My Market Αξιολογήσεις Υπαλλήλων

Βρέθηκαν 32 ανασκοπήσεις που ταιριάζουν με την αναζήτηση Δείτε και τις 38 ανασκοπήσεις
Ταξινόμηση με βάση: Χρησιμότητα | Βαθμολογία | Ημερομηνία
Εργασία...
Εργατης (Τωρινός υπάλληλος) –  Πάτρα, Δυτική Ελλάδα22 Νοεμβρίου 2018
Το κλίμα είναι καλό...Στα My market δεν υπάρχει αξιοκρατία.Οσοι έχουν γνωστούς και συγγενείς οι οποίοι είναι σε θεσεις απο διευθυντές και πάνω ανεβαινουν και αυτοι χωρις να το αξίζουν.Εχεις δοντι λεει ο λαος....τρωως το κατι παραπανω.Αυτο που κανουν δεν ειναι καλο για την εταιρια.Εγω πχ απο τη στιγμη που ξερω οτι δεν προκειτε να ανεβω θεση γιατι να δωσω το κατι παραπανω;;;;;;;;;;Εσεις θα τρεχατε σαν βλαξ;;;;
Τραγικό περιβάλλον κ συνθήκες
Ψυγεία (Τωρινός υπάλληλος) –  Τριπολη16 Νοεμβρίου 2018
Απαράδεκτο κλίμα απέναντι στο προσωπικό. Υπάρχουν πολλές διακρίσεις κ συμπαθειες μεταξύ του προσωπικού κ των στελεχών, δίνουν ώρες όπου θέλουν, οι προϊστάμενη στα ψυγεία είναι μόνο για κουτσομπολιό με την αρχηταμια κ κάνει όλο βόλτες με το σκάνερ στο χέρι, δίνει διαταγες σε όλους με πολύ άσχημο τρόπο, ελεεινή συμπεριφορά Γενικά ανάμεσα στο προσωπικό κ ένα κατάστημα ότι να ναι με αμόρφωτους ανθρώπους κ καβαλημενους όσο δεν πάει. Ότι κ να πω ή πραγματικότητα είναι πολύ χειρότερη.
Μόνο ότι είναι σίγουρος ο μισθός
Κατά
Όλα τα παραπάνω
Ασχημη
Αποθηκαριος (Πρώην Υπάλληλος) –  Χαλκίδα12 Νοεμβρίου 2018
Χαμηλό επίπεδο στελεχών και παντελής έλλειψη του τμήματος ανθρωπίνου δυναμικού. Περιββάλον εργασίας, πολύ πιεστικό και μή αξιοκρατικό. Συνθήκες εργασίας ιδανικές για κολλητούς και ρουφιάνους!!!!
Το όνομα
Κατά
Τα περισσότερα
πολυ καλη
Πωλητης (Τωρινός υπάλληλος) –  Αθήνα2 Νοεμβρίου 2018
Ευχαριστει,Δημιουργικη,εποικινωνιακη εργασια με ομορφο περιβαλον
Ό,τι πρέπει για να σου δημιουργήσει ψυχολογικά προβλήματα
Αποθήκη (Τωρινός υπάλληλος) –  Δυτική Ελλάδα16 Οκτωβρίου 2018
Η ανεπάρκεια προσωπικού και τα λίγα χρήματα που παίρνουμε σε συνδυασμό με τις μεγάλες απαιτήσεις της εταιρείας και της μεγάλης πίεσης μας έχουν κάνει να αδιαφορούμε για την εταιρεία και να κοιτάζουμε πότε θα περάσει η ώρα να φύγουμε. Μεγάλος ρατσισμός απέναντι στους εργαζόμενους της πρώην ΒΕΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΕΒΕ, χρεώνουν λιγότερες ώρες εργασίας ακόμα και από το βασικό με αποτέλεσμα να φαίνεται ότι "τους χρωστάμε" ώρες, δηλαδή ότι κάποιες μέρες του μήνα δεν πήγαμε να εργαστούμε. Αποφασίζουν και διατάζουν τις υπερωρίες να τις παίρνουμε σε ρεπό (αν βγάλουμε άκρη πάντα), μας απαγορεύουν να εργαζόμαστε σε άλλη δουλειά παράλληλα (ακόμα και άσχετη με τον τομέα των σούπερ μάρκετ) με την δικαιολογία ότι "είναι αντιεπαγγελματικό", δήθεν αύξηση των 100€ στους εργαζόμενους του ΒΕΡΟΠΟΥΛΟΥ, αφού το "επίδομα εξ' ελευθεριότητας" της τάξης των 100€ που υποτίθεται πως παίρνουμε δεν δείχνει καμία διαφορά σε σχέση με τα χρήματα που παίρναμε πριν. Τουτέστιν, μειώνω το μισθό του εργαζομένου κατά 100€ και του τα δίνω πάλι πίσω βαπτισμένα ως "επίδομα". Πολύ καλό κόλπο για να συζητηθεί η εν λόγω εταιρεία οφείλω να ομολογήσω... Εχθρικό περιβάλλον από τα κεντρικά προς τους ίδιους τους εργαζομένους ανά την επικράτεια, με απόδειξη το μεγάλο αριθμό παραιτήσεων, τόσο στελεχών, όσο και απλών υπαλλήλων μέσα σε διάστημα λίγων μηνών, οι οποίοι απλοί υπάλληλοι δεν έχουν αντικατασταθεί μέχρι και σήμερα. Κρατήσεις από το μισθό μας, κάποιους μήνες του χρόνου, βαπτισμένες ως "εισφορές" και αντιμετώπιση ζητιάνου όταν τηλεφωνούμε στο λογιστήριο μήπως καταφέρουμε και μάθουμε για ποιο λόγο πληρωθήκαμε κατά 40€ ή κάποιες φορές  περισσότερα... κατά 50€ λιγότερα το μήνα. Συνάδελφοι εργάζονται σε δύο και τρία πόστα συγχρόνως καθημερινά με αποτέλεσμα σίγουρα να μένει κάτι πίσω και να έχουν επιπλήξεις και χαμηλή βαθμολογία στην αξιολόγηση από το διευθυντή του καταστήματος. Απειλές για απολύσεις, εικόνα ότι "δεν θα βρεις αλλού δουλειά", εξευτελισμός της ανθρώπινης αξιοπρέπειας και δυσκολία στο να κάνεις ένα διάλειμμα σαν άνθρωπος έπειτα από τα οκτάωρα και εννιάωρα κοπιαστικής εργασίας με ορθοστασία, βάρη και ψυχολογική πίεση.  λιγότερα
Σταθερα χρήματα αν και λίγα για όσα προσφέρεις
Κατά
Όλα τα υπόλοιπα
απαίσιο κλίμα γενικότερα λόγω κακής διοίκησης
εργατης (Πρώην Υπάλληλος) –  κέντρο διανομής Οινόφυτα26 Αυγούστου 2018
Διαφημίζονται σαν ελληνική εταιρεία και μέσα στις αποθήκες της παρέλαση κάνουν οι εργολάβοι αλλοδαποί που τους κρύβουν στα ψυγεία σε περίπτωση ελέγχου.
Αδηλωτη εργασία , δεν πληρώνουν τον κόσμο που χύνει αίμα όλο το 24 Ώρο. Πότε δεν βγάζεις άκρη στη μισθοδοσία. Οι προϊστάμενοι τμημάτων και ανώτεροι περνάνε άσχημο κλίμα στον εργάτη και την εικόνα πως πουθενά αλλού δεν θα μπορέσουν να βρουν δουλειά! Ότι θέλει κάνει η διεύθυνση στα Οινόφυτα.
σταθερό μισθό όσες υπερωρίες και να εργαστούν
Κατά
αδηλωτη εργασία χωρίς υπερωρίες και αργιες
Κακή συνεργασία με την διευθυντρια
Πωλήτρια ψυγεια (Πρώην Υπάλληλος) –  Πατρα αγια σοφια1 Αυγούστου 2018
Οι ανώτεροι πραγματικά πολύ λίγοι για να διευθύνουν τέτοιου βεληνεκούς μαγαζί!προβληματα με τη διευθύντρια,αυταρχική,μας χρέωνε τα λάθη της,απειλούσε με απολύσεις,δεν μας άφηνε να μιλάμε πέρα από την πώληση προϊόντος με τον κόσμο,μας άλλαζε πόστα βλέποντας πως δεν αποδίδουμε στην αλλαγή,χρέωνε λιγότερες ώρες από τα δεδουλευμένα!
Κανενα
Κατά
Χαμηλός μισθός εξαντλητικά ωράρια χαλια συμπεριφορα
Παραγωγικο περιβαλλον αψογη συνεργασια.
Πωλητρια ταμιας (Πρώην Υπάλληλος) –  Γλυφάδα21 Μαΐου 2018
Καλησπερα σας η συνεργασια μου ηταν αψογη σε ολες.
Στανταρ μισθος
Κατά
Μινι αδειες.
productive
Seller super market (Πρώην Υπάλληλος) –  Athens Greece26 Φεβρουαρίου 2018
It would be a workplace where people are calm, confident, committed (in their own individual ways), and able to get the job done without a fuss. Leadership would be firm and fair, but still in touch with human reality and social conscience.People relationships, more than anything else, I believe, make it feel good about going to work and spending large amounts of time away from home.
πιεστικο περιβαλον εργασιας
αποθηκαριος (Τωρινός υπάλληλος) –  μεταμορφωση λοφος σκουζε αγ ελευθεριος14 Δεκεμβρίου 2017
Δεν εμεινα ικανοποιημένος σε θεματα εκπαιδευσης!!!
4,0
Υπήρχε πρόβλημα στη συνεργασία με τη διεθύντρια του καταστηματος
Ταμίας (Πρώην Υπάλληλος) –  Θήβα, GRH9 Δεκεμβρίου 2015
ήταν πολύ καλό το περιβάλλον εργασίας σε ότι αφορά την ίδια την εργασία και στη συνεργασία με τους συναδέλφους. το δυσκολότερο μέρος μέρος της δουλειάς για όλους τους εργαζομένους στο κατάστημα ήταν η συνεργασία με έναν από τους τρεις διευθυντές. δημιουργούσε συνεχώς εντάσεις ρίχνοντας τις ευθύνες δικών της σοβαρών λαθών στους υφισταμένους της. δημιουργούσε κλίμα ανασφάλειας απειλώντας συνεχώς με απολύσεις. και ο τρόπος ομιλίας και συμπεριφοράς στους υφισταμένους της ήταν εριστικός και πάντα υποτιμητικός.
πολύ καλός μισθός
Κατά
υποτιμητική συμπεριφορά ενός από τους διευθυντές

Δείτε περισσότερες My Market ανασκοπήσεις

Διεκδικήστε αυτή την εταιρική σελίδα

Κάντε μια ερώτηση σχετικά με την εργασία ή τις συνεντεύξεις στην My Market. Η κοινότητά μας είναι έτοιμη να απαντήσει.

2,2

My Market Αξιολογήσεις ανά Τίτλο Θέσης Εργασίας