Plaisio Computers SA

Plaisio Computers SA Αξιολογήσεις Υπαλλήλων

Βρέθηκαν 41 αξιολογήσεις που αντιστοιχούν στην αναζήτηση
Δείτε και τις 43 ανασκοπήσεις
Διοίκηση
Η εταιρία δεν είναι τίποτα άλλο παρα ένας μοχλός εκμετάλλευσης των εργαζομενων , δν θ αναμοχλευσω όσα ειπαν στις προηγούμενες κριτικες γιατί ΔΥΣΤΥΧΩΣ είναι ΟΛΑ αλήθεια , υπάρχει πίεση , εκφοβισμός, στοχοποίηση , παραλλογες και αρρωστημενες απαιτήσεις , σε κανουν να φαίνεσαι νούμερο (και μάντεψε - ΜΗΔΕΝΙΚΟ) , γι αυτό και ξέπεσε τον τελευταιο καιρό π έμεινα εγώ απο προσωπικό και δεν ξερανε που τους πάνε τα τέσσερα , πρεπει να είσαι σε 200 μέρη ταυτόχρονα και φυσικά να κανεις τη δουλεια σου σωστα , απο πωλήσεις μέχρι ταμείο μέχρι σερβίς μέχρι και τι άλλο ...... Εγώ σεβαστηκα τον εαυτό μου και έφυγα όπως και χιλιαδες άλλοι , δεν είναι τυχαίο που ψάχνουν τόσο συχνα προσωπικό .... Συμβουλεύω οποίον θέλει να πιασει δουλεια να κάνει το ίδιο ...
Διοίκηση
Εργαζόμουν 1 χρόνο στο Πλαίσιο στο κομμάτι τς αναβάθμισης. Αρχικά σε προσλαμβάνουν ως τετράωρο και καλά να σε δοκιμάσουν .Σε αξιολογούν καθημερινά από την πρώτη μέρα, έχεις να εξυπηρετήσεις ενα τρομακτικά μεγάλο αριθμό πελατών, και μετά από κάθε εξυπηρέτηση ο υπεύθυνός σου σε σχολιάζει επείδή δεν φέρθηκες σαν ρομπότ στον πελάτη αλλά σαν άνθρωπος. Στην αρχή στα παρουσιάζουν όλα τέλεια, σου δείχνουν την εταιρεία, και σε πείθουν ότι είναι εύκολο να εξελιχθείς, κάτι το οποίο δεν ισχύει σε καμία περίπτωση. Οι κλίκες και το κράξιμο δίνουν και παίρνουν, έλα λάθος κάποιου κατευθείαν μεταφέρεται στον υπέυθυνο, μετά στον υποδιευθυντή, και στον διευθυντή σου και φυσικά σε κράζουν όλοι μαζί. Ενώ δουλεύεις τετράωρος, σου αλλάζουν το ωράριο ακόμα και λίγες ώρες πρίν πιάσεις δουλειά αδιαφορώντας για το αν εσύ έχεις δική σου ζωή. Τέλος οι μυστικοί πελάτες (τα λεγόμενα mysteries) σου έρχονται να τους εξυπηρετήσεις και αν δεν τους φερθεις ως ρομπότ (όπως σε θέλει το πλαίσιο) σε καταρακώνουν στην βαθμολογία και μετά φυσικά ξανατρως κράξιμο από όλους τους προυσταμένους σου . Το μονο που σου προσφέρει το πλαίσιο είναι σκέτο αγχος σε σημείο που να πιστεύεις ότι είσαι άχρηστος. Δεν θα πρότεινα το Πλαίσιο σε καμία περίπτωση, εκτός αν πρόκειται για μια πολύ βραχυπρόθεσμη λύση.
Εξώφληση στην ώρα τους
Κατά
Όλη η παραπάνω παράγραφος
Διοίκηση
Η εμπειρία μου στην εταιρία ήταν ότι χειρότερο έχω ζήσει. Αρχικά είχα ενθουσιαστεί με την ιδέα ότι θα εργαστώ σε μια μεγάλη εταιρία και γενικά είχα ανάγκη από εργασία οπότε όταν με πήραν χάρηκα.Που να ήξερα. Το περιβάλλον ήταν χάλια από την πρώτη στιγμή που πάτησα το πόδι μου στο κατάστημα.Οι περισσότεροι συνάδελφοι στο έπαιζαν καλοί και ότι έχουν κάθε πρόθεση να σε βοηθήσουν,αλλά στο πρώτο λάθος που έκανες σε ¨κάρφωναν¨ στη διεύθυνση αντί να σου εξηγήσουν.Είχαν την νοοτροπία του ο καινούριος φταίει για όλα(είναι αργός,δεν είναι καλός κ.α). Έβγαζα το 85% της βάρδιας κόβοντας ταμείο μόνη μου και οι υπόλοιπες καθόντουσαν και έκαναν τη ζωάρα τους και μόλις ερχόταν κόσμος και αναγκαστικά έμπαιναν ταμείο και αυτές έφταιγες εσύ.Την νοοτροπία αυτή την είχαν και οι υπεύθυνοι φυσικά.Με όλη αυτή τη συμπεριφορά πήγαινες μες το άγχος στην εργασία σου γιατί ήξερες ότι πάλι θα σου ¨τα ψάλλουν¨ για κάτι φταις δεν φταις.Δεν ήθελα να ξυπνήσω να πάω στη δουλειά μου και γυρνούσα ράκος στο σπίτι μου κάθε μέρα σχεδόν.Το αποτέλεσμα ήταν να ξεκινήσω να παίρνω αγχολυτικά για να μπορώ να κοιμάμαι τα βράδια.Ευτυχώς λίγο μετά παραιτήθηκα και βρήκα την ηρεμία μου.
Διοίκηση
Στο Πλαισιο ηταν η πρωτη μου δουλεια,αρχικα ημουν πολυ χαρουμενη που καταφερα να βρω εργασια παρα την αγενεστατη"κυρια"οπου περασα συνεντευξη και με εκανε να νιωσω σκουπιδι η οποια εκανε ακρως αδιακρικες ερωτησεις ακομα και για την οικογενεια μου...Η εμπειρια μου ηταν εφιαλτης!!!Οι χειροτερες συμπεριφορες που εχω συναντησει ποτε στη ζωη μου.Καθημερινη πολυ ασχημη αντιμετώπιση...απαξιωση ακομα και βρισιμο...Δυστυχως δεν ηταν μεμονωμένο περιστατικο πχ απο την υπευθυνη μου μονο αλλα απο την πλειοψηφια οσων ειχαν καποια καλυτερη θεση...απειρα καθημερινα δυσαρεστα περιστατικα...θα αναφερω μόνο το τελευταιο οπου οριοταν υπευθυνη καταστηματος καθως μου πηρε πανω απο δεκα λεπτα να κουβαλήσω οοολα τα σκουπιδια 5οροφου καταστηματος(ασηκωτες τεραστιες σακουλες),να σημειωσω επισης οτι δουλευα στο ταμειο.
Κανενα
Κατά
Τα πάντα
Διοίκηση
Προφανώς όσοι έχουν μπει και γράφουν θετικές κριτικές είναι εν ενεργεία υπάλληλοι της εταιρίας που τους υποβάλλουν σε υποχρεωτική θετική αξιολόγηση, δεν εξηγείται αλλιώς.
Μπα
Διοίκηση
Είχα την ατυχία σε μια περίεργη φάση της ζωής μου να επιλέξω να εργαστώ στο Πλαίσιο. Μάλιστα απέρριψα άλλη καλύτερη δουλειά για να πάω εκεί νομίζοντας πως ήταν σοβαρή εταιρεία. Αστείο... Εγκλωβίστηκα στο Πλαίσιο για σχεδόν 5 χρόνια. Και λέω εγκλωβίστηκα διότι όπως όλοι εκεί έτσι και εγώ δεν είχα ούτε τον χρόνο ούτε τις δυνάμεις να ψάξω άλλη δουλειά διότι το Πλαίσιο σου ρουφάει και την τελευταία σταγόνα ψυχικών αποθεμάτων. Με λίγα λόγια. Αμοιβές ελάχιστες, ακόμα και αν προσφέρεις πολλά. Ήμουν σε θέση που ουσιαστικά η προσωπική μου δουλειά και με όσα έφερα στην εταιρεία, έφερνα πολύ μεγάλα κέρδη στην εταιρεία αλλά παρόλα αυτά έπαιρνα βασικό μισθό. Ποτέ δεν αναγνώρισαν έστω προφορικά τα όσα έφερα στην εταιρεία και τα πόσα προσέφερα. Αντιθέτως ο προϊστάμενος φρόντιζε να με μειώνει καθημερινά και συστηματικά, όπως κάνουν άλλωστε όλοι οι προιστάμενοι σε όλα τα τμήματα στο Πλαίσιο διότι πολύ απλά όπως όλοι γνωρίζουν στο Πλαίσιο "αν αναγνωρίσουν την δουλειά σου θα πρέπει και να την πληρώσουν".Τα όσα έχω δει με τα μάτια μου αυτά τα χρόνια εκεί δεν τα έχει δει κανείς σε άλλες εταιρείες. Το εργασιακό bulling έχει περάσει σε νέα επίπεδα στο Πλαίσιο. Από απλά καθημερινά μπινελίκια μέχρι και ωμές απειλές face to face. Έχω δει παιδιά να κλαίνε στο διάλειμμα τους κρυμμένα στην τουαλέτα. Έχω δει υπαλλήλους να παραιτούνται και να περνάνε τα επόμενα χρόνια με ψυχιατρική υποστήριξη και φάρμακα για να συνέλθουν. Αυτά δεν τα έχω ακούσει, ΤΑ ΕΧΩ ΔΕΙ ΚΑΙ ΖΗΣΕΙ. Έχω αμέτρητα σκηνικά να πω και ευτυχώς για μένα έχω κρατήσει και ΠΟΛΛΕΣ αποδείξεις για πολλά που έχω δει και ζήσει εκεί.Αν υπήρχε κράτος - περισσότερα...
Κανένα
Κατά
Τα πάντα
Διοίκηση
Η κυρία ήταν απαράδεκτη , με έκανε να νιώσω απαίσια.Με έστησε στο τοίχο με αδιάκριτες ερωτήσεις για την οικογένεια μου, ήταν ειρωνική παρά πολύ.Έφυγα από εκεί και έλεγα που πας βρε καημένη..Ένιωθα πολύ μειονεκτικά για τον εαυτό μου..Ήταν ο πιο ειρωνικός άνθρωπος που συνάντησα ποτέ..Μετάνιωσα που βρέθηκα εκεί..Είχε ένα μαγικό τρόπο να σε κάνει να νιώθεις πως αν πιάσεις δουλειά σε τέτοια εταιρειάρα , θα είσαι τυχερός!Σας εκπροσωπεί η κυρία που πήρε την συνέντευξη. Αν με ρωτάτε; Ούτε μελάνια δεν αγοράζω πια, τόσο με απογοητεύσατε. 🙂
Κανενα
Διοίκηση
Κακές συμπεριφορές , τσακωμοί , κλίκες , σπαστά ωράρια , φυσικά το βράδυ δεν σχολάς μπορεί να πάει κ 00:00 ανάλογα με το κλείσιμο ταμείων . Το 8ωρο είναι 10ωρο απλήρωτο στην καλύτερη . Δεν μιλάμε για τις θέσεις όταν αναλάβεις που ξεκινας από 48 ώρες σαν υπεύθυνος τμήματος κ φυσικά πληρώνεσαι παραπάνω για τις ώρες 120 ευρώ όχι για την θέση σαν υπερεργασία . Τόμος θα μπορουσε να γραφτεί για το πλαίσιο
Κανένα
Διοίκηση
Ήμουν στον τομέα καταγραφής προϊόντων σε όλα τα καταστήματα μετά από ανακαίνιση!!! Αλλά παρόλο που αυτό ήταν το πόστο μου, ήμουν στο κουβάλημα, στο στήσιμο μερικές φορές και σε χρέη καθαρίστριας... Προσωπικά δεν είχα πρόβλημα, αλλά το ότι είχα ξεπατωθει στη δουλειά και προσπαθούσα να τους αποδείξω πόσο ικανή είμαι κι ότι αγαπούσα ότι κι αν με βάζανε να κάνω δεν ήταν αρκετό για αυτούς...γιατί αποδεικτικά ανίκανη τόσο για τον εαυτό μου όσο και για εκείνους...!!!Μετά από ένα πρόβλημα υγείας που αντιμετώπισα δύο φορές και με κατέστησε αδύναμη στο να κάνω το οτιδήποτε με την κούραση πού συσσώρευα κάθε μέρα, με κάλεσε όσο βρισκόμουν σε ανάρρωση (την δεύτερη φορά) η "καλή" μου διπρόσωπη υπεύθυνη για να μου πει, ότι θα μου έκανε "τυπική" λήξη σύμβασης ενώ ήμουνα με σοβαρό πρόβλημα στο κρεβάτι, με την δικαιολογία να μην πηγαίνω να βγάζω συνέχεια αναρρωτικές... Και όταν θα είμαι καλύτερα θα με ξανάπροσλάμβαναν γιατί η εταιρεία δεν είχε κανένα πρόβλημα μαζί μου.... Όταν έγινα καλά και ξεκίνησα διαδικασίες να με ξανάπροσλάβουν η ξεφτίλο πιόνι - υπεύθυνη μου, δεν σήκωνε τηλεφωνάκια ποτέ όποτε την έπαιρνα...της έστειλα μήνυμα στο κινητό και μου απαντούσε μετά από δύο μέρες και η απάντησή της ήτανε ότι είναι πλήρης και θα με έχουν στα υπόψιν τους....δύο φορές αυτό με διάστημα τεσσάρων μηνών γιατί ξαναέκανα κίνηση να γυρίσω αλλα η απάντηση ίδια!!!!!Τωρα πρόσφατα έμαθα από δικό μου άνθρωπο εκεί μέσα, ότι είχανε έλλειψη από άτομα στο δικό μου πόστο και προσλάμβανε τέσσερις καινούργιους!!! Είναι οι μεγαλύτεροι ξεφτίλες και ψεύτες που έχω δουλέψει !!! Ντρέπομαι που μπήκα σε αυτή την εταιρεία που - περισσότερα...
Πληρωμή και αποδοχές
Κατά
Δεν ανακυκλώνουν παλιούς αναλώσιμους εργαζόμενους μόνο μελάνια....
Διοίκηση
2 χρόνια χαρτοπωλείο αναλώσιμα στο mall. Δύσκολο κατάστημα,με ιδιαίτερες απαιτήσεις και υψηλούς στόχους. Δυστυχώς ισχύουν όλα όσα ακούγονται ... Η πολιτική του πλαισίου είναι αισχρή. Υπάρχει συνεχώς επίβλεψη από ανώτερα στελέχη , mystery πελάτες και άπιαστοι στόχοι για κάθε πωλητή. Το χειρότερο όλων όμως είναι η παραλαβή, η οποία σε ένα τέτοιο κατάστημα είναι τεράστια (στην καλύτερη περίπτωση 6 παλέτες καθημερινά) τις οποίες περιμένουν να έχει κατεβάσει η κάθε κοπελίτσα μόνη της (χωρις την βοήθεια κάποιου αποθηκαριου-οσες φορές ζητήθηκε κάτι τέτοιο θεωρήθηκε πολυτέλεια) και να έχει γίνει και τοποθέτηση των προϊόντων πριν το άνοιγμα του καταστήματος . Αποτέλεσμα ή τα άτομα να παραιτούνται ή να αναγκάζονται να φύγουν λόγω προβλημάτων υγείας που έχουν προκαλέσει στο σώμα τους. Καθημερινή συζήτηση στο δωμάτιο προσωπικού ήταν η επιθυμία των εργαζομένων να φύγουν από την εταιρεία. Το μόνο θετικό ήταν ότι συνεργαζοσουν κυρίως με άτομα νεαρά ,οπότε το κλίμα ήταν ευχάριστο σε σχέση με τους συναδέλφους, και ότι μετά από τέτοια εμπειρία πραγματικά μπορείς να εργαστείς οπουδήποτε, αφού σου φαίνεται παιχνιδάκι. Αν δεν έχετε ανάγκη για εργασία καλύτερα να αποφύγετε την συγκεκριμένη εταιρεία . Τα χρήματα δεν αξίζουν σε καμία περίπτωση την εργασία που θα προσφέρετε.
Πληρωμή στην ώρα της
Κατά
Πίεση για τους στόχους - τεράστια βάρη στην παραλαβη
Διοίκηση
Ας ξεκινήσουμε από την συνέντευξη. Υποχρεωτική μετάβαση στην Μαγούλα Αττικής όπου καλούμαι να απαντήσω στις απελπιστικά χαζές τυποποιημένες ερωτήσεις ενός κλαρινογαμπρού που την έχει δει ανώτατο διοικητικό στέλεχος. Ειρωνεία ως προς τις σπουδές μου (Πολιτικές & Κοινωνικές Επιστήμες, Πτυχίο & Μεταπτυχιακό) και αγένεια ως προς το εύλογο ερώτημά μου εάν υπάρχει η δυνατότητα απασχόλησης σε υποκατάστημα που να διαθέτει γεωγραφική εγγύτητα στην περιοχή κατοικίας μου ώστε να εξυπηρετούμαι από τα μέσα μαζικής μεταφοράς καθώς δεν διέθετα αυτοκίνητο ή μηχανή. Ολοκληρώνεται η συνέντευξη και με την παρέλευση 20 ημερών με καλούν για να με ενημερώσουν ότι προτίθενται να ξεκινήσουμε 'συνεργασία'. Καθώς δεν είχα εξασφαλίσει κάποια εναλλακτική, ξεκινώ να εργάζομαι ως πωλητής και διαπιστώνω ότι, ενώ οι ομόβαθμοι συνάδελφοι είναι εξαιρετικά άτομα που έχουν βιώσει αντίστοιχες εμπειρίες, οι επικεφαλής τμημάτων και η διοίκηση του υποκαταστήματος είναι μονίμως μέσα στη γκρίνια και στον παραλογισμό. Σαν το πρώτο διάστημα της στρατιωτικής θητείας με τη διαφορά ότι στο 'Πλαίσιο' δεν παλιώνεις. Πίεση, υποτιμητική ή ανοιχτά προσβλητική συμπεριφορά, νταβατζηλίκι. Παρέμεινα για ελάχιστους μήνες και μπορώ να σας διαβεβαιώσω ότι όνειρο όλων των συναδέλφων μου ήταν να κατορθώσουν να φύγουν από αυτό το απαίσιο εργασιακό περιβάλλον που συμπυκνώνει την φιλοσοφία της εργοδοσίας της αλυσίδας καταστημάτων 'Πλαίσιο'. Ας όψεται η αναθεματισμένη ανάγκη.
Διοίκηση
Στο Πλαίσιο μπήκα λίγο πριν το ξεκίνημα της σχολικής περιόδου κι έφυγα περίπου στον ενάμιση μήνα, καθώς βρήκα δουλειά πάνω στο αντικείμενο των σπουδών μου. Παρόλο που πολλές μέρες η επισκεψιμότητα ήταν τεράστια λόγω σχολικών, εγώ ένιωθα στήριξη και βοήθεια πάντα, καθώς όλοι οι συνάδελφοι ήταν πολύ πρόθυμοι να σε βοηθήσουν σε οτιδήποτε χρειαζόσουν. Επιπλέον, ο μισθός πάντα στην ώρα του. Αν δεν είχε προκύψει η δουλειά πάνω στις σπουδές μου, σίγουρα θα ήθελα να μείνω, καθώς οι συνθήκες στο κατάστημα που ήμουν ήταν πολύ καλές.
Διοίκηση
Έχοντας εργαστεί στο Πλαίσιο για περισσότερα απο 3 χρόνια στις πωλήσεις, έχω την εικόνα οτι υπάρχει απο όλους μια προσπάθεια να υποστηρίξουν ο ένας τον άλλον. Έχουν σίγουρα υπάρξει στιγμές έντασης και πίεσης, όπως και στην τωρινή μου εργασία επίσης στον χώρο των πωλήσεων (στην μόδα), όμως αυτό που κρατάω είναι το άκρως φιλικό κλίμα, η αμεσότητα μεταξύ των συναδέλφων και η υποστήριξη απο τους υπευθύνους μου. Κρατάω επίσης το συνεχές ενδιαφέρον απο την διοίκηση, τις βόλτες με τους συναδέφλους και το εορταστικό κλίμα με κάθε ευκαιρία. Κάθε φορά που χρειάστηκα κάποιον να μιλήσω ή να λύσω ένα μου πρόβλημα πάντα έβρισκα κάποιον απο το τμήμα ανθρώπινου δυναμικού να με εξυπηρετήσει πρόθυμα. Όταν χρειάστηκε να δώσω μάθημα στη σχολή μου, δόθηκε λύση αβίαστα. Κάθε φορά που δεν αισθανόμουν καλά ο Διευθυντής μου με υποστήριξε, με βοήθησε. Κάθε φορά που ήμουν πιεσμένη λόγω black friday, ή σχολικής περιόδου ή έλλειψης γνώσης σε κάποιο προϊόν και παρότι η πίεση ήταν μεγάλη, πάντα θυμάμαι μια κίνηση ευγένειας και συμπαράστασης απο τη διοίκηση. Δεν καταλαβαίνω πραγματικά κάποια άλλα σχόλια που διαβάζω. Σε άλλη εταιρεία Πλαίσιο εργάστηκα εγώ? Δυστυχώς χρειάστηκε να παραιτηθώ καθώς αποφάσισα να συνεχίσω τις σπουδές μου εκτός Ελλάδος. Θα επέλεγα ξανά και ξανά να εργαστώ σε αυτήν την εταιρεία.
Διοίκηση
Εργαζόμουν στην εταιρεία περίπου 2 χρόνια στη θέση του ταμία. Ξεκίνησα με μερική απασχόληση λόγω σχολής αλλά καθώς την ολοκλήρωνα έγινα 8ωρη. Κατά τη διάρκεια της συνεργασίας μπορώ να θυμηθώ μια παρέα που παρά τις δυσκολίες που σίγουρα υπάρχουν, ειδικά όταν αναφερόμαστε σε εξυπηρέτηση πελάτη, δεν ξέχναγε να γελάει. Γνώρισα μια ομάδα με αρκετή διαφορετικότητα, όμως ανοιχτή σε κάθε νέο μέλος. Έφυγα από την εταιρεία για να συνεχίσω τις σπουδές μου κάνοντας ένα μεταπτυχιακό στο εξωτερικό. Μπορεί τα όνειρα μου να με οδήγησαν μακρυά από το Πλαίσιο αλλά σίγουρα ήταν ένας μεγάλος σταθμός που με εξέλιξε σαν άνθρωπο και με μεγάλωσε σαν ομάδα.
Διοίκηση
Χαιρομαι που εργαζομαι σε μια εταιρια που δινει σημασια στις αναγκες και τα προβληματα των υπαλληλων της και προσπαθει να βρει λυσεις για την βελτιωση τοσο την δικια της οσο και των εργαζομενων και αυτο μου δινει ωθηση να προσπαθω να γινομαι και εγω καλυτερh
Διοίκηση
Εχουμε δουλεια στο καταστημα και με το ομαδικο κλιμα εχω την βοηθεια οποτε την χρειαστω απο το τμημα μου και την διευθυνση....εχω μαθει αρκετα πραγματα στο καταστημα και μου αρεσει να συνεχισω εδω.
Διοίκηση
Όλοι οι εργαζόμενοι είναι τόσο φιλικοί και σε βοηθάνε να ενταχθείς στην ομάδα, τόσο οι άνθρωποι της διοίκησης όσο και οι υπεύθυνοι των τμημάτων που σε βοηθούν σε όλα. Είναι άξιοι θαυμασμού. Είμαστε μια οικογένεια κάτι που είναι ασυνήθιστο για μια εταιρία με τόσα άτομα. Όλοι προσπαθούμε, ο ένας για τον άλλον.
Διοίκηση
Δεν θα συνιστούσα την εργασία στην συγκεκριμένη επιχείρηση έστω και αν υπάρχει σοβαρό πρόβλημα επιβίωσης.απαράδεκτες εργασιακές συνθήκες τα χρήματα δεν είναι τίποτα μπροστά στο όγκο εργασίας . προϊστάμενοι αγενέστατοι, με στόχο μόνο το χρήμα κανένας σεβασμός στον εργαζόμενο
Διοίκηση
Πάρα πολύ καλή εργασιακή εμπειρία σε ένα πολύ ήρεμο περιβάλλον.
Διοίκηση
The shifts are from 8-10 hours long with a 30 minutes break. I learned working with large amount of sales in IT. Management was good but pushy sometimes in ways not necessary. The team was exceptional with a group of unique and motivated people. The hardest part in my opinion was that you got busy shifts by yourself. The most enjoyable part was when the team moral was high and we all enjoyed a shift with hard work and good time.
Great team
Κατά
Not too rewarding
Διοίκηση
Αρχικά οταν πας για συνεντευξη τιποτα δεν σε προιδεαζει για αυτα που θα δεις και θα ζησεις αργοτερα στο καταστημα. Ολα φαινονται ωραια και ομαλά. Αφου τελειωσουν οι 2-3 εβδομαδες (αναλογα την θεση σου) θεωρητικων πραγματων (εκπαιδευση) ξεκιναει το πανηγύρι. Σε πετανε σε ενα καταστημα χωρις κανενας να σου δειξει τι θα κανεις και περιμενουν να τα εχεις ολα στην εντελεια και να τα ξερεις ολα. Και ο δηθεν παλιότερος ειτε δεν εχει χρονο να σε βοηθησει οσο πρεπει ειτε δεν νοιαζεται απλα. Οι απαιτησεις ειναι υπερβολικα πολλες και σου βαζουν στοχους απιαστους (τζιρους) που ακομα και αν κανεις την προσπαθεια και πιασεις ενα καλο μερος του στοχου απλα τα ακους!! Άπειρες προσβολές από διευθυντές και υποδιευθυντές με σημείο να αμφιβάλλεις για τον ίδιο σου τον εαυτό χωρις λογο και αιτια!! Αντι να σε κερδιζουν σε κανουν να μην θες να πηγαινεις δουλεια πραγματικα!!! Περα των διευθυντων και υποδιευθηντων εχουμε μυστικους πελάτες και αξιολογήσεις τμηματος συνέχεια. Ο Μισθος ειναι μικρος και δεν συναδει με τις απαιτησεις της δουλειάς (οι οποιες ειναι υπερβολικα πολλες). Τελος ακόμα και να κανεις τα παντα εκει μεσα για αυτους εισαι ενας αριθμος και τπτ αλλο. Δεν τους νοιαζει αν εισαι ευγενικος, αν κανεις γρηγορα τις δουλιες, αν βοηθας συναδελφους, αν ερχεσαι 30+ λεπτα πιο πριν στην δουλεια τπτ παραμονο αν κανεις τζιρο! Και οταν καταφερνεις να πιασεις τον στοχο - τζιρο σε κραζουν για αλλα ανουσια πραγματα!!! Θα μπορουσα να γραψω αλλα τοσα αλλα πραγματικα παιδια αποφυγεται το Πλαισιο σαν εταιρια αν θελετε την ψυχική σας υγεια!!!
Μισθος στην ωρα του, Ομορφος χώρος
Κατά
παρα πολλα πραγματικα
  1. Αξιολογήσεις εργαζομένων