Αξιολογήσεις εργαζομένων για My Market

Απανθρωπο περιβαλλον

3 Απριλίου 2019
Διευθυντες να προσβαλλουν και να απειλουν! Παιζουν με τις θεσεις μας! Τιποτα δεν αλλαξε ακομα και τωρα!Η εταιρεια εθελοτυφλη και δεν επεμβαινει! Και ουτε προκειται γιατι τους συμφερει ολο αυτο!Αν σε αντιπαθουν οι ανωτεροι κινδυνευεις και συνεχεια σε εκβιαζουν!! Μια εταιρεια που δεν προκειται ποτε να παει μπροστα!
Τιποτα
Κατά
Ολα
Similar reviews
5 Νοεμβρίου 2019
Same role
Πρωην υπάλληλος (Πρώην Υπάλληλος) - Πωλητής σε ολα τα ποστα .
Εργαζόμουν στην ΜΕΤΡΟ 4 χρόνια. Αν και λίγα κατάλαβα αρκετά πράγματα όπως το ότι πολλά από τα άτομα που εργάζονται σε αυτή δεν έχουν αξίες. Έχουν λάθος άτομα σε λάθος θέσεις. Αν δεν είσαι ρουφιάνος δεν έχεις και εξέλιξη και αυτό έχει ως αποτέλεσμα να ανέβουν άτομα εις βάρος των υπολοίπων. Σε κάνουν μπαλάκι σε όλα τα πόστα την ίδια μέρα και το λέω αυτό γιατί ειμουνα και μανάβης και τυρας και κρεοπωλης ταυτόχρονα. Αν δεν έχουν άτομα σου κόβουν το ρεπό ή κάνεις υπερωρία. Δεν περνούν προσωπικό γιατί λένε δεν χρειάζεται απλά τρέξτε παραπάνω. Αποριπτουν τις ιδέες σου χωρίς αιτιολογία, με ένα απλό απαγορεύεται (χωρίς να απαγορεύεται φυσικά). Μου πρότειναν θέση εξέλιξης είναι η αλήθεια αλλά τι να την κάνω αν θέλουν να συμπεριφερομαι στο συνάδελφο σαν να ήταν κανένας άχρηστος. Προσπαθείς να κάνεις κάτι καλύτερο και πάντα σου λένε δεν ξέρεις να δουλεύεις (χωρίς υπερβολές είναι η αλήθεια). Το 80% των στελεχών έχουν απαράδεκτη συμπεριφορά (ούτε καλημέρα). Μπορώ να πω και αλλά εδώ ο καθένας γράφει ότι θέλει και μπορεί να μην γίνω πιστευτος. Μακάρι να βάλουν μυαλό και να προωθήσουν άτομα με αξίες μπας και δουν και οι πρώην συνάδελφοι καμία άσπρη μέρα. Για εμένα θέλουν πέτρες.
Δεν έχει.
Κατά
Δουλευε και μην μιλας αν δεν εισαι ρουφιάνος.
26 Μαΐου 2020
Same location
Ταμείο (Τωρινός υπάλληλος) - Αθήνα
Εργαζόμουν στο καταστημα Χαλανδρίου λεωφόρος Πεντέλης και Αττική οδός. Ήταν όλοι καταπληκτικοί συνεργάτες το μόνο μου πρόβλημα ήταν με τον υποδιευθυντή ο οποίος ήταν απόλυτα ξινός και αντιπαθής στους περισσότερους. Εμένα προσωπικά ενώ μου είχαν πει θα είμαι 1 εβδομάδα πρωί και 1 απόγευμα ο συγκεκριμένος για ένα μήνα με είχε μόνο απόγευμα και άντε να είχα κανει 2-3 πρωινά.
Μισθός. Πληρωμένες υπερωρίες πάντα
Κατά
Ο συγκεκριμένος άνθρωπος που προανέφερα
11 Δεκεμβρίου 2019
Γενικά,στις 2 βδομάδες που κατάφερα να μείνω( γιατί για παραπάνω ούτε λόγος)έχω μια εικόνα για το τι παίζει.
Ξεκινησα 1 η μέρα χωρίς να έχω ιδέα από σούπερ μάρκετ και ταμείο που ήταν και η θέση μου.Απο τις 7 που πήγα φιλοτιμηθηκε η αρχιταμειας να μου δείξει στις 8 παρα πέντε(ενώ άνοιγε 8) πως κόβω απόδειξη και μετά ότι είναι να τη ρωτήσω και έχω απορία.Τη ρωτούσα συνέχεια γιατί δεν μου είχε εξηγήσει τίποτα και μου λέγε:τι θέλεις;;;;;μπροστά στους πελάτες ενώ σου τονίζουν εξαρχής τα γνωστά για ευγένεια κλπ.Ζητουσα ψιλά γιατι δεν είχαμε και μου λέγε ότι αργω.Οταν δεν ζητούσα με εκραζε γιατί και καλά δεν είχα ψιλά.Με έψελνε 2 βδομάδες καθημερινά ότι και να εκανα.Τετοια κακιά δεν έχω ξαναδει.Δεν θα την χαρακτήριζα κάπως γιατί δεν αξιζει οποτε πάμε παρακάτω.

Οι συνάδελφοι μερικοί αδιάφοροι και με υφος λες και πήγες να τους φας τη δουλειά,άλλοι ήταν γλυκύτατοι.Οι ανώτεροι (διευθυντης και υποδιευθυντής) καλοί όχι ότι είχα πολλά πολλά μαζί τους αλλά θεωρώ ότι θα έπρεπε να κάνουν focus στους υπαλλήλους και στη συμπεριφορά τους και να κόψουν τον αέρα χιλίων καρδιναλιων που έχουν μερικοί μερικοί και κάποιους να τους διώξουν οπωσδήποτε από την εταιρεία γιατί δεν γίνεται έτσι..

Λυπάμαι γιατί ξεκίνησα με πολύ θετικά vibes και μου το έβγαλαν ξινό.Φυσικα και δεν θα έμενα κάπου με 500 € να έχω όλη αυτή την πίεση,το άγχος,την αγένεια και να βγάλω και την ατέλειωτη δουλεια .Σίγουρα ο μισθός είναι πολύ λίγος για αυτά που κάνεις. Τέλος με θλίβει που υπάρχουν τέτοια άτομα σε αυτήν την κοινωνία αλλά αυτό είναι άλλο καπέλο.Αυτα!
Κατά
Κάντε μια ερώτηση σχετικά με την εργασία ή τις συνεντεύξεις στην My Market. Η κοινότητά μας είναι έτοιμη να απαντήσει.
2,1
2,4