My Market Αξιολογήσεις Υπαλλήλων

Βρέθηκαν 42 ανασκοπήσεις που ταιριάζουν με την αναζήτηση Δείτε και τις 48 ανασκοπήσεις
Ταξινόμηση με βάση: Χρησιμότητα | Βαθμολογία | Ημερομηνία
Καμια πιθανοτητα εξελιξης
Αποθηκάριος (Τωρινός υπάλληλος) –  Ωραιόκαστρο31 Μαΐου 2019
Ότι και να κάνεις , κάθε χρόνο σου βάζουν χαμηλή αξιολόγηση για να μην έχεις δικαίωμα προαγωγής.
8ωρο σε κάνουν μόνο αν γίνεις υπεύθυνος τμήματος .Δηλαδή σχεδόν ποτέ εκτος αν υπάρχει ανάγκη απο παραίτηση κάποιου.Οι ταμίες 4ωρες και οι άλλοι εργαζόμενοι 6ωροι. Εκτός φυσικά απο τους παλιούς του Βερόπουλου που είναι 8ωρο.
Αλλά μπορώ να πω πως το κλίμα είναι καλό γενικά , οι διευθυντές (τουλάχιστον όσοι έχω συνεργαστεί εγώ) δεν αδιαφορούν για τις ανάγκες του εργαζομένου , είναι εξυπηρετικοί.
Πληρωμή στην ώρα, καλό κλίμα
Κατά
καμία προοπτική εξέλιξης, πλήρης απασχόληση πάρα πολύ δύσκολα.
Εκμεταλλευση
Κάποιος (Τωρινός υπάλληλος) –  Κάπου29 Μαΐου 2019
Εργάζομαι στην εταιρεία και είμαι πλήρως απογοητευμένος. Η αξιολογήσεις θετικές και ο ρόλος μου στο τμήμα αποδεδειγμένα καταλυτικός, ωστόσο ο μισθός παραμένει σταθερός για πολλά χρόνια και δεν συνάδει σε καμία περίπτωση με την προσφορά μου. Το "μέσον" επικρατεί και η αναξιοκρατία βασιλεύει. Η πίεση στη δουλειά μεγάλη και μόνιμη. Η "Νούμερο 1" ελληνική εταιρεία , είναι νούμερο 1 σε εκμετάλλευση αλλοδαπών χαμηλής μόρφωσης επίσης καθώς το ποσοστό των Ινδών, Αλβανών,Πακιστανών στις αποθήκες είναι πολύ μεγάλο. Επίσης μεγάλη είναι και η συμμετοχή των συνεργαζόμενων εργολάβων.. Άλλη εκμετάλλευση από κει. Εργατοώρες απλήρωτες πάρα πολλές , ειδικά για τα γραφεία που δεν δικαιολογούν οι συμβάσεις τους υπερωρίες και στην πράξη το 8 Ώρο επιεικως γίνεται 9 Ώρο. Τα παράπονα των προηγούμενων σχολίων είναι όλα δικαιολογημένα. Δυστυχώς εκμεταλλεύονται την ανεργία και την ανασφάλεια που υπάρχει και πατούν στην σταθερότητα της μισθοδοσίας που προσφέρουν η οποία σε πολλές άλλες εταιρίες δεν είναι δεδομένη.
Σταθερότητα
Κατά
Υποχρεωτικές άδειες, Αναξιοκρατια, Εργασιακή εκμετάλλευση
Απανθρωπο περιβαλλον
Υπαλληλος (Τωρινός υπάλληλος) –  Αθήνα, Αττική3 Απριλίου 2019
Διευθυντες να προσβαλλουν και να απειλουν! Παιζουν με τις θεσεις μας! Τιποτα δεν αλλαξε ακομα και τωρα!Η εταιρεια εθελοτυφλη και δεν επεμβαινει! Και ουτε προκειται γιατι τους συμφερει ολο αυτο!Αν σε αντιπαθουν οι ανωτεροι κινδυνευεις και συνεχεια σε εκβιαζουν!! Μια εταιρεια που δεν προκειται ποτε να παει μπροστα!
Τιποτα
Κατά
Ολα
Μην στέλνετε βιογραφικά σε αυτό το μπουρδελο και μην ψώνιζεται
Αποθηκαριος (Πρώην Υπάλληλος) –  Αποθηκάριος18 Μαρτίου 2019
Τέτοιο γαμησι πουθενά μακάρι να καούν όλα τα μπουρδελα που έχει για καταστήματα να πέσει ο τζίρος να ψάχνει για δουλειά με 300 ευρώ άρρωστα πράγματα χουντικό περιβάλλον δεν μπορείτε να φανταστείτε τι γίνεται ρουφιανιες αποφασίζω και διατάζω εκβιασμόι
Παραίτηση
Κατά
Ένα χαλί
Απογοήτευση
Στελεχος (Τωρινός υπάλληλος) –  Αθήνα, Αττική13 Μαρτίου 2019
Για αρχή θα ήθελα να τονίσω ότι το email της δ/ντριας που δημοσιεύτηκε είναι πραγματικότητα και όποιος εργάζεται στην εταιρεία το γνωρίζει. Εάν κάποιος εργαζόμενος της εταιρείας δεν το δέχεται Θα έχει βύσμα. Διότι ένα από τα άσχημα είναι ότι όποιος έχει γνωστό (και δυστυχώς είναι πολλοί) δεν το κρύβει και το χρησιμοποιεί σε κάθε ευκαιρία.Όσο άσχημα είναι για τους υπαλλήλους άλλο τόσο είναι και για τους υπεύθυνους (στην ουσία υπάλληλοι και αυτοί) στα καταστήματα οι οποίοι δουλεύουν 10-15ωρες την ημέρα 6ημερο με δύο ρεπό το μήνα και πολλές φορές εάν φύγεις στο 10ωρο θα σου πούνε ότι δεν ενδιαφέρεσαι για το μαγαζί. Χρηματικές αποδοχές 2ταχυτητων, πίεση και απειλές αλλά τηλεφωνικά για ευνόητους λογους...Όλο το στήσιμο έχει σαν βάση ένα ψέμα που αργά ή γρήγορα το καταλαβαίνεις. Μακριά...
Κανένα
Κατά
Ρουφιάνοι, απειλές, κανένα ίχνος αξιοκρατίας, συνεχής πιεση
Χουντικό περιβάλλον
Στέλεχος (Τωρινός υπάλληλος) –  Επαρχία9 Μαρτίου 2019
Ό,τι ανέφερε η επιστολή της απολυμένης διευθύντριας, είναι η πραγματικότητα των My Market. Αυτή είναι η πολιτική τους. Αν τα στελέχη συμφωνούν με αυτή, κάνουν δύσκολη τη ζωή των υφισταμένων τους και πέρνουν τα bonus. Αν δεν συμφωνούν, μπαίνουν στη λίστα για απόλυση. Τους πιέζουν οι περιφερειακοί, σε σημείο που τους αναγκάζουν να παραιτηθούν. Αν δεν παραιτηθούν, τους κριτικάρουν υπερβολικά και τους κάνουν να αισθάνονται ότι τίποτα δεν μπορούν να καταφέρουν και το μαγαζί τους είναι για κλάματα. Το πλεονέκτημα είναι ότι δεν σε απολύουν εύκολα γιατί δεν θέλουν να χάνουν χρήματα. Οπότε ναι, δεν φοβάσαι ότι θα χάσεις τη δουλειά σου και πληρώνουν στην ώρα τους.
Ξεζουμισμα μεχρι θανατου
ΑΠΟΘΗΚΑΡΙΟΣ (Πρώην Υπάλληλος) –  Αθήνα, Αττική8 Μαρτίου 2019
Το μόνο που τους ενδιέφερε ήταν το "φαίνεσθαι" για τους πελάτες πως όλα λειτουργούν άψογα και μέσα γινόταν της π....άνας. Στελέχη παντελώς ανίκανα να διαχειρισθούν οποιοδήποτε πρόβλημα (βύσματα γαρ) , γλύφτες , ρουφιάνοι.Στα παράπονα των πελατών ή των προμηθευτών κρυβόντουσαν για να μη χρεωθούν αρνητική κριτική.Συμπεριφορά αλαζονική , υπεροπτική με ύφος χιλίων καρδιναλίων από ανθρώπους με έλλειψη παιδείας και έλλειψη διαχείρισης ανθρώπινου δυναμικού...Μετά την συγχώνευση οι αρχιρουφιάνοι υπάλληλοι του MY MARKET "έδιναν" στεγνά τους υπαλλήλους του πρώην ΒΕΡΟΠΟΥΛΟΥ...Ευτυχώς που μας έλεγαν πως πλέον είμαστε όλοι μια οικογένεια...Που? Στην ρουφιανιά? Συνεχή τρομοκρατία πως πρέπει να δουλεύουμε ακατάπαυστα και πέραν του 8ώρου για να μη χάσουμε την δουλειά μας με την πρόφαση πως είναι δύσκολοι καιροί , όταν κάναμε διάλειμμα μας στραβοκοίταζαν , γυναίκες μεγάλες σε ηλικία που έκλαιγαν σχεδόν κάθε μέρα από την ανάρμοστη συμπεριφορά και μάλιστα παρουσία των πελατών, απειλές περί προσέλευσης ανά πάσα στιγμή του ΑΡΧΙΡΟΥΦΙΑΝΟΥ μυστικού επισκέπτη , έλλειψη προσωπικού με αποτέλεσμα να κάνεις δουλειά για δύο άτομα , παράνομη κατάληψη πεζοδρομίων επί ώρες προκειμένου να ξεφορτώσουν τα φορτηγά με αποτέλεσμα την δύσκολη πρόσβαση σε ηλικιωμένους και γυναίκες με παιδιά , πληρωμή των υπερωριών μετά από μήνες , δυσμενείς μεταθέσεις σε όσους αντιδρούσαν με εντολή περιφερειάρχη και φυσικά του ΠΑΝΤΕΛΙΑΔΗ. Το αποκορύφωμα? ΠΑΡΑΝΟΜΟ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟ ΨΑΞΙΜΟ ΤΩΝ ΣΑΚΙΔΙΩΝ που είχαμε μαζί μας για νερό ή κάτι φαγώσιμο μη τυχόν και έχουμε προβεί σε κλοπή.Αυτά με λίγα λόγια ήταν η 2χρονη εμπειρία μου στο ΤΡΙΜΠΟΥΡΔΕΛΟ  περισσότερα... ΤΟΥ ΠΑΝΤΕΛΙΑΔΗ...Να τα φάνε στα νοσοκομεία ΤΑ ΥΠΕΡΚΕΡΔΗ ΤΟΥΣ ΟΙ ΑΡΧΙΡΟΥΦΙΑΝΟΙ ΚΑΙ ΟΙ ΣΚΑΤΟΓΛΥΦΤΕΣ..  λιγότερα
ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ
Κατά
ΟΛΑ
Ότι χειρότερο
Ταμίας (Πρώην Υπάλληλος) –  Κορυδαλλός, Αττική6 Μαρτίου 2019
Ότι χειρότερο πραγματικά... Ο χλαπάτσας ήταν πιο τίμιος από τα σαλιγκάρια που δουλεύουν στο κωλο μαγαζί σας... Διευθυντές σκουπίδια "συνάδελφοι" ρουφιάνοι...
Ρουφιανιά
Κατά
Μισθός, άδειες, δώρα περιβάλλον
Μη τηρηση υποσχεσεων
Εκπαιδευόμενος. (Πρώην Υπάλληλος) –  Γαλατσιου25 Ιανουαρίου 2019
Εντάχθηκα στην εταιρεία για εκπαιδευόμενος υποδιευθυντής. Θα περνούσα μια εκπαίδευση 3 μηνών απο όλα τα πόστα με μισθό 650ευρω και μετά από την εκπαίδευση θαβπηγαινε στα 1100. Δυστυχώς, ενώ έκανα την εκπαίδευση μου, έπεσα σε μια διευθύντρια εντελώς εριστικη η οποια είχε πολύ καλές σχέσεις με ένα ανίκανο περιφερειακό (Μη ηγέτης, μη εκπαιδευτικός, ρουφιάνοι του κέρατα και οι δυο) κατά τη διάρκεια της εκπαίδευσης μου ενώ έπαιρνα πολύ καλές κριτικές από τις υπεύθυνες μου στην τελική μου αξιολόγηση(την οποία η διευθύντρια ποτέ δε μου έδειξε) πάγωσα και έτσι αποφασίστηκε η απόλυση μου. Η διευθύντρια με ένα χαμόγελο μέχρι τα αυτιά μου ανακοίνωσε ότι δε θαβσυνεχιστει η συνεργασία μας και να υπογράψω την απόλυση για να μπω ΟΑΕΔ. Μάλλον θεωρουσε πως εργάζεται στη μοναδική εταιρεία της Ελλάδας κ δεν υπάρχουν άλλες. Ευτυχώς εγώ την είχα ψιλιαστεί κάνα μήνα πριν και είχα ήδη στείλει βιογραφικά και μου έκατσε κουτί. Γενικά,στη συγκεκριμένη εταιρεία μην ακούτε υποσχέσεις. Πρέπει να είστε τυχεροί και να σας πηγαίνουν οι ανώτεροι. Βέβαια, εγώ ρουφιάνοι για λίγα ευρώ δεν θα γίνω ποτέ.
Τιποτα.
Κατά
Συμπεριφορά
Τραγικό εργασιακό περιβάλλον
ταμειο (Πρώην Υπάλληλος) –  Αθήνα, Αττική10 Δεκεμβρίου 2018
Έγινα με τη σειρά μου ένας από τους πολλούς που αναγκάστηκαν σε παραίτηση μιας και η πίεση, τα παράλογα ''σενάρια'', οι απειλές για τους δήθεν ''μυστικούς επισκέπτες'', η ασυνεννοησία, το χαμηλό επίπεδο σε όλους τους τομείς, οι ψεύτικες ευγένειες για να ψαρεύεις κόσμο, αλλά κυρίως η Εξάντληση για το τίποτα με οδήγησαν να τα παρατήσω κ να φύγω.
Οι τύποι εκεί μέσα δεν υπάρχουν.....
Εργασία...
Εργατης (Τωρινός υπάλληλος) –  Πάτρα, Δυτική Ελλάδα22 Νοεμβρίου 2018
Το κλίμα είναι καλό...Στα My market δεν υπάρχει αξιοκρατία.Οσοι έχουν γνωστούς και συγγενείς οι οποίοι είναι σε θεσεις απο διευθυντές και πάνω ανεβαινουν και αυτοι χωρις να το αξίζουν.Εχεις δοντι λεει ο λαος....τρωως το κατι παραπανω.Αυτο που κανουν δεν ειναι καλο για την εταιρια.Εγω πχ απο τη στιγμη που ξερω οτι δεν προκειτε να ανεβω θεση γιατι να δωσω το κατι παραπανω;;;;;;;;;;Εσεις θα τρεχατε σαν βλαξ;;;;
Τραγικό περιβάλλον κ συνθήκες
Ψυγεία (Τωρινός υπάλληλος) –  Τριπολη16 Νοεμβρίου 2018
Απαράδεκτο κλίμα απέναντι στο προσωπικό. Υπάρχουν πολλές διακρίσεις κ συμπαθειες μεταξύ του προσωπικού κ των στελεχών, δίνουν ώρες όπου θέλουν, οι προϊστάμενη στα ψυγεία είναι μόνο για κουτσομπολιό με την αρχηταμια κ κάνει όλο βόλτες με το σκάνερ στο χέρι, δίνει διαταγες σε όλους με πολύ άσχημο τρόπο, ελεεινή συμπεριφορά Γενικά ανάμεσα στο προσωπικό κ ένα κατάστημα ότι να ναι με αμόρφωτους ανθρώπους κ καβαλημενους όσο δεν πάει. Ότι κ να πω ή πραγματικότητα είναι πολύ χειρότερη.
Μόνο ότι είναι σίγουρος ο μισθός
Κατά
Όλα τα παραπάνω
Ασχημη
Αποθηκαριος (Πρώην Υπάλληλος) –  Χαλκίδα12 Νοεμβρίου 2018
Χαμηλό επίπεδο στελεχών και παντελής έλλειψη του τμήματος ανθρωπίνου δυναμικού. Περιββάλον εργασίας, πολύ πιεστικό και μή αξιοκρατικό. Συνθήκες εργασίας ιδανικές για κολλητούς και ρουφιάνους!!!!
Το όνομα
Κατά
Τα περισσότερα
4,0
πολυ καλη
Πωλητης (Τωρινός υπάλληλος) –  Αθήνα2 Νοεμβρίου 2018
Ευχαριστει,Δημιουργικη,εποικινωνιακη εργασια με ομορφο περιβαλον
Ό,τι πρέπει για να σου δημιουργήσει ψυχολογικά προβλήματα
Αποθήκη (Τωρινός υπάλληλος) –  Δυτική Ελλάδα16 Οκτωβρίου 2018
Η ανεπάρκεια προσωπικού και τα λίγα χρήματα που παίρνουμε σε συνδυασμό με τις μεγάλες απαιτήσεις της εταιρείας και της μεγάλης πίεσης μας έχουν κάνει να αδιαφορούμε για την εταιρεία και να κοιτάζουμε πότε θα περάσει η ώρα να φύγουμε. Μεγάλος ρατσισμός απέναντι στους εργαζόμενους της πρώην ΒΕΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΕΒΕ, χρεώνουν λιγότερες ώρες εργασίας ακόμα και από το βασικό με αποτέλεσμα να φαίνεται ότι "τους χρωστάμε" ώρες, δηλαδή ότι κάποιες μέρες του μήνα δεν πήγαμε να εργαστούμε. Αποφασίζουν και διατάζουν τις υπερωρίες να τις παίρνουμε σε ρεπό (αν βγάλουμε άκρη πάντα), μας απαγορεύουν να εργαζόμαστε σε άλλη δουλειά παράλληλα (ακόμα και άσχετη με τον τομέα των σούπερ μάρκετ) με την δικαιολογία ότι "είναι αντιεπαγγελματικό", δήθεν αύξηση των 100€ στους εργαζόμενους του ΒΕΡΟΠΟΥΛΟΥ, αφού το "επίδομα εξ' ελευθεριότητας" της τάξης των 100€ που υποτίθεται πως παίρνουμε δεν δείχνει καμία διαφορά σε σχέση με τα χρήματα που παίρναμε πριν. Τουτέστιν, μειώνω το μισθό του εργαζομένου κατά 100€ και του τα δίνω πάλι πίσω βαπτισμένα ως "επίδομα". Πολύ καλό κόλπο για να συζητηθεί η εν λόγω εταιρεία οφείλω να ομολογήσω... Εχθρικό περιβάλλον από τα κεντρικά προς τους ίδιους τους εργαζομένους ανά την επικράτεια, με απόδειξη το μεγάλο αριθμό παραιτήσεων, τόσο στελεχών, όσο και απλών υπαλλήλων μέσα σε διάστημα λίγων μηνών, οι οποίοι απλοί υπάλληλοι δεν έχουν αντικατασταθεί μέχρι και σήμερα. Κρατήσεις από το μισθό μας, κάποιους μήνες του χρόνου, βαπτισμένες ως "εισφορές" και αντιμετώπιση ζητιάνου όταν τηλεφωνούμε στο λογιστήριο μήπως καταφέρουμε και μάθουμε για ποιο λόγο πληρωθήκαμε κατά 40€ ή κάποιες φορές  περισσότερα... κατά 50€ λιγότερα το μήνα. Συνάδελφοι εργάζονται σε δύο και τρία πόστα συγχρόνως καθημερινά με αποτέλεσμα σίγουρα να μένει κάτι πίσω και να έχουν επιπλήξεις και χαμηλή βαθμολογία στην αξιολόγηση από το διευθυντή του καταστήματος. Απειλές για απολύσεις, εικόνα ότι "δεν θα βρεις αλλού δουλειά", εξευτελισμός της ανθρώπινης αξιοπρέπειας και δυσκολία στο να κάνεις ένα διάλειμμα σαν άνθρωπος έπειτα από τα οκτάωρα και εννιάωρα κοπιαστικής εργασίας με ορθοστασία, βάρη και ψυχολογική πίεση.  λιγότερα
Σταθερα χρήματα αν και λίγα για όσα προσφέρεις
Κατά
Όλα τα υπόλοιπα
απαίσιο κλίμα γενικότερα λόγω κακής διοίκησης
εργατης (Πρώην Υπάλληλος) –  κέντρο διανομής Οινόφυτα26 Αυγούστου 2018
Διαφημίζονται σαν ελληνική εταιρεία και μέσα στις αποθήκες της παρέλαση κάνουν οι εργολάβοι αλλοδαποί που τους κρύβουν στα ψυγεία σε περίπτωση ελέγχου.
Αδηλωτη εργασία , δεν πληρώνουν τον κόσμο που χύνει αίμα όλο το 24 Ώρο. Πότε δεν βγάζεις άκρη στη μισθοδοσία. Οι προϊστάμενοι τμημάτων και ανώτεροι περνάνε άσχημο κλίμα στον εργάτη και την εικόνα πως πουθενά αλλού δεν θα μπορέσουν να βρουν δουλειά! Ότι θέλει κάνει η διεύθυνση στα Οινόφυτα.
σταθερό μισθό όσες υπερωρίες και να εργαστούν
Κατά
αδηλωτη εργασία χωρίς υπερωρίες και αργιες
Κακή συνεργασία με την διευθυντρια
Πωλήτρια ψυγεια (Πρώην Υπάλληλος) –  Πατρα αγια σοφια1 Αυγούστου 2018
Οι ανώτεροι πραγματικά πολύ λίγοι για να διευθύνουν τέτοιου βεληνεκούς μαγαζί!προβληματα με τη διευθύντρια,αυταρχική,μας χρέωνε τα λάθη της,απειλούσε με απολύσεις,δεν μας άφηνε να μιλάμε πέρα από την πώληση προϊόντος με τον κόσμο,μας άλλαζε πόστα βλέποντας πως δεν αποδίδουμε στην αλλαγή,χρέωνε λιγότερες ώρες από τα δεδουλευμένα!
Κανενα
Κατά
Χαμηλός μισθός εξαντλητικά ωράρια χαλια συμπεριφορα
Παραγωγικο περιβαλλον αψογη συνεργασια.
Πωλητρια ταμιας (Πρώην Υπάλληλος) –  Γλυφάδα21 Μαΐου 2018
Καλησπερα σας η συνεργασια μου ηταν αψογη σε ολες.
Στανταρ μισθος
Κατά
Μινι αδειες.
productive
Seller super market (Πρώην Υπάλληλος) –  Athens Greece26 Φεβρουαρίου 2018
It would be a workplace where people are calm, confident, committed (in their own individual ways), and able to get the job done without a fuss. Leadership would be firm and fair, but still in touch with human reality and social conscience.People relationships, more than anything else, I believe, make it feel good about going to work and spending large amounts of time away from home.
4,0
πιεστικο περιβαλον εργασιας
αποθηκαριος (Τωρινός υπάλληλος) –  μεταμορφωση λοφος σκουζε αγ ελευθεριος14 Δεκεμβρίου 2017
Δεν εμεινα ικανοποιημένος σε θεματα εκπαιδευσης!!!
Διεκδικήστε αυτή την εταιρική σελίδα

Κάντε μια ερώτηση σχετικά με την εργασία ή τις συνεντεύξεις στην My Market. Η κοινότητά μας είναι έτοιμη να απαντήσει.

2,1

My Market Αξιολογήσεις ανά Τοποθεσία