My Market Αξιολογήσεις Υπαλλήλων

Ελλάδα46 αξιολογήσεις
Βρέθηκαν 46 αξιολογήσεις που αντιστοιχούν στην αναζήτηση
Δείτε και τις 52 ανασκοπήσεις
απαράδεκτοι σε όλα εκτος τις μισθοδοσίας που είναι στην ωρα της όλα τα αλλα είναι δραμα σκετο νταχαου ρουφιανιλικη και αγιος ο θεος εχεις ταση προς το ρουφιανιλικη εχεις γνωστο στα κεντρικα εισαι τεμπελης με γνωριμια στελεχους τις εταιρειας πηγαινε είναι για σενα ότι πρεπει ολοι οι αλλοι οι ξέμπαρκοι μαυρο φιδι που σας εφαγε μιλαμε για τριτοκοσμικες καταστασεις μακρια και παλι μακρια από αυτους
Εργάστηκα σε ένα κατάστημα της εταιρείας το 2013. Άντεξα 24 μέρες! Πάμε. Ρουφιανιλικι, νεποτισμός, εκμετάλλευση ανθρώπου από άνθρωπο. Οι μισοί που δουλεύουν εκεί μέσα είναι γνωστοί και φίλοι του Hr manager και οι άλλοι μισοί να μην πω καλύτερα. Αν προκληθω θα πω. Τι να σας πω; Αυτά που έζησα εκεί μέσα ήταν πρωτοφανή.
δούλεψα στο my market Παιανίας για 2 μήνες λόγο κορονοιου λιγοστοί υπάλληλοι άξιοι της θέσης τους οι υπόλοιποι δε περιγράφονται αγενια ρουφιανιλικι κόμπλεξ κανένας σεβασμός στον υπαληλο από ανώτερους στο κατάστημα λυπάμαι ειλικρινά αλλά η θέση κάποιον υπαλλήλων εκεί μέσα ντροπιάζουν την αλυσίδα της metro !!!
Εργαζόμουν στο καταστημα Χαλανδρίου λεωφόρος Πεντέλης και Αττική οδός. Ήταν όλοι καταπληκτικοί συνεργάτες το μόνο μου πρόβλημα ήταν με τον υποδιευθυντή ο οποίος ήταν απόλυτα ξινός και αντιπαθής στους περισσότερους. Εμένα προσωπικά ενώ μου είχαν πει θα είμαι 1 εβδομάδα πρωί και 1 απόγευμα ο συγκεκριμένος για ένα μήνα με είχε μόνο απόγευμα και άντε να είχα κανει 2-3 πρωινά.
Μισθός. Πληρωμένες υπερωρίες πάντα
Κατά
Ο συγκεκριμένος άνθρωπος που προανέφερα
Γενικά,στις 2 βδομάδες που κατάφερα να μείνω( γιατί για παραπάνω ούτε λόγος)έχω μια εικόνα για το τι παίζει.
Ξεκινησα 1 η μέρα χωρίς να έχω ιδέα από σούπερ μάρκετ και ταμείο που ήταν και η θέση μου.Απο τις 7 που πήγα φιλοτιμηθηκε η αρχιταμειας να μου δείξει στις 8 παρα πέντε(ενώ άνοιγε 8) πως κόβω απόδειξη και μετά ότι είναι να τη ρωτήσω και έχω απορία.Τη ρωτούσα συνέχεια γιατί δεν μου είχε εξηγήσει τίποτα και μου λέγε:τι θέλεις;;;;;μπροστά στους πελάτες ενώ σου τονίζουν εξαρχής τα γνωστά για ευγένεια κλπ.Ζητουσα ψιλά γιατι δεν είχαμε και μου λέγε ότι αργω.Οταν δεν ζητούσα με εκραζε γιατί και καλά δεν είχα ψιλά.Με έψελνε 2 βδομάδες καθημερινά ότι και να εκανα.Τετοια κακιά δεν έχω ξαναδει.Δεν θα την χαρακτήριζα κάπως γιατί δεν αξιζει οποτε πάμε παρακάτω.

Οι συνάδελφοι μερικοί αδιάφοροι και με υφος λες και πήγες να τους φας τη δουλειά,άλλοι ήταν γλυκύτατοι.Οι ανώτεροι (διευθυντης και υποδιευθυντής) καλοί όχι ότι είχα πολλά πολλά μαζί τους αλλά θεωρώ ότι θα έπρεπε να κάνουν focus στους υπαλλήλους και στη συμπεριφορά τους και να κόψουν τον αέρα χιλίων καρδιναλιων που έχουν μερικοί μερικοί και κάποιους να τους διώξουν οπωσδήποτε από την εταιρεία γιατί δεν γίνεται έτσι..

Λυπάμαι γιατί ξεκίνησα με πολύ θετικά vibes και μου το έβγαλαν ξινό.Φυσικα και δεν θα έμενα κάπου με 500 € να έχω όλη αυτή την πίεση,το άγχος,την αγένεια και να βγάλω και την ατέλειωτη δουλεια .Σίγουρα ο μισθός είναι πολύ λίγος για αυτά που κάνεις. Τέλος με θλίβει που υπάρχουν τέτοια άτομα σε αυτήν την κοινωνία αλλά αυτό είναι άλλο καπέλο.Αυτα!
Κατά
Επιβιώνουν μόνο οι ρουφιάνοι και τα βύσματα οι οποίοι βρίσκονται στο απυρόβλητο από την διοίκηση του κάθε καταστήματος καθώς και του περιφερειακού..
Λάθος άτομα σε λάθος θέσεις τα οποία δημιουργούν πρόβλημα στην σωστή λειτουργία του καταστήματος από διοικητικά στελέχη μέχρι απλούς υπαλλήλους με τις ευλογιες διοίκησης και περιφερειακού..

Στοχευμένες επιθέσεις σε άτομα ώστε να τους κάνουν τον βίο αβιοτο με σκοπό την παραίτηση τους(κυρίως άτομα του ομίλου Βερόπουλου που ενσωματώθηκαν μετά την εξαγορά) λόγω υψηλών μισθών σε σύγκριση με τους μισθούς κοροϊδίας που δίνουν στους νέους εργαζόμενους..

Διαφορετική αντιμετώπιση και μισθοδοσία ανάμεσα σε υπαλλήλους My Market και πρώην Βερόπουλου (Βεροπουλικος=τεμπέλης και το μαύρο πρόβατο της οικογένειας)

Μετά την εξαγορά Βερόπουλου και την αύξηση του αριθμου των καταστημάτων έχει χαθεί η μπάλα σε όλους τους τομείς,με μεγαλύτερο προβλήμα να αντιμετωπίζουν οι κεντρικές αποθήκες δημιουργοντας προβλήματα στην τροφοδοσία, επιστροφές και γενικά πολύ κακή και δύσκολη επικοινωνία, καθώς και επίλυση προβλημάτων που προέκυπταν κυρίως τον πρώτο χρόνο της συγχώνευσης χωρίς να έχει βελτιωθεί ιδιαίτερα μέχρι σήμερα..

Ελάχιστη έως μηδαμινή εκπαίδευση πάνω στον τομέα σου,το ιδού η Ρόδος ιδού και το πήδημα ταιριάζει γάντι σ αυτή την επιχείρηση,καμία εκπαίδευση,κανένα σεμινάριο όλα έρχονται εμπειρικά σε βάθος χρόνου και με όση βοήθεια μπορούν να σου προσφέρουν κάποιοι με περισσότερα χρόνια εργασίας στον χώρο..
Πληρωμή στην ώρα της, αδειε;
Κατά
Κλίμα, μισθός, συνθήκες εργασίας
Πίεση, έλλειψη προσωπικού, τρομοκρατία για τα αποτελέσματα του μυστικού επισκέπτη, μεγάλη πίεση για τη μείωση της φυρας στα κρέατα, ρουφιανιλικι και αναξιοκρατία.
Τυπικοτατοι στις πληρωμές, ιδιωτική ομαδική ασφάλιση δωρεαν
Κατά
Αναξιοκρατία, έλλειψη προσωπικού, μεγάλη πίεση, τρομοκρατία
καλη σαν εταιρεια, αλλα με πολλα θεματα σε οργανωση με τους διευθυντες.
εργαστηκα 7 μηνες και μεσα σε αυτους εβλεπα να φευγουνε συνεχεια ατομα για την ακριβεια φυγανε 10 ατομα μεσα σε αυτους τους μηνες κ ο διευθυντης να λεει οτι καλο θα ειναι να κραταμε τα καινουρια ατομα που θα ερθουν να μην τα διωχνουμε και εκει που ητανε να μου κανουνε την τριτη συμβαση μ λεει λιπαμαι αλλα δεν την ανανεωνουνε μικαμε για καραγκιοζιδες ολα αυτα για να μην γινω αοριστου ουτε απ εξω δεν ξαναπερναω ασε που πας στα αλλα σουπερ και δε βλεπεις κανεναν εργαζομενο να κανει αυτα που μας βαζανε να κανουμε εκει.
κανενα
Κατά
βρωμια παντου μεταφορικα και κυριολεκτικα
η εταιρεία τα νόμιμα (μισθός αποζημιώσεις κ.τ.λ. ) είναι τυπική το άτομο που είχα προϊστάμενο από Βερόπουλο μεριά ήταν αγράμματος και μίλαγε στο προσωπικό του με χυδαίο τρόπο και με τις παρατηρήσεις που έκανα στα κεντρικά του καταστήματος ήταν και ο λόγος που δεν μου ανανέωσαν την σύμβαση
Απαράδεκτη συπέρίδια ανωτέρων. Κλέψιμο ωρων κ χρημάτων.αίσχος πολύ λυπάμαι.
Εργαζόμουν στην ΜΕΤΡΟ 4 χρόνια. Αν και λίγα κατάλαβα αρκετά πράγματα όπως το ότι πολλά από τα άτομα που εργάζονται σε αυτή δεν έχουν αξίες. Έχουν λάθος άτομα σε λάθος θέσεις. Αν δεν είσαι ρουφιάνος δεν έχεις και εξέλιξη και αυτό έχει ως αποτέλεσμα να ανέβουν άτομα εις βάρος των υπολοίπων. Σε κάνουν μπαλάκι σε όλα τα πόστα την ίδια μέρα και το λέω αυτό γιατί ειμουνα και μανάβης και τυρας και κρεοπωλης ταυτόχρονα. Αν δεν έχουν άτομα σου κόβουν το ρεπό ή κάνεις υπερωρία. Δεν περνούν προσωπικό γιατί λένε δεν χρειάζεται απλά τρέξτε παραπάνω. Αποριπτουν τις ιδέες σου χωρίς αιτιολογία, με ένα απλό απαγορεύεται (χωρίς να απαγορεύεται φυσικά). Μου πρότειναν θέση εξέλιξης είναι η αλήθεια αλλά τι να την κάνω αν θέλουν να συμπεριφερομαι στο συνάδελφο σαν να ήταν κανένας άχρηστος. Προσπαθείς να κάνεις κάτι καλύτερο και πάντα σου λένε δεν ξέρεις να δουλεύεις (χωρίς υπερβολές είναι η αλήθεια). Το 80% των στελεχών έχουν απαράδεκτη συμπεριφορά (ούτε καλημέρα). Μπορώ να πω και αλλά εδώ ο καθένας γράφει ότι θέλει και μπορεί να μην γίνω πιστευτος. Μακάρι να βάλουν μυαλό και να προωθήσουν άτομα με αξίες μπας και δουν και οι πρώην συνάδελφοι καμία άσπρη μέρα. Για εμένα θέλουν πέτρες.
Δεν έχει.
Κατά
Δουλευε και μην μιλας αν δεν εισαι ρουφιάνος.
Ο, τι χειρότερο.. Επιβιώνει μόνο το βίσμα και ο ρουφιάνος. Καθεστώς τρομοκρατίας κάθε μέρα, με ανίκανα στελέχη. Ο υποδιευθυντής κ ο διευθυντής, δουλεύουν περίπου 10-12 ώρες κάθε μέρα, με 2 ρεπό το μήνα. Σε ρεπό ή άδεια του ενός, είναι από τις 7-10 στο μαγαζί κάθε μέρα χωρίς ρεπό. Οργάνωση μηδέν. Αν τύχει να προσλάβουν υποδιευθυντη ή διευθυντή με πτυχία και σεβασμό στους υφιστάμενους του θα τον απολύσουν μέσα στο χρόνο. Κανένας σεβασμός στα προβλήματα υγείας.
Δίπλα στην λέξη επαγγελματισμός ταιριάζει η επωνυμία της εταιρίας My Market .
Όλα ξεκινούν από τα στελεχοι της εταιρίας και καταλήγουν στον πιο απλό υπάλληλο

Όλοι κομμάτι της αλυσίδας
01/07/2016-30/09/2016: My Market, Athens Customer service and cashier (for casual occupation) summer period of time
Gaining Strong communication skills
None
Κατά
Complaints
Χειρότερη εταιρία στον κλάδο λιανικής , ΔΙΑΧΩΡΙΣΜΟΣ σε υπαλλήλους της εξαγοραστεας εταιριας βερόπουλου από την ημέρα τις εξαγοράς μέχρι και σήμερα , απειλές από διευθυντές καταστημάτων και περιφεριακων κατά εργαζομένων βερόπουλου με μεταθέσεις και απολύσεις βάση στημένης αξιολογήσεις από περιφερειακό και διευθυντή ,τεράστιες ίντριγκες με οφέλη μόνο στο παλαιό δίκτυο ,άσχετα στελέχη καταστήματος που ζουν για να ταλαιπωρούν τους εργαζόμενους ειδικά του νέου δικτύου(βερόπουλου ) ,Καλή μισθοί μόνο για το παλαιό δίκτυο ,με επιδόματα ,διατακτικές ,bonus κ.α,Στελέχη βερόπουλου εδω και 3χρονια δεν έχουν πάρει την αύξηση που εχει υποσχεθεί ο ιδιοκτήτης τις εταιρίας κ. Π........ Σ για να ισοροποισουν η μισθοί παλαιόυ δικτύου και νέου δικτύου .Προφάσεις περιφεριακων που προσπαθούν να δημιουργούν προβλήματα στους εργαζόμενους τις εταιρίας βερόπουλου απειλώντας με υποβιβασμό κ.α .Δεν σέβονται προβλήματα υγείας εργαζομένων βερόπουλου και τους πιέζουν και τους ταλαιπωρούν για να φύγουν από την εταιρία από μόνη τους ,σέβονται μόνο τα προβλήματα του παλαιού δικτύου(My market)και δίνουν άμεσα λύση .Προγραμματα εργασίας με όφελος μόνο την ανάγκη του του κάθε καταστηματοσ και οχι τις σύμβασης που εχει υπογραφή .Ωρες απλήρωτες,Κόμπλεξ σε μεγάλο βαθμό.
Μια εταιρεία όπου άμα δεν είσαι ρουφιάνος ή χαφιές δεν μπορείς να επιβιώσεις. Άθλιες συνθήκες εργασίας χωρίς να τηρούνται τα ωράρια με τους υπαλλήλους να είναι υποχρεωμένοι να δουλέψουν παραπάνω ώρες λες και ζουν μόνο για να εργάζονται στη συγκεκριμένη εταιρεία. Διευθυντές που λειτουργούν υπό το καθεστώς <αποφασίζομεν και διατάζομεν> χωρίς κανένα σεβασμό στους υπαλλήλους του και τους αναγκάζουν να δουλεύουν με το φόβο μην τα ακούσουν ακόμα και όταν είναι σωστοί στην εργασία τους, χωρίς να εμπνέουν κανένα σεβασμό. Υποδιευθύντριες που πληρώνονται αδρά χωρίς να ξέρουν να κάνουν τη δουλειά τους κάνοντας πασαρέλα μέσα στο μαγαζί. Μια εταιρεία που δεν υπολογίζει καθόλου τη γνώμη του υπαλλήλου της.
Σταθερός μισθός εργασίας
Κατά
Τα πάντα
Άθλιο εργασιακό περιβάλλον στεγνή ρουφανια από Διεύθυνση και υποδιεύθυνση. Απειλές στους υπαλλήλους παράνομες παρακολουθήσεις από κάμερες,κατάχρηση εξουσιών συμπεριφορές αισχρες επιπέδου Τρούμπας. Γλείψιμο ακόμα και στους πιο ελεεινους πελάτες με αποτέλεσμα να υποφέρουν οι εργαζόμενοι και να αναγκάζοντας να καταπίνουν άθλιες συμπεριφορές με τις ευλογίες της διεύθυνσης. Μακριά από αυτήν την ελεεινή εταιρεία που θέλει να φέρει εργασιακό μεσαίωνα για εργαζόμενους του εικοστού πρώτου αιώνα.... Κ
Αθλιες συνθηκες εργασιας, μεσα εχει μονο ανθρωπους με μεσον και επιβιωνουν μονπ οι ρουφιανοι,αν εχετε σκοπο να κανετε σωστα τη δουλεια σας για να μπορεσετε να ζησετε αξιοπρεπος ουτε καν να σκεφτειτε να στειλε τε σε αυτη την εταιρεια!!θελουν να σε ξεζουμισουν οσο δε παει μεχρι να μην αντεχεις αλλο και να παραιτηθεις,δε τους νοιαζει αυτο γιατι για εκεινους εισαι αναλωσιμος,θα βρουν αλλα θυματα και φρεσκο αιμα να ξεζουμισουν,σε αντιμςτωπιζουν σα τον υποδιεστερο εργατη,ειναι Ελληνικη εταιρεια αλλα αν ησουν μεταναστης σε αλλη χωρα για να μπορεσεις να ζησεις θα σε αντιμςτωπιζαν με μεγαλυτερη αξιοπρεπεια!πραγματικα μη στελνετε και αν ειναι δυνατον αποφευγεται να ψωνιζεται απο εκει γιατι εκμςταλευοντε την αναγκη του εργαζομενου και τα δικαιωματα του.πρωην υπαλληλος τροφοδοσιας στη πιο αθλια εταιρεια που δουλεψα ποτε και γνωρισα τους πιο σηχαμενους ανθρωπους και στελεχη, οχι μονο σε συγκεκριμενο καταστημα αλλα ολη η αεταιρεια δουλευει με αυτο το καθεστος.Ντροπη πραγματικα.
Ουδεν σχολιον.Πολυ εσωστρεφεια.Φοβικο κλιμα.Χωρις καμια εξελιξη
Μισθοδοσια στην ωρα της
Κατά
Οχι εξελιξη, πιεση, τραγικες συνθηκες
ΜΗΝ ΠΗΓΑΙΝΕΤΕ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΕΤΕ ΕΚΕΙ!!!!!Το περιβάλλον εργασίας στο κέντρο είναι άριστο για τους χαφιέδες,τους διπρόσωπους και τους ρουφιάνους.Οι ανώτεροι,είμαι σίγουρος,ότι δεν ξέρουν τι τους γίνεται.Οι εργοδηγοί ανάγωγοι,χαμηλοτάτου επιπέδου,αμόρφωτοι με πολλά κόμπλεξ και με ύφος σαράντα καρδιναλίων βγάζουν όλα τα απωθημένα τους στους εργάτες.Εξουσία είναι αυτή,πως να το κάνουμε.Ψυχολογική κατάρευση!!Δεν ενδιαφέρονται ούτε καν τα στελέχη για την καλή λειτουργία του κέντρου.Υπερηφανεύονται για τον τζίρο τους και πληρώνεις 25 ευρώ το μήνα το λεωφορείο,άσχετα με αυτά που σου τρώνε!!! Πληρώνεις ακόμα και το νερό που θα πιείς!!!Η επιθεώρηση εργασίας έχει κάνει πάρτι εκεί,απ' 'οτι κατάλαβα,απο το λίγο που ''εργάστηκα'' στο μπάχαλο τους.
Κάντε μια ερώτηση σχετικά με την εργασία ή τις συνεντεύξεις στην My Market. Η κοινότητά μας είναι έτοιμη να απαντήσει.
2,1
2,4