προσωπικού με αποτέλεσμα να κάνεις δουλειά για δύο άτομα , παράνομη κατάληψη πεζοδρομίων επί ώρες προκειμένου να ξεφορτώσουν τα φορτηγά με αποτέλεσμα την δύσκολη πρόσβαση σε ηλικιωμένους και γυναίκες με παιδιά , πληρωμή των υπερωριών μετά από μήνες , δυσμενείς μεταθέσεις σε όσους αντιδρούσαν με εντολή περιφερειάρχη και φυσικά του ΠΑΝΤΕΛΙΑΔΗ. Το αποκορύφωμα? ΠΑΡΑΝΟΜΟ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟ ΨΑΞΙΜΟ ΤΩΝ ΣΑΚΙΔΙΩΝ που είχαμε μαζί μας για νερό ή κάτι φαγώσιμο μη τυχόν και έχουμε προβεί σε κλοπή.Αυτά με λίγα λόγια ήταν η 2χρονη εμπειρία μου στο ΤΡΙΜΠΟΥΡΔΕΛΟ  περισσότερα... ΤΟΥ ΠΑΝΤΕΛΙΑΔΗ...Να τα φάνε στα νοσοκομεία ΤΑ ΥΠΕΡΚΕΡΔΗ ΤΟΥΣ ΟΙ ΑΡΧΙΡΟΥΦΙΑΝΟΙ ΚΑΙ ΟΙ ΣΚΑΤΟΓΛΥΦΤΕΣ..  λιγότερα
ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ
Κατά
ΟΛΑ

Άλλες αξιολογήσεις εργαζομένων για My Market

Εμετικοι άνθρωποι, κουλτούρα και πολιτική της επιχείρησης
Αποθήκη (Πρώην Υπάλληλος) –  Θεσσαλία21 Νοεμβρίου 2019
Επιβιώνουν μόνο οι ρουφιάνοι και τα βύσματα οι οποίοι βρίσκονται στο απυρόβλητο από την διοίκηση του κάθε καταστήματος καθώς και του περιφερειακού..
Λάθος άτομα σε λάθος θέσεις τα οποία δημιουργούν πρόβλημα στην σωστή λειτουργία του καταστήματος από διοικητικά στελέχη μέχρι απλούς υπαλλήλους με τις ευλογιες διοίκησης και περιφερειακού..
Στοχευμένες επιθέσεις σε άτομα ώστε να τους κάνουν τον βίο αβιοτο με σκοπό την παραίτηση τους(κυρίως άτομα του ομίλου Βερόπουλου που ενσωματώθηκαν μετά την εξαγορά) λόγω υψηλών μισθών σε σύγκριση με τους μισθούς κοροϊδίας που δίνουν στους νέους εργαζόμενους..
Διαφορετική αντιμετώπιση και μισθοδοσία ανάμεσα σε υπαλλήλους My Market και πρώην Βερόπουλου (Βεροπουλικος=τεμπέλης και το μαύρο πρόβατο της οικογένειας)
Μετά την εξαγορά Βερόπουλου και την αύξηση του αριθμου των καταστημάτων έχει χαθεί η μπάλα σε όλους τους τομείς,με μεγαλύτερο προβλήμα να αντιμετωπίζουν οι κεντρικές αποθήκες δημιουργοντας προβλήματα στην τροφοδοσία, επιστροφές και γενικά πολύ κακή και δύσκολη επικοινωνία, καθώς και επίλυση προβλημάτων που προέκυπταν κυρίως τον πρώτο χρόνο της συγχώνευσης χωρίς να έχει βελτιωθεί ιδιαίτερα μέχρι σήμερα..
Ελάχιστη έως μηδαμινή εκπαίδευση πάνω στον τομέα σου,το ιδού η Ρόδος ιδού και το πήδημα ταιριάζει γάντι σ αυτή την επιχείρηση,καμία εκπαίδευση,κανένα σεμινάριο όλα έρχονται εμπειρικά σε βάθος χρόνου και με όση βοήθεια μπορούν να σου προσφέρουν κάποιοι με περισσότερα χρόνια εργασίας στον χώρο..
Πληρωμή στην ώρα της, αδειε;
Κατά
Κλίμα, μισθός, συνθήκες εργασίας
Ήταν αυτή η αξιολόγηση χρήσιμη;Ναι 4ΌχιΑναφορά
Πολύ πιεστικο περιβάλλον
Κρεοπωλης (Τωρινός υπάλληλος) –  Αθήνα, Αττική20 Νοεμβρίου 2019
Πίεση, έλλειψη προσωπικού, τρομοκρατία για τα αποτελέσματα του μυστικού επισκέπτη, μεγάλη πίεση για τη μείωση της φυρας στα κρέατα, ρουφιανιλικι και αναξιοκρατία.
Τυπικοτατοι στις πληρωμές, ιδιωτική ομαδική ασφάλιση δωρεαν
Κατά
Αναξιοκρατία, έλλειψη προσωπικού, μεγάλη πίεση, τρομοκρατία
Ήταν αυτή η αξιολόγηση χρήσιμη;Ναι 6ΌχιΑναφορά
Διεκδικήστε αυτή την εταιρική σελίδα

Κάντε μια ερώτηση σχετικά με την εργασία ή τις συνεντεύξεις στην My Market. Η κοινότητά μας είναι έτοιμη να απαντήσει.

2,1

My Market Αξιολογήσεις ανά Τοποθεσία