My Market Αξιολογήσεις Υπαλλήλων

Βρέθηκαν 39 ανασκοπήσεις που ταιριάζουν με την αναζήτηση Δείτε και τις 45 ανασκοπήσεις
Ταξινόμηση με βάση: Χρησιμότητα | Βαθμολογία | Ημερομηνία
πιεστικο περιβαλλον με πολυ γκρινια χωρις λογο
πωλητρια (Πρώην Υπάλληλος) –  Αθήνα, Αττική16 Νοεμβρίου 2019
εργαστηκα 7 μηνες και μεσα σε αυτους εβλεπα να φευγουνε συνεχεια ατομα για την ακριβεια φυγανε 10 ατομα μεσα σε αυτους τους μηνες κ ο διευθυντης να λεει οτι καλο θα ειναι να κραταμε τα καινουρια ατομα που θα ερθουν να μην τα διωχνουμε και εκει που ητανε να μου κανουνε την τριτη συμβαση μ λεει λιπαμαι αλλα δεν την ανανεωνουνε μικαμε για καραγκιοζιδες ολα αυτα για να μην γινω αοριστου ουτε απ εξω δεν ξαναπερναω ασε που πας στα αλλα σουπερ και δε βλεπεις κανεναν εργαζομενο να κανει αυτα που μας βαζανε να κανουμε εκει.
κανενα
Κατά
βρωμια παντου μεταφορικα και κυριολεκτικα
Κακή συμπεριφορά των προίσταμένων
ΘΕΣΗ ΠΩΛΗΤΡΙΑΣ - ΤΑΜΙΑΣ (Πρώην Υπάλληλος) –  Αθήνα, Αττική14 Νοεμβρίου 2019
η εταιρεία τα νόμιμα (μισθός αποζημιώσεις κ.τ.λ. ) είναι τυπική το άτομο που είχα προϊστάμενο από Βερόπουλο μεριά ήταν αγράμματος και μίλαγε στο προσωπικό του με χυδαίο τρόπο και με τις παρατηρήσεις που έκανα στα κεντρικά του καταστήματος ήταν και ο λόγος που δεν μου ανανέωσαν την σύμβαση
Απαραδεκτοι εταιρία
Ταμειο (Πρώην Υπάλληλος) –  Σαλαμίνα, Αττική10 Νοεμβρίου 2019
Απαράδεκτη συπέρίδια ανωτέρων. Κλέψιμο ωρων κ χρημάτων.αίσχος πολύ λυπάμαι.
Ήταν αυτή η αξιολόγηση χρήσιμη;ΝαιΌχιΑναφορά
Χάλια μαύρα . Πολυ καταπίεση .
Πρωην υπάλληλος (Πρώην Υπάλληλος) –  Πωλητής σε ολα τα ποστα .5 Νοεμβρίου 2019
Εργαζόμουν στην ΜΕΤΡΟ 4 χρόνια. Αν και λίγα κατάλαβα αρκετά πράγματα όπως το ότι πολλά από τα άτομα που εργάζονται σε αυτή δεν έχουν αξίες. Έχουν λάθος άτομα σε λάθος θέσεις. Αν δεν είσαι ρουφιάνος δεν έχεις και εξέλιξη και αυτό έχει ως αποτέλεσμα να ανέβουν άτομα εις βάρος των υπολοίπων. Σε κάνουν μπαλάκι σε όλα τα πόστα την ίδια μέρα και το λέω αυτό γιατί ειμουνα και μανάβης και τυρας και κρεοπωλης ταυτόχρονα. Αν δεν έχουν άτομα σου κόβουν το ρεπό ή κάνεις υπερωρία. Δεν περνούν προσωπικό γιατί λένε δεν χρειάζεται απλά τρέξτε παραπάνω. Αποριπτουν τις ιδέες σου χωρίς αιτιολογία, με ένα απλό απαγορεύεται (χωρίς να απαγορεύεται φυσικά). Μου πρότειναν θέση εξέλιξης είναι η αλήθεια αλλά τι να την κάνω αν θέλουν να συμπεριφερομαι στο συνάδελφο σαν να ήταν κανένας άχρηστος. Προσπαθείς να κάνεις κάτι καλύτερο και πάντα σου λένε δεν ξέρεις να δουλεύεις (χωρίς υπερβολές είναι η αλήθεια). Το 80% των στελεχών έχουν απαράδεκτη συμπεριφορά (ούτε καλημέρα). Μπορώ να πω και αλλά εδώ ο καθένας γράφει ότι θέλει και μπορεί να μην γίνω πιστευτος. Μακάρι να βάλουν μυαλό και να προωθήσουν άτομα με αξίες μπας και δουν και οι πρώην συνάδελφοι καμία άσπρη μέρα. Για εμένα θέλουν πέτρες.
Δεν έχει.
Κατά
Δουλευε και μην μιλας αν δεν εισαι ρουφιάνος.
Απαράδεκτη εταιρεία
Υπεύθυνος πωλήσεων (Πρώην Υπάλληλος) –  Αττική20 Οκτωβρίου 2019
Ο, τι χειρότερο.. Επιβιώνει μόνο το βίσμα και ο ρουφιάνος. Καθεστώς τρομοκρατίας κάθε μέρα, με ανίκανα στελέχη. Ο υποδιευθυντής κ ο διευθυντής, δουλεύουν περίπου 10-12 ώρες κάθε μέρα, με 2 ρεπό το μήνα. Σε ρεπό ή άδεια του ενός, είναι από τις 7-10 στο μαγαζί κάθε μέρα χωρίς ρεπό. Οργάνωση μηδέν. Αν τύχει να προσλάβουν υποδιευθυντη ή διευθυντή με πτυχία και σεβασμό στους υφιστάμενους του θα τον απολύσουν μέσα στο χρόνο. Κανένας σεβασμός στα προβλήματα υγείας.
Ήταν αυτή η αξιολόγηση χρήσιμη;Ναι 11ΌχιΑναφορά
Άριστη εταιρία
Κρεοπώλης (Πρώην Υπάλληλος) –  Κερατέα9 Οκτωβρίου 2019
Δίπλα στην λέξη επαγγελματισμός ταιριάζει η επωνυμία της εταιρίας My Market .
Όλα ξεκινούν από τα στελεχοι της εταιρίας και καταλήγουν στον πιο απλό υπάλληλο
Όλοι κομμάτι της αλυσίδας
Ήταν αυτή η αξιολόγηση χρήσιμη;ΝαιΌχι 28Αναφορά
Productive workplace
Athens Customer service and cashier (Πρώην Υπάλληλος) –  Athens Greece26 Σεπτεμβρίου 2019
01/07/2016-30/09/2016: My Market, Athens Customer service and cashier (for casual occupation) summer period of time
Gaining Strong communication skills
None
Κατά
Complaints
Χειρότερη εταιρία στον κλάδο .
Στέλεχος (Τωρινός υπάλληλος) –  Αθήνα, Αττική18 Σεπτεμβρίου 2019
Χειρότερη εταιρία στον κλάδο λιανικής , ΔΙΑΧΩΡΙΣΜΟΣ σε υπαλλήλους της εξαγοραστεας εταιριας βερόπουλου από την ημέρα τις εξαγοράς μέχρι και σήμερα , απειλές από διευθυντές καταστημάτων και περιφεριακων κατά εργαζομένων βερόπουλου με μεταθέσεις και απολύσεις βάση στημένης αξιολογήσεις από περιφερειακό και διευθυντή ,τεράστιες ίντριγκες με οφέλη μόνο στο παλαιό δίκτυο ,άσχετα στελέχη καταστήματος που ζουν για να ταλαιπωρούν τους εργαζόμενους ειδικά του νέου δικτύου(βερόπουλου ) ,Καλή μισθοί μόνο για το παλαιό δίκτυο ,με επιδόματα ,διατακτικές ,bonus κ.α,Στελέχη βερόπουλου εδω και 3χρονια δεν έχουν πάρει την αύξηση που εχει υποσχεθεί ο ιδιοκτήτης τις εταιρίας κ. Π........ Σ για να ισοροποισουν η μισθοί παλαιόυ δικτύου και νέου δικτύου .Προφάσεις περιφεριακων που προσπαθούν να δημιουργούν προβλήματα στους εργαζόμενους τις εταιρίας βερόπουλου απειλώντας με υποβιβασμό κ.α .Δεν σέβονται προβλήματα υγείας εργαζομένων βερόπουλου και τους πιέζουν και τους ταλαιπωρούν για να φύγουν από την εταιρία από μόνη τους ,σέβονται μόνο τα προβλήματα του παλαιού δικτύου(My market)και δίνουν άμεσα λύση .Προγραμματα εργασίας με όφελος μόνο την ανάγκη του του κάθε καταστηματοσ και οχι τις σύμβασης που εχει υπογραφή .Ωρες απλήρωτες,Κόμπλεξ σε μεγάλο βαθμό.
Τραγικές συνθήκες εργασίας
Αποθηκάριος (Πρώην Υπάλληλος) –  Αθήνα, Αττική14 Σεπτεμβρίου 2019
Μια εταιρεία όπου άμα δεν είσαι ρουφιάνος ή χαφιές δεν μπορείς να επιβιώσεις. Άθλιες συνθήκες εργασίας χωρίς να τηρούνται τα ωράρια με τους υπαλλήλους να είναι υποχρεωμένοι να δουλέψουν παραπάνω ώρες λες και ζουν μόνο για να εργάζονται στη συγκεκριμένη εταιρεία. Διευθυντές που λειτουργούν υπό το καθεστώς <αποφασίζομεν και διατάζομεν> χωρίς κανένα σεβασμό στους υπαλλήλους του και τους αναγκάζουν να δουλεύουν με το φόβο μην τα ακούσουν ακόμα και όταν είναι σωστοί στην εργασία τους, χωρίς να εμπνέουν κανένα σεβασμό. Υποδιευθύντριες που πληρώνονται αδρά χωρίς να ξέρουν να κάνουν τη δουλειά τους κάνοντας πασαρέλα μέσα στο μαγαζί. Μια εταιρεία που δεν υπολογίζει καθόλου τη γνώμη του υπαλλήλου της.
Σταθερός μισθός εργασίας
Κατά
Τα πάντα
Σαδισμός και ξεφτιλα
Πωλητης (Πρώην Υπάλληλος) –  Αθηνα12 Σεπτεμβρίου 2019
Άθλιο εργασιακό περιβάλλον στεγνή ρουφανια από Διεύθυνση και υποδιεύθυνση. Απειλές στους υπαλλήλους παράνομες παρακολουθήσεις από κάμερες,κατάχρηση εξουσιών συμπεριφορές αισχρες επιπέδου Τρούμπας. Γλείψιμο ακόμα και στους πιο ελεεινους πελάτες με αποτέλεσμα να υποφέρουν οι εργαζόμενοι και να αναγκάζοντας να καταπίνουν άθλιες συμπεριφορές με τις ευλογίες της διεύθυνσης. Μακριά από αυτήν την ελεεινή εταιρεία που θέλει να φέρει εργασιακό μεσαίωνα για εργαζόμενους του εικοστού πρώτου αιώνα.... Κ
Πρωην αποθηκαριος
Πρωην αποθηκαριος (Πρώην Υπάλληλος) –  Αττική9 Σεπτεμβρίου 2019
Αθλιες συνθηκες εργασιας, μεσα εχει μονο ανθρωπους με μεσον και επιβιωνουν μονπ οι ρουφιανοι,αν εχετε σκοπο να κανετε σωστα τη δουλεια σας για να μπορεσετε να ζησετε αξιοπρεπος ουτε καν να σκεφτειτε να στειλε τε σε αυτη την εταιρεια!!θελουν να σε ξεζουμισουν οσο δε παει μεχρι να μην αντεχεις αλλο και να παραιτηθεις,δε τους νοιαζει αυτο γιατι για εκεινους εισαι αναλωσιμος,θα βρουν αλλα θυματα και φρεσκο αιμα να ξεζουμισουν,σε αντιμςτωπιζουν σα τον υποδιεστερο εργατη,ειναι Ελληνικη εταιρεια αλλα αν ησουν μεταναστης σε αλλη χωρα για να μπορεσεις να ζησεις θα σε αντιμςτωπιζαν με μεγαλυτερη αξιοπρεπεια!πραγματικα μη στελνετε και αν ειναι δυνατον αποφευγεται να ψωνιζεται απο εκει γιατι εκμςταλευοντε την αναγκη του εργαζομενου και τα δικαιωματα του.πρωην υπαλληλος τροφοδοσιας στη πιο αθλια εταιρεια που δουλεψα ποτε και γνωρισα τους πιο σηχαμενους ανθρωπους και στελεχη, οχι μονο σε συγκεκριμενο καταστημα αλλα ολη η αεταιρεια δουλευει με αυτο το καθεστος.Ντροπη πραγματικα.
Ήταν αυτή η αξιολόγηση χρήσιμη;Ναι 26ΌχιΑναφορά
Πιεστικο περιβαλλον
Αποθηκαριος (Τωρινός υπάλληλος) –  Θεσσαλία4 Σεπτεμβρίου 2019
Ουδεν σχολιον.Πολυ εσωστρεφεια.Φοβικο κλιμα.Χωρις καμια εξελιξη
Μισθοδοσια στην ωρα της
Κατά
Οχι εξελιξη, πιεση, τραγικες συνθηκες
Ήταν αυτή η αξιολόγηση χρήσιμη;Ναι 27ΌχιΑναφορά
Μοντέρνο Αουσβιτς
Αποθηκάριος (Πρώην Υπάλληλος) –  Χαλκίδα18 Ιουλίου 2019
ΜΗΝ ΠΗΓΑΙΝΕΤΕ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΕΤΕ ΕΚΕΙ!!!!!Το περιβάλλον εργασίας στο κέντρο είναι άριστο για τους χαφιέδες,τους διπρόσωπους και τους ρουφιάνους.Οι ανώτεροι,είμαι σίγουρος,ότι δεν ξέρουν τι τους γίνεται.Οι εργοδηγοί ανάγωγοι,χαμηλοτάτου επιπέδου,αμόρφωτοι με πολλά κόμπλεξ και με ύφος σαράντα καρδιναλίων βγάζουν όλα τα απωθημένα τους στους εργάτες.Εξουσία είναι αυτή,πως να το κάνουμε.Ψυχολογική κατάρευση!!Δεν ενδιαφέρονται ούτε καν τα στελέχη για την καλή λειτουργία του κέντρου.Υπερηφανεύονται για τον τζίρο τους και πληρώνεις 25 ευρώ το μήνα το λεωφορείο,άσχετα με αυτά που σου τρώνε!!! Πληρώνεις ακόμα και το νερό που θα πιείς!!!Η επιθεώρηση εργασίας έχει κάνει πάρτι εκεί,απ' 'οτι κατάλαβα,απο το λίγο που ''εργάστηκα'' στο μπάχαλο τους.
Ήταν αυτή η αξιολόγηση χρήσιμη;Ναι 42ΌχιΑναφορά
Μια ακόμη κακή ελληνική εταιρεία.
Υπ.Πωλ (Πρώην Υπάλληλος) –  Θεσσαλονίκη, Κεντρική Μακεδονία5 Ιουλίου 2019
Είναι μια κακή ελληνική εταιρεία,που καταπιέζει και εκμηδενίζει τους εργαζομένους της.Όντως συνθήκες εργασιακού μεσαίωνα.
Ανίκανα και κακά στελέχη και είναι φυσικό άλλωστε αφού και το ψάρι βρωμάει απο το κεφάλι!!
Ούτε ένα..εδώ πρέπει να μένει μόνιμα ο επόπτης εργασίας.
Κατά
Τα πάντα..Περιβάλλον..Συνθήκες εργασίας..Ωράριο εργασίας..Μισθοί..Τα στελέχη της
Μια εταιρεία που δεν σέβεται και δεν εκτιμά τους εργαζομένους της..
Υπεύθυνος κατ/τος (Πρώην Υπάλληλος) –  Θεσσαλονίκη, Κεντρική Μακεδονία5 Ιουλίου 2019
Απαράδεκτη εταιρειά .Κλίμα τρομοκρατίας και εκμετάλλευσης.
Απαράδεκτα στελέχη.
Ούτε ένα..εκεί πρέπει μα μένει μόνιμα ο επόπτης εργασίας.
Κατά
Περιβάλλον, ωράριο εργασίας, συνθήκες εργασίας, καταπίεση, μισθοί, εταιρεία χωρίς ουσιαστική οργάνωση.Μία κακή ελληνική εταιρεία..κρίμα
Κλιμα τρομοκρατιας
Στελεχος (Πρώην Υπάλληλος) –  Αθηνα3 Ιουλίου 2019
Εργαστηκα για 4 χρονια ως στελεχος στο My Market. Στην αρχη εισαι ενθουσιασμενος γιατι σε πειθουν οτι ηρθες στην πιο ταχέως αναπτυσσόμενη ελληνικη εταιρία που δεν χρωσταει σε κανεναν και θα εχεις σιγουρη δουλεια για ολη σου τη ζωη. Σε εκπαιδεύουν και σε εχουν απο κοντα απο το Hr της εταιρίας και σου δημιουργουν την ψευδαίσθηση οτι οι δυσκολες συνθηκες που συναντας στα μαγαζια ειναι προς όφελος σου για να ψηθεις στη δουλεια. Μολις κατσει λιγο η χρυσόσκονη που σου πετανε διαπιστώνεις οτι εχεις πιασει δουλεια σε συγχρονα Νταχάου. Εχουν την απαίτηση αφου ειναι τοσο καλοι εργοδοτες οπως πιστευουν να εισαι μεσα σε ενα μαγαζι το λιγοτερο 10 ωρες επι 6 μερες την βδομαδα.Ο δντης και ο υποδντης εχουν 2 ρεπο το μηνα και οταν λειπει ο ενας απο τους 2 για ρεπο ο αλλος καθεται απο τις 7 το πρωι μεχρι το κλεισιμο στις 10 το βραδυ. Το ιδιο συμβαινει με τις αδειες.Εχω κανει ολες τις αδειες σερι 2 βδομαδες χωρις ρεπο απο τις 7 εως τις 10 το βραδυ.Εαν τυχει και μπει επιθεωρηση εργασιας γιατι φυσικα ολα αυτα ειναι παρανομα τρεχεις να κρυφτείς και εαν σε ανακαλυψουν και φαει προστιμο η επιχειρηση τοτε κοβουν τα μπονους απο τα στελεχη του καταστηματος λες και ολα αυτα εγιναν με δικη μας ευθυνη. Απο τα κεντρικα γραφεια που φυσικα οι περισσοτεροι δουλευουν 9-5 και ειναι βησματα των προνομιούχων της εταιριας σου μιλανε λες και εισαι κανενανας παρακατιανος που σου κανουν χαρη και σε κρατανε στη δουλεψη τους.Ειναι μακραν απο τις χειροτερες εταιριες οσον αφορα τις συνθήκες εργασιας. Πελατοκεντρικοι μεχρι αηδίας(οι φυσιολογικοι πελατες που δεν εχουν απωθημένα το καταλαβαινουν αυτο και τους κουράζει),προσπαθουν  περισσότερα... να βγαζουν προς τα εξω ενα ψευτικο προσωπείο και ολα αυτα για να γεμιζει η τσεπη του πατερ φαμίλια κ.Π...και της οικογενειας του εις βαρος των απλων εργαζομενων.Το μονο θετικο ειναι οτι πληρωνουν στην ωρα τους και οτι για την εποχη της κρισης παιρνεις εναν ικανοποιητικό μισθο που φυσικα για τις ωρες που εχεις δουλεψει ειναι αστειος.  λιγότερα
Τυπικοι στις πληρωμες
Κατά
Αθλιες συνθηκες εργασιας, Απειλες, Μηδενικη προσωπικη ζωη
δεν εχω κανενα θεμα
πολυσεις (Πρώην Υπάλληλος) –  polisis ipeythinos2 Ιουνίου 2019
Δεν εχω κατη να αναφερο εκτημο την την.ετερια κι θα ηθελα να σηνεργαστω μαζισας ειμαι απο φητος ιεκ gran foyager
ohi
Κατά
ok
Καμια πιθανοτητα εξελιξης
Αποθηκάριος (Τωρινός υπάλληλος) –  Ωραιόκαστρο31 Μαΐου 2019
Ότι και να κάνεις , κάθε χρόνο σου βάζουν χαμηλή αξιολόγηση για να μην έχεις δικαίωμα προαγωγής.
8ωρο σε κάνουν μόνο αν γίνεις υπεύθυνος τμήματος .Δηλαδή σχεδόν ποτέ εκτος αν υπάρχει ανάγκη απο παραίτηση κάποιου.Οι ταμίες 4ωρες και οι άλλοι εργαζόμενοι 6ωροι. Εκτός φυσικά απο τους παλιούς του Βερόπουλου που είναι 8ωρο.
Αλλά μπορώ να πω πως το κλίμα είναι καλό γενικά , οι διευθυντές (τουλάχιστον όσοι έχω συνεργαστεί εγώ) δεν αδιαφορούν για τις ανάγκες του εργαζομένου , είναι εξυπηρετικοί.
Πληρωμή στην ώρα, καλό κλίμα
Κατά
καμία προοπτική εξέλιξης, πλήρης απασχόληση πάρα πολύ δύσκολα.
Εκμεταλλευση
Κάποιος (Τωρινός υπάλληλος) –  Κάπου29 Μαΐου 2019
Εργάζομαι στην εταιρεία και είμαι πλήρως απογοητευμένος. Η αξιολογήσεις θετικές και ο ρόλος μου στο τμήμα αποδεδειγμένα καταλυτικός, ωστόσο ο μισθός παραμένει σταθερός για πολλά χρόνια και δεν συνάδει σε καμία περίπτωση με την προσφορά μου. Το "μέσον" επικρατεί και η αναξιοκρατία βασιλεύει. Η πίεση στη δουλειά μεγάλη και μόνιμη. Η "Νούμερο 1" ελληνική εταιρεία , είναι νούμερο 1 σε εκμετάλλευση αλλοδαπών χαμηλής μόρφωσης επίσης καθώς το ποσοστό των Ινδών, Αλβανών,Πακιστανών στις αποθήκες είναι πολύ μεγάλο. Επίσης μεγάλη είναι και η συμμετοχή των συνεργαζόμενων εργολάβων.. Άλλη εκμετάλλευση από κει. Εργατοώρες απλήρωτες πάρα πολλές , ειδικά για τα γραφεία που δεν δικαιολογούν οι συμβάσεις τους υπερωρίες και στην πράξη το 8 Ώρο επιεικως γίνεται 9 Ώρο. Τα παράπονα των προηγούμενων σχολίων είναι όλα δικαιολογημένα. Δυστυχώς εκμεταλλεύονται την ανεργία και την ανασφάλεια που υπάρχει και πατούν στην σταθερότητα της μισθοδοσίας που προσφέρουν η οποία σε πολλές άλλες εταιρίες δεν είναι δεδομένη.
Σταθερότητα
Κατά
Υποχρεωτικές άδειες, Αναξιοκρατια, Εργασιακή εκμετάλλευση
Απανθρωπο περιβαλλον
Υπαλληλος (Τωρινός υπάλληλος) –  Αθήνα, Αττική3 Απριλίου 2019
Διευθυντες να προσβαλλουν και να απειλουν! Παιζουν με τις θεσεις μας! Τιποτα δεν αλλαξε ακομα και τωρα!Η εταιρεια εθελοτυφλη και δεν επεμβαινει! Και ουτε προκειται γιατι τους συμφερει ολο αυτο!Αν σε αντιπαθουν οι ανωτεροι κινδυνευεις και συνεχεια σε εκβιαζουν!! Μια εταιρεια που δεν προκειται ποτε να παει μπροστα!
Τιποτα
Κατά
Ολα
Διεκδικήστε αυτή την εταιρική σελίδα

Κάντε μια ερώτηση σχετικά με την εργασία ή τις συνεντεύξεις στην My Market. Η κοινότητά μας είναι έτοιμη να απαντήσει.

2,2

My Market Αξιολογήσεις ανά Τοποθεσία