Plaisio Computers SA

Plaisio Computers SA Αξιολογήσεις Υπαλλήλων

Ελλάδα33 αξιολογήσεις
Εμφανίζονται και οι 33 ανασκοπήσεις
"Πλαισιο" παρανοιας...
Η εταιρία δεν είναι τίποτα άλλο παρα ένας μοχλός εκμετάλλευσης των εργαζομενων , δν θ αναμοχλευσω όσα ειπαν στις προηγούμενες κριτικες γιατί ΔΥΣΤΥΧΩΣ είναι ΟΛΑ αλήθεια , υπάρχει πίεση , εκφοβισμός, στοχοποίηση , παραλλογες και αρρωστημενες απαιτήσεις , σε κανουν να φαίνεσαι νούμερο (και μάντεψε - ΜΗΔΕΝΙΚΟ) , γι αυτό και ξέπεσε τον τελευταιο καιρό π έμεινα εγώ απο προσωπικό και δεν ξερανε που τους πάνε τα τέσσερα , πρεπει να είσαι σε 200 μέρη ταυτόχρονα και φυσικά να κανεις τη δουλεια σου σωστα , απο πωλήσεις μέχρι ταμείο μέχρι σερβίς μέχρι και τι άλλο ...... Εγώ σεβαστηκα τον εαυτό μου και έφυγα όπως και χιλιαδες άλλοι , δεν είναι τυχαίο που ψάχνουν τόσο συχνα προσωπικό .... Συμβουλεύω οποίον θέλει να πιασει δουλεια να κάνει το ίδιο ...
Δεν είναι απλά φήμες......
2 χρόνια χαρτοπωλείο αναλώσιμα στο mall. Δύσκολο κατάστημα,με ιδιαίτερες απαιτήσεις και υψηλούς στόχους. Δυστυχώς ισχύουν όλα όσα ακούγονται
... Η πολιτική του πλαισίου είναι αισχρή. Υπάρχει συνεχώς επίβλεψη από ανώτερα στελέχη , mystery πελάτες και άπιαστοι στόχοι για κάθε πωλητή. Το χειρότερο όλων όμως είναι η παραλαβή, η οποία σε ένα τέτοιο κατάστημα είναι τεράστια (στην καλύτερη περίπτωση 6 παλέτες καθημερινά) τις οποίες περιμένουν να έχει κατεβάσει η κάθε κοπελίτσα μόνη της (χωρις την βοήθεια κάποιου αποθηκαριου-οσες φορές ζητήθηκε κάτι τέτοιο θεωρήθηκε πολυτέλεια) και να έχει γίνει και τοποθέτηση των προϊόντων πριν το άνοιγμα του καταστήματος . Αποτέλεσμα ή τα άτομα να παραιτούνται ή να αναγκάζονται να φύγουν λόγω προβλημάτων υγείας που έχουν προκαλέσει στο σώμα τους. Καθημερινή συζήτηση στο δωμάτιο προσωπικού ήταν η επιθυμία των εργαζομένων να φύγουν από την εταιρεία. Το μόνο θετικό ήταν ότι συνεργαζοσουν κυρίως με άτομα νεαρά ,οπότε το κλίμα ήταν ευχάριστο σε σχέση με τους συναδέλφους, και ότι μετά από τέτοια εμπειρία πραγματικά μπορείς να εργαστείς οπουδήποτε, αφού σου φαίνεται παιχνιδάκι. Αν δεν έχετε ανάγκη για εργασία καλύτερα να αποφύγετε την συγκεκριμένη εταιρεία . Τα χρήματα δεν αξίζουν σε καμία περίπτωση την εργασία που θα προσφέρετε.
Πληρωμή στην ώρα της
Κατά
Πίεση για τους στόχους - τεράστια βάρη στην παραλαβη
Το χειρότερο εργασιακό περιβάλλον στο οποίο έχω βρεθεί.
Ας ξεκινήσουμε από την συνέντευξη. Υποχρεωτική μετάβαση στην Μαγούλα Αττικής όπου καλούμαι να απαντήσω στις απελπιστικά χαζές τυποποιημένες ερωτήσεις ενός κλαρινογαμπρού που την έχει δει ανώτατο διοικητικό στέλεχος. Ειρωνεία ως προς τις σπουδές μου (Πολιτικές & Κοινωνικές Επιστήμες, Πτυχίο & Μεταπτυχιακό) και αγένεια ως προς το εύλογο ερώτημά μου εάν υπάρχει η δυνατότητα απασχόλησης σε υποκατάστημα που να διαθέτει γεωγραφική εγγύτητα στην περιοχή κατοικίας μου ώστε να εξυπηρετούμαι από τα μέσα μαζικής μεταφοράς καθώς δεν διέθετα αυτοκίνητο ή μηχανή. Ολοκληρώνεται η συνέντευξη και με την παρέλευση 20 ημερών με καλούν για να με ενημερώσουν ότι προτίθενται να ξεκινήσουμε 'συνεργασία'. Καθώς δεν είχα εξασφαλίσει κάποια εναλλακτική, ξεκινώ να εργάζομαι ως πωλητής και διαπιστώνω ότι, ενώ οι ομόβαθμοι συνάδελφοι είναι εξαιρετικά άτομα που έχουν βιώσει αντίστοιχες εμπειρίες, οι επικεφαλής τμημάτων και η διοίκηση του υποκαταστήματος είναι μονίμως μέσα στη γκρίνια και στον παραλογισμό. Σαν το πρώτο διάστημα της στρατιωτικής θητείας με τη διαφορά ότι στο 'Πλαίσιο' δεν παλιώνεις. Πίεση, υποτιμητική ή ανοιχτά προσβλητική συμπεριφορά, νταβατζηλίκι. Παρέμεινα για ελάχιστους μήνες και μπορώ να σας διαβεβαιώσω ότι όνειρο όλων των συναδέλφων μου ήταν να κατορθώσουν να φύγουν από αυτό το απαίσιο εργασιακό περιβάλλον που συμπυκνώνει την φιλοσοφία της εργοδοσίας της αλυσίδας καταστημάτων 'Πλαίσιο'. Ας όψεται η αναθεματισμένη ανάγκη.
Φιλικό και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας
Στο Πλαίσιο μπήκα λίγο πριν το ξεκίνημα της σχολικής περιόδου κι έφυγα περίπου στον ενάμιση μήνα, καθώς βρήκα δουλειά πάνω στο αντικείμενο των σπουδών μου.
Παρόλο που πολλές μέρες η επισκεψιμότητα ήταν τεράστια λόγω σχολικών, εγώ ένιωθα στήριξη και βοήθεια πάντα, καθώς όλοι οι συνάδελφοι ήταν πολύ πρόθυμοι να σε βοηθήσουν σε οτιδήποτε χρειαζόσουν. Επιπλέον, ο μισθός πάντα στην ώρα του.

Αν δεν είχε προκύψει η δουλειά πάνω στις σπουδές μου, σίγουρα θα ήθελα να μείνω, καθώς οι συνθήκες στο κατάστημα που ήμουν ήταν πολύ καλές.
4,0
Θα επέλεγα να εργαστώ ξανά στο Πλαίσιο
Έχοντας εργαστεί στο Πλαίσιο για περισσότερα απο 3 χρόνια στις πωλήσεις, έχω την εικόνα οτι υπάρχει απο όλους μια προσπάθεια να υποστηρίξουν ο ένας τον άλλον. Έχουν σίγουρα υπάρξει στιγμές έντασης και πίεσης, όπως και στην τωρινή μου εργασία επίσης στον χώρο των πωλήσεων (στην μόδα), όμως αυτό που κρατάω είναι το άκρως φιλικό κλίμα, η αμεσότητα μεταξύ των συναδέλφων και η υποστήριξη απο τους υπευθύνους μου. Κρατάω επίσης το συνεχές ενδιαφέρον απο την διοίκηση, τις βόλτες με τους συναδέφλους και το εορταστικό κλίμα με κάθε ευκαιρία. Κάθε φορά που χρειάστηκα κάποιον να μιλήσω ή να λύσω ένα μου πρόβλημα πάντα έβρισκα κάποιον απο το τμήμα ανθρώπινου δυναμικού να με εξυπηρετήσει πρόθυμα.
Όταν χρειάστηκε να δώσω μάθημα στη σχολή μου, δόθηκε λύση αβίαστα.

Κάθε φορά που δεν αισθανόμουν καλά ο Διευθυντής μου με υποστήριξε, με βοήθησε.

Κάθε φορά που ήμουν πιεσμένη λόγω black friday, ή σχολικής περιόδου ή έλλειψης γνώσης σε κάποιο προϊόν και παρότι η πίεση ήταν μεγάλη, πάντα θυμάμαι μια κίνηση ευγένειας και συμπαράστασης απο τη διοίκηση.

Δεν καταλαβαίνω πραγματικά κάποια άλλα σχόλια που διαβάζω. Σε άλλη εταιρεία Πλαίσιο εργάστηκα εγώ?

Δυστυχώς χρειάστηκε να παραιτηθώ καθώς αποφάσισα να συνεχίσω τις σπουδές μου εκτός Ελλάδος.

Θα επέλεγα ξανά και ξανά να εργαστώ σε αυτήν την εταιρεία.
4,0
Καθε εμπειρια και ενα δωρο
Εργαζόμουν στην εταιρεία περίπου 2 χρόνια στη θέση του ταμία. Ξεκίνησα με μερική απασχόληση λόγω σχολής αλλά καθώς την ολοκλήρωνα έγινα 8ωρη. Κατά τη διάρκεια της συνεργασίας μπορώ να θυμηθώ μια παρέα που παρά τις δυσκολίες που σίγουρα υπάρχουν, ειδικά όταν αναφερόμαστε σε εξυπηρέτηση πελάτη, δεν ξέχναγε να γελάει. Γνώρισα μια ομάδα με αρκετή διαφορετικότητα, όμως ανοιχτή σε κάθε νέο μέλος. Έφυγα από την εταιρεία για να συνεχίσω τις σπουδές μου κάνοντας ένα μεταπτυχιακό στο εξωτερικό. Μπορεί τα όνειρα μου να με οδήγησαν μακρυά από το Πλαίσιο αλλά σίγουρα ήταν ένας μεγάλος σταθμός που με εξέλιξε σαν άνθρωπο και με μεγάλωσε σαν ομάδα.
προσέχουν τον εργαζόμενο
Χαιρομαι που εργαζομαι σε μια εταιρια που δινει σημασια στις αναγκες και τα προβληματα των υπαλληλων της και προσπαθει να βρει λυσεις για την βελτιωση τοσο την δικια της οσο και των εργαζομενων και αυτο μου δινει ωθηση να προσπαθω να γινομαι και εγω καλυτερh
4,0
ομαδικο κλιμα μεσα στο καταστημα
Εχουμε δουλεια στο καταστημα και με το ομαδικο κλιμα εχω την βοηθεια οποτε την χρειαστω απο το τμημα μου και την διευθυνση....εχω μαθει αρκετα πραγματα στο καταστημα και μου αρεσει να συνεχισω εδω.
4,0
Σαν να έχεις δεύτερη οικογένεια...
Όλοι οι εργαζόμενοι είναι τόσο φιλικοί και σε βοηθάνε να ενταχθείς στην ομάδα, τόσο οι άνθρωποι της διοίκησης όσο και οι υπεύθυνοι των τμημάτων που σε βοηθούν σε όλα. Είναι άξιοι θαυμασμού. Είμαστε μια οικογένεια κάτι που είναι ασυνήθιστο για μια εταιρία με τόσα άτομα. Όλοι προσπαθούμε, ο ένας για τον άλλον.
σκληρό περιβάλλον εργασίας, προϊστάμενοι που νομίζουν οτι είσαι το μπαλάκι τους, αγενείς συνολικά απαράδεκτη συμπεριφορά απέναντι στον εργαζόμενο.
Δεν θα συνιστούσα την εργασία στην συγκεκριμένη επιχείρηση έστω και αν υπάρχει σοβαρό πρόβλημα επιβίωσης.απαράδεκτες εργασιακές συνθήκες τα χρήματα δεν είναι τίποτα μπροστά στο όγκο εργασίας . προϊστάμενοι αγενέστατοι, με στόχο μόνο το χρήμα κανένας σεβασμός στον εργαζόμενο
Χαλαρό περιβάλλον, καταπληκτικοί υπάλληλοι
Πάρα πολύ καλή εργασιακή εμπειρία σε ένα πολύ ήρεμο περιβάλλον.
4,0
Fast paced and productive environment.
The shifts are from 8-10 hours long with a 30 minutes break. I learned working with large amount of sales in IT. Management was good but pushy sometimes in ways not necessary. The team was exceptional with a group of unique and motivated people. The hardest part in my opinion was that you got busy shifts by yourself. The most enjoyable part was when the team moral was high and we all enjoyed a shift with hard work and good time.
Great team
Κατά
Not too rewarding
Κριμα κριμα κριμα....
Αρχικά οταν πας για συνεντευξη τιποτα δεν σε προιδεαζει για αυτα που θα δεις και θα ζησεις αργοτερα στο καταστημα. Ολα φαινονται ωραια και ομαλά. Αφου τελειωσουν οι 2-3 εβδομαδες (αναλογα την θεση σου) θεωρητικων πραγματων (εκπαιδευση) ξεκιναει το πανηγύρι. Σε πετανε σε ενα καταστημα χωρις κανενας να σου δειξει τι θα κανεις και περιμενουν να τα εχεις ολα στην εντελεια και να τα ξερεις ολα. Και ο δηθεν παλιότερος ειτε δεν εχει χρονο να σε βοηθησει οσο πρεπει ειτε δεν νοιαζεται απλα. Οι απαιτησεις ειναι υπερβολικα πολλες και σου βαζουν στοχους απιαστους (τζιρους) που ακομα και αν κανεις την προσπαθεια και πιασεις ενα καλο μερος του στοχου απλα τα ακους!! Άπειρες προσβολές από διευθυντές και υποδιευθυντές με σημείο να αμφιβάλλεις για τον ίδιο σου τον εαυτό χωρις λογο και αιτια!! Αντι να σε κερδιζουν σε κανουν να μην θες να πηγαινεις δουλεια πραγματικα!!! Περα των διευθυντων και υποδιευθηντων εχουμε μυστικους πελάτες και αξιολογήσεις τμηματος συνέχεια. Ο Μισθος ειναι μικρος και δεν συναδει με τις απαιτησεις της δουλειάς (οι οποιες ειναι υπερβολικα πολλες). Τελος ακόμα και να κανεις τα παντα εκει μεσα για αυτους εισαι ενας αριθμος και τπτ αλλο. Δεν τους νοιαζει αν εισαι ευγενικος, αν κανεις γρηγορα τις δουλιες, αν βοηθας συναδελφους, αν ερχεσαι 30+ λεπτα πιο πριν στην δουλεια τπτ παραμονο αν κανεις τζιρο! Και οταν καταφερνεις να πιασεις τον στοχο - τζιρο σε κραζουν για αλλα ανουσια πραγματα!!! Θα μπορουσα να γραψω αλλα τοσα αλλα πραγματικα παιδια αποφυγεται το Πλαισιο σαν εταιρια αν θελετε την ψυχική σας υγεια!!!
Μισθος στην ωρα του, Ομορφος χώρος
Κατά
παρα πολλα πραγματικα
Ούτε με 5.000 ευρώ
Από τα χειρότερα εργασιακά περιβάλλοντα!

Δεν ξέρω πραγματικά τι να πρωτοπώ για την εργασια μου στο πλαίσιο. Η εργασία μου εκεί ήταν η χειρότερη εμπειρία της ζωής μου. Ένιωσα ότι δεν αξίζω σαν άνθρωπος, μου έπεσε πολύ το ηθικό και μου δημιουργήθηκε η εντύπωση ότι δεν αξίζω και ότι δεν θα μπορώ να ανταπεξέλθω σε κανένα εργασιακό περιβάλλον.

3 συνεντεύξεις για να επιλέγεις , μετά απανωτο διάβασμα και τεστ για υπογράψεις και στη συνέχεια απιαστοι στοχοι, χαϊμαλικι και βρισιμο από τους υπευθύνους.
Σχολείο
Κατά
Φιλοσοφία, πολιτική
Ούτε στον εχθρό μου τέτοια δουλειά....
Στην αρχή στην πλασάρουν ως την εταιρεία φαινόμενο με προοπτικές και μπλα μπλα μπλα όταν σε πετάνε στα κατάστημα εκεί αρχίζει η κόλαση... Πίεση να βγάλεις στόχους που δε βγαίνουν μόνο αν βγεις στους δρόμους και παρακαλάς τον πελάτη... Κάνεις του στόχους δεν είσαι καλός στην οργάνωση δεν εχεις ομαδικότητα ,δε πιάνεις στόχους είσαι άχρηστος..Κλίκες μεταξύ παλαιών και τα σχετικά. Κάνουν υπεύθυνους (και καλά) κάτι πιτσιρίκια τα οποία καβαλάνε το καλάμι και νομίζουν ότι κάτι είναι κιόλας, ενώ στην ουσία 100 ευρώ παραπάνω παίρνουν, δεν έχουν οργάνωση και συντονισμός!!! Άπειρες προσβολές από διευθυντές και υποδιευθυντές με σημείο να αμφιβάλλεις για τον ίδιο σου τον εαυτό για 300 ψωρο ευρώ !!!Πέρα για πέρα αντιεπαγγελματίες!! Αν θες την ψυχική σου υγεία ηρεμία και ισορροπία , και σέβεσαι τον εαυτό σου και θες να προστατέψεις το iq σου μακριά ούτε σαν πελάτης γιατί ακόμα και εκεί θα σε λωλάνουν.!
Μισθός στην ώρα του
Κατά
όλα τα παραπάνω!
Σύγχρονη δουλεία
Αν δεν εχετε απολυτως αναγκη τα (ελαχιστα) χρηματα και θελετε την ψυχικη σας υγεια μεινετε μακρια.Δεν ξερω αν υπαρχει χειροτερη αλυσιδα καταστηματων για να εργαστει καποιος.Δεν υπαρχει κανενας σεβασμος προς τον εργαζομενο και την προσωπικοτητα του,ουτε στην εργατικοτητα και την προσπαθεια που καταβαλλει.Εισαι απλα ενας αριθμος και τιποτα παραπανω.Οταν δεν κανεις τζιρο σε κραζουν γιατι δεν κανεις τζιρο,οταν κανεις τζιρο σε κραζουν για αλλα ανουσια πραγματα(που και αυτα τα κανεις).Ποτε δεν ειναι αρκετο οτι και να κανεις.Αν π.χ εχεις να κανεις 2 δουλειες ας πουμε την Α και την Β και επιλεξεις να κανεις πρωτα την Α θα σε κραξουν γιατι δεν εκανες την Β.Αν κανεις πρωτα την Β θα σε κραξουν γιατι δεν εκανες την Α.Παρανοια μονο και καμια λογικη οπως γινεται και στον στρατο (στον στρατο ισως να περασατε και καλυτερα).Εχουν απαιτηση να γνωριζεις πραγματα τα οποια δεν σου εχει δειξει ποτε κανενας.Σου υποσχονται στα κεντρικα οτι μετα την κλασσικη 2μηνη συμβαση 4ωρου θα σε κανουν αοριστου 8ωρο αν εισαι καλος και τελικα σε κανουν αοριστου(στην καλυτερη αλλιως συμβαση μηνα-μηνα) 4ωρο πωλητη-δουλο.Παραλογες απαιτησεις και ανεφικτοι στοχοι για τα 300 ψιχουλα που παιρνεις και καθημερινος ψυχολογικος πολεμος και εκβιασμος τυπου ''πουλα ή εφυγες'' με το πιστολι στον κροταφο.Και μεσα σε ολο αυτο το κλιμα σου ζητανε κ ολας να χαμογελας και να εισαι χαρουμενος.Συνεχεις επιπληξεις στον ασυρματο (για να σε ακουνε ολοι και να ξεφτιλιζεσαι) οτι εισαι αργος,κολλας,δεν κανεις για αυτη τη θεση και σου δινουν την αισθηση οτι σου κανουν χαρη που σε εχουν εκει.Οι διευθυντες/υποδιεθυντες ειναι κατα κυριο λογο - περισσότερα...
μισθος στην ωρα του
Κατά
ολα τα υπολοιπα
Productive and with a lot of opportunities to learn every day new things
In this position i was cashier team leader, it was very responsible position every day. It was very good job because i learned to pay close attention to all the movements I did every day and to work with pressure. The enviroment was good with my team and very productive.
Εχθρικό και καταπιεστικό περιβάλλον εργασίας.
Πρόκειται για ένα περιβάλλον εργασίας αρκετά εχθρικό, απρόσωπο και καταπιεστικό.
Είναι μια εταιρεία ανοργάνωτη σε όλες τις δομές της, απαιτεί από τους εργαζομένους να αφιερώνουν όλη τους τη μέρα στο καθήκον αναφορικά γύρω στις 10-14 ώρες εργασίας ημερησίως ανάλογα με τα καθήκοντα που ανατίθενται σε καθέναν.

Κανένας ανώτερος δεν σέβεται τις προσωπικότητες των εργαζομένων και συμπεριφέρονται σε αυτούς σαν να είναι εργαλεία ή μηχανές.

Οι υπάλληλοι είναι αναλώσιμοι και απόδειξη αυτής της άποψης είναι οι παραιτήσεις που γίνονται συνεχώς.

Ασκούν ψυχολογικό πόλεμο στους ανθρώπους για να φεύγουν από μόνοι τους επειδή δεν μπορούν να τους απολύσουν καθότι έχει ψηφιστεί best workplace (φυσικά με πληρωμή).

Οι απαιτήσεις τους είναι παράλογες και όταν πας να φύγεις την που σχολάς κανονικά, σε κοιτούν με μισό μάτι.

Σε αρκετά τμήματα οι προισταμένοι είναι άτομα χωρίς αντίστοιχες σπουδές ή προσόντα παρότι απαιτούν από τους εργαζομένους που προσλαμβάνουν να γνωρίζουν τα πάντα. Δεν υπάρχει καμιά ουσιώδη αξιολόγηση των υπαλλήλων από ανώτερους και έτσι τη θέση των προισταμένων την παίρνουν άτομα που απλώς ξέρουν να συμπεριφέρονται άσχημα και να τρομοκρατούν τους εργαζομένους.

Οι επιπλήξεις γίνονται συνεχώς και αφορούν σχολιασμούς όπως είσαι αργός, δεν κάνεις γι αυτή τη θέση, δεν πιάνεις τους στόχουσ, αν δεν σου αρέσει φύγε για τη θέση σου υπάρχουν πολλοί εκεί έξω και τα σχετικά.

Δεν ξέρω αν υπάρχει χειρότερο μέρος για να εργαστεί κάποιος.

Το μόνο θετικό είναι η σταθερή μισθοδοσία, ωστόσο και αυτό υπερκαλύπτεται με το γεγονός ότι δεν ανταποκρίνεται η αξία του μισθού στις ώρες και στην
 - περισσότερα...
Εκπαίδευση εξαιρετικού επιπέδου
Υπάρχει εκπαίδευση σε όλα τα κομμάτια, η οποία είναι σχεδιασμένη για να καλύψει οποιαδήποτε ανάγκη έχει κάποιος στο χώρο των πωλήσεων και σε πάει πολλά βήματα παραπέρα. Υπάρχει αξιολόγηση και tracking απόδοσης, ωστέ να μπορείς να βελτιώνεσαι και να ανταμοίβεσαι αντίστοιχα.

Πήρα πολλά όλο το διάστημα που εργάστηκα εκεί τα οποία βοήθησαν πάρα πολύ στην προσωπική μου ανάπτυξη και μάλιστα με έκαναν να μην επαναπαύομαι αλλά να πετυχαίνω πάντα εξαιρετικά αποτελέσματα.
Εκπαίδευση, Αξιολόγηση, Feedback, Κατανόηση
Νεανικό περιβάλλον & ευκαιρίες εξέλιξης
Σαν εταιρεία έχει καταφέρει να δημιουργήσει δομές που διευκολύνουν μια τυπική μέρα στη δουλειά, το κλίμα είναι πολύ καλό και έχεις τη δυνατότητα να δημιουργήσεις παρέες και να αισθανθείς άνετα από τις πρώτες κιόλας μέρες.

Αναβαθμίζουν συνεχώς το περιβάλλον και τις παροχές. Έχεις τη δυνατότητα αν το επιδιώξεις να εμπλακείς σε πολλά νέα projects και ευκαιρίες που σε αναπτύσσουν επαγγελματικά.

Άμεση επικοινωνία με τους managers χωρίς υπερβολικές τυπικότητες που δυσκολεύουν την πορεία ενός task.
Πληρωμή on time, μισθολογική ανέλιξη, friendly culture
Μεινετε μακρυα
Από τις χειρότερες εμπειρίες της ζωής μου. Το παίζουν ότι έχουν επίπεδο και ότι είναι από τις πιο σοβαρές εταιρείες. Επίσης, έχει βγει ως εταιρεία από τα καλύτερα workplace και έχει βραβευθεί γι'αυτό και μάλλον θα πλήρωσαν για να τους βραβεύσουν γιατί μόνο αυτό δεν είναι! Σε πρεσσάρουν συνεχώς να πιάνεις ''άπιαστους'' στόχους και σου κάνουν πλύση εγκεφάλου ότι είναι οι καλύτεροι. Σου λένε να πουλάς στον πελάτη το πιο ακριβό και να χαμογελάς πάντα! Όσο περισσότερο πουλάς, τόσο καλύτερος είσαι για αυτούς, αλλιώς δεν έχεις καμία θέση στην εταιρεία.Αν δεν πουλάς σε διώχνουν από τον πρώτο μήνα! Σου πουλάνε ότι υπάρχει εξέλιξη κλπ και αυτό μόνο και μόνο για να το παίξουν εταιρεία με ανέλιξη.\ Οι υπεύθυνοι των ομάδων είναι απλά αμόρφωτοι χωρίς ούτε τη βασική γνώση αγγλικών. Στην αρχή το παίζουν ευγενικοί και σου προσφέρουν καφέ και μετά σε βάζουν μεταφορικά στην ηλεκτρική καρέκλα. Για αυτούς δεν ήμουν τίποτα, πέρα από ένας αριθμός...
Μισθός στην ώρα του
Κατά
Άπειρα
Κάντε μια ερώτηση σχετικά με την εργασία ή τις συνεντεύξεις στην Plaisio Computers SA. Η κοινότητά μας είναι έτοιμη να απαντήσει.
2,5
2,2