PET CITY AEBE Αξιολογήσεις Υπαλλήλων

Εμφανίζονται και οι 7 ανασκοπήσεις
Παρουσία σε συνεντεύξεις καταχώρηση βιογραφικών καταχώρηση αγγελιων εργασίας συζητήσεις με προσωπικό για ώρες εργασίας συγκεντρωση υπερωριων
Απαράδεκτη σαν εταιρεία!!Το μόνο που τους ενδιαφέρει είναι να κόβουν χρήμα και τίποτα παραπάνω!Οι υπεύθυνοι είναι που κάνουν ζημιά σε εσένα και το μαγαζί γενικώς διότι νομίζουν ότι η εξουσία που τούς εχει Δωθεί είναι το Α και το Ω ενώ στην ουσία όλη μέρα κάθονται και χαζεύουν στο κινητό .Ο μισθός, αστείος για τη δουλειά που κάνεις.Οι περιφερειάρχες προκειμένου να δείξουν ότι κάνουν κάτι στους ανώτερους τους, μπορούν να σε απαξιώσουν τόσο πολύ, μέχρις εξεφτελισμου (καθαριότητα, αγγαρείες απάνθρωπες) και αναφέρομαι συγκεκριμένα στον κ.Γιωργο Φλωροπουλο, ο οποίος δεν έχει πάνω του ίχνος τσιπας.Πανάκριβα προϊόντα και συχνά παράπονα από πελάτες, οι οποίοι θα σου πουν ότι ψωνίζουν από αλλού που τα βρίσκουν φθηνότερα.Γενικώς απογοητευμένος γιατί ξεκίνησα με συστάσεις αλλά επί του πρακτεου ήταν εντελώς διαφορετικά. Μηδέν φιλοζωική αίσθηση, απαξίωση των εργαζομένων και απαράδεκτη συμπεριφορά των ανώτερων.
Κυλιόμενο ωράριο
Κατά
Όλα τα παραπάνω
Κριμα για μια τετοια εταιρια να μη καταλαβαινουν οτι μεσα σε 1 χρονο εχουν φυγει πανω απο 7 ατομα σε συγκεκριμενο καταστημα της Αττικης.ενω το προσωπικο ειναι μια χαρα παιδια,οι υπευθυνες ειναι αυτες που κανουν ολη τη ζημια..οχι μονο μιλανε αγενεστατα στους πελατες αλλα δεν εκπαιδευουν κ καθολου κ διωχνουν κοσμο.ΝΤΡΟΠΗ τατα καινοθρια παιδια αχρηστα
Πολυ καλα αφεντικα
Κατά
Υπευθυνες που τρωνε κοσμο!!
Τα παιδιά που δουλεύουν εκεί είναι μια χαρά, συνήθως δεν υπάρχει ανταγωνισμός μεταξύ μας, η δουλεία δεν είναι περίπλοκη αλλά περιλαμβάνει επανειλημμένα το σήκωμα σακιών εως και 20kg και το σκύψιμο για το καθάρισμα χαμηλών ραφιών που οδηγεί σε πόνους στη μέση και στα γόνατα αν δεν προσέξεις. Η εταιρία έχει κάποιους κανόνες που δεν τηρούνται ούτε από τους υπεύθυνους. Π.χ. απαγορεύονται τα κολάν αλλά τα κολάν των υπευθύνων είναι οκ. Απαγορεύεται η επιστροφή φαρμάκων αλλά άμα σαν σωστός υπάλληλος που ακολουθείς την πολιτική της εταιρίας δεν τη κάνεις μιας και δεν είναι στη δικαιοδοσία σου, θα στην πούνε, γενικά είναι ότι θυμούνται χαίρονται. Το μεγάλο πρόβλημα είναι οι υπεύθυνοι στα μαγαζιά καθώς και οι περιφερειάρχες. Κάποιοι υπεύθυνοι είναι μια χαρά, άλλοι θα σου κάνουν τη ζωή δύσκολη μέχρι να αποφασίσουν οτι τους κάνεις και άλλοι απλά θα είναι αντιεπαγγελματίες και θα φέρονται σαν πεντάχρονα. Όταν τους χρειαστείς ή θα μιλάνε στο τηλέφωνο με τα φιλαράκια τους χωμένοι στο αποθηκάκι ή θα τσαντιστούν που τους φώναξες να κάνουν τη δουλειά τους. Οι περιφερειάρχες έχουν αυτή τη δουλειά είτε επειδή είναι σε σχέση με την κόρη του αφεντικού. είτε επειδή ο πατέρας τους έχει το κτίριο που βρίσκεται ένα από τα καταστήματα της εταιρίας και έτσι εξασφαλίζει ο όμιλος σταθερά χαμηλό ενοίκιο. Κάποια προιόντα είναι πανάκριβα χωρίς λόγο και όταν ρωτάς γιατί για να μπορείς να πείσεις τον πελάτη γιατί να ξοδέψει τα λεφτά του εδώ, σου απαντάνε "γιατί είναι ποιοτικό". Ότι έχουν βρει οι πελάτες αλλού πιο φθηνά είναι κατώτερης ποιότητας σύμφωνα με τους υπεύθυνους και περιφερειάρχες. Η εταιρία - περισσότερα...
Πολύ καλό εργασιακό περιβάλλον όλοι είναι μια αγαπημένη ομάδα μεταξύ τούς, πενθήμερη οχτάωρη εργασία Με κυλιόμενο ρεπό καί προοπτική εξέλιξης είναι μία καλή ευκαιρία για όποιον δεν έχει υποχρεώσεις εννοώ νοίκια, λογαριασμούς λόγω χαμηλού μισθού
Το περιβάλλον ήταν πολύ ευχάριστο. Μέσα από την εργασία ανέπτηξα τις ικανότητές μου στην πώληση προϊόντων και στην επικοινωνία. Το πιο ευχάριστο κομμάτι της δουλειάς ήταν να βλέπεις τη εκτίμηση στα μάτια των πελατών που εξυπηρέτησες.
Από τις καλύτερες δουλειές που έχω κάνει. Αν δεν έμπαινα φαντάρος δεν θα έφευγα.