Plaisio Computers Αξιολογήσεις Υπαλλήλων

Εμφανίζονται και οι 27 ανασκοπήσεις
Ταξινόμηση με βάση: Χρησιμότητα | Βαθμολογία | Ημερομηνία
εξηπηρετηση, συμπεριφορα, αναμονη
για τον πουτσο (Πρώην Υπάλληλος) –  για τον πουτσο29 Ιουνίου 2019
Ειναι για τον πουτσο, πηγα ενα λαπτοπ το οποιο κοστιζει περιπου 2χιλ ευρω για μια καμερα, και τελικα ηρθε μετα απο 1 μηνα καθως ειχα παρει πανω απο 10 τηλεφωνα και μου απαντουσαν με υφακι οτι ''δεν ειναι ανοιχτοι τωρα'' και ''η παραγγελεια εχει γινει και δεν εχουμε λαβει καποια νεοτερα''. αντιθετως στα PUBLIC γινεται ακριβως το αντιθετο καθως σε εξυπηρετουν και λυνουν το προβλημα σου οσο το δυνατον γρηγοροτερα και αν δε γινει αυτο, υπαρχει και το ενδεχομενο της αντικαταστασης της συσκευης καθως ξερω ανθρωπους οι οποιοι τους εξηπηρετησαν με αυτον το τροπο και με το παραπανω!
Κριμα κριμα κριμα....
Πωλητης (Πρώην Υπάλληλος) –  Αθήνα, Αττική23 Μαΐου 2019
Αρχικά οταν πας για συνεντευξη τιποτα δεν σε προιδεαζει για αυτα που θα δεις και θα ζησεις αργοτερα στο καταστημα. Ολα φαινονται ωραια και ομαλά. Αφου τελειωσουν οι 2-3 εβδομαδες (αναλογα την θεση σου) θεωρητικων πραγματων (εκπαιδευση) ξεκιναει το πανηγύρι. Σε πετανε σε ενα καταστημα χωρις κανενας να σου δειξει τι θα κανεις και περιμενουν να τα εχεις ολα στην εντελεια και να τα ξερεις ολα. Και ο δηθεν παλιότερος ειτε δεν εχει χρονο να σε βοηθησει οσο πρεπει ειτε δεν νοιαζεται απλα. Οι απαιτησεις ειναι υπερβολικα πολλες και σου βαζουν στοχους απιαστους (τζιρους) που ακομα και αν κανεις την προσπαθεια και πιασεις ενα καλο μερος του στοχου απλα τα ακους!! Άπειρες προσβολές από διευθυντές και υποδιευθυντές με σημείο να αμφιβάλλεις για τον ίδιο σου τον εαυτό χωρις λογο και αιτια!! Αντι να σε κερδιζουν σε κανουν να μην θες να πηγαινεις δουλεια πραγματικα!!! Περα των διευθυντων και υποδιευθηντων εχουμε μυστικους πελάτες και αξιολογήσεις τμηματος συνέχεια. Ο Μισθος ειναι μικρος και δεν συναδει με τις απαιτησεις της δουλειάς (οι οποιες ειναι υπερβολικα πολλες). Τελος ακόμα και να κανεις τα παντα εκει μεσα για αυτους εισαι ενας αριθμος και τπτ αλλο. Δεν τους νοιαζει αν εισαι ευγενικος, αν κανεις γρηγορα τις δουλιες, αν βοηθας συναδελφους, αν ερχεσαι 30+ λεπτα πιο πριν στην δουλεια τπτ παραμονο αν κανεις τζιρο! Και οταν καταφερνεις να πιασεις τον στοχο - τζιρο σε κραζουν για αλλα ανουσια πραγματα!!! Θα μπορουσα να γραψω αλλα τοσα αλλα πραγματικα παιδια αποφυγεται το Πλαισιο σαν εταιρια αν θελετε την ψυχική σας υγεια!!!
Μισθος στην ωρα του, Ομορφος χώρος
Κατά
παρα πολλα πραγματικα
Ούτε με 5.000 ευρώ
Πωλητής (Πρώην Υπάλληλος) –  Αθηνα18 Μαρτίου 2019
Από τα χειρότερα εργασιακά περιβάλλοντα!

Δεν ξέρω πραγματικά τι να πρωτοπώ για την εργασια μου στο πλαίσιο. Η εργασία μου εκεί ήταν η χειρότερη εμπειρία της ζωής μου. Ένιωσα ότι δεν αξίζω σαν άνθρωπος, μου έπεσε πολύ το ηθικό και μου δημιουργήθηκε η εντύπωση ότι δεν αξίζω και ότι δεν θα μπορώ να ανταπεξέλθω σε κανένα εργασιακό περιβάλλον.
3 συνεντεύξεις για να επιλέγεις , μετά απανωτο διάβασμα και τεστ για υπογράψεις και στη συνέχεια απιαστοι στοχοι, χαϊμαλικι και βρισιμο από τους υπευθύνους.
Σχολείο
Κατά
Φιλοσοφία, πολιτική
Πίεση για τα πάντα
Πωλητής (Πρώην Υπάλληλος) –  Θεσσαλονίκη, Κεντρική Μακεδονία7 Μαρτίου 2019
Δυστυχώς αν και τα διάβασα τα σχόλια εδώ πριν πάω είπα να το δοκιμάσω γιατί λέω θα είναι από ανταγωνιστές και τελικά κατάλαβα πόσο δίκιο έχουν όλοι εδώ μέσα που τα γράφουν.
Οι μισθοί είναι τίποτα σε σχέση με τη δουλειά που πρέπει να κάνεις, μυστικοί πελάτες και αξιολογήσεις συνέχεια. Άγχος και πίεση να πιάσεις τους στόχους σου . Μετα την εκπαιδευση σε βουτανε στο καταστημα χωρις να εχεις ιδέα και περιμένουν να τα πας περίφημα από την πρώτη μέρα και να ξέρεις τα πάντα. Δεν είναι τυχαίο που ψάχνουν συνέχεια προσωπικό.
Τουλάχιστον σου πληρώνουν στην ώρα σου τον ελάχιστο μισθό που δίνουν ..
Εγώ όταν πήγα να παραιτηθώ δεν έβρισκα κανέναν διευθυντή κλπ και πήρα το τηλεφωνικό κέντρο να με βοηθήσει να βρω κάποιον και έφαγα κράξιμο από πάνω .. κανένας σεβασμός τίποτα.. είσαι μόνο ένας στόχος χρημάτων και ρομπότ για τις τρελές τους απαιτήσεις
Δωρα και επιδοματα, μισθός στην ωρα του
Κατά
Πίεση, στοχοι, μισθός
Η επίμαχη αξιολόγηση που μπλόκαραν οι ΄΄κότες΄΄
Υποψήφιος (Πρώην Υπάλληλος) –  Καλαμαριά, Κεντρική Μακεδονία6 Μαρτίου 2019
Έχουν από καιρό το όνομα του εκμεταλλευτή, σε πελάτες και εργαζόμενους.
Κάθε ~3 μήνες ψάχνουν για άτομα.
Αρκετοί μιλούν για τα ημερήσια δοκιμαστικά και τις εκπαιδεύσεις στην Αθήνα, και το ότι δεν υπάρχουν μεγάλες ηλικίες σε υπαλλήλους (Μην αναφέρω καν τι λένε όλοι για τα turbo X...).
Τα προαναφερθέντα είχε επαληθεύσει και ένας περιφερειακός τους, που δεν θυμάμαι το όνομά του.
1) Θα μπορούσα να συνεχίσω για σελίδες...αλλά καλύτερα πάρτε μια γεύση στο ergasianet.gr που αναγράφει (Αναρτήθηκε 14/03/2018, και ο κόσμος δεν ΄΄τρώει΄΄ τα ψέματα για βραβεία...):
΄΄Καταγγελία Σωματείου ΠΛΑΙΣΙΟ: Σύγχρονοι σκλάβοι και απολύσεις στις αποθήκες της εταιρείας΄΄
2) Στο alfavita.gr που αναγράφει (Αναρτήθηκε 23/02/2016):
΄΄«TURBO X» απολύσεις και εξευτελισμούς καταγγέλλουν οι εργαζόμενοι στο ΠΛΑΙΣΙΟ΄΄.
3) Στο thesecretrealtruth.blogspot.com που αναγράφει (Αναρτήθηκε 5/09/2014):
΄΄ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΒΟΜΒΑ για το Πλαίσιο από τους εργαζόμενους!
Μισθοί πείνας, καταπάτηση δικαιωμάτων και απολύσεις!΄΄.

Και αυτό επειδή η αλήθεια τους τσούζει!
Το να μην πατήσεις εκεί
Σοβαρά τώρα?
Πωλητής (Πρώην Υπάλληλος) –  Καλαμαριά, Κεντρική Μακεδονία4 Μαρτίου 2019
Ο υπεύθυνος συνεντεύξεων ένας παπαράκος που το έπαιζε εξυπνάκιας,
ο οποίος ήταν μιλημένος προφανώς να μου φερθεί έτσι επειδή απαξίωσα να συνεργαστώ μαζί τους παλαιότερα.
Μετά αφού έγραψα αρνητική αξιολόγηση καταστήματος στο google για το κατάστημα Καλαμαριάς,
οι άχρηστοι την μπλόκαραν ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΜΦΑΝΙΖΕΤΑΙ.
:D
Κατά
Η μάπα τους
Ούτε στον εχθρό μου τέτοια δουλειά....
Πωλητής (Πρώην Υπάλληλος) –  Αθήνα, Αττική7 Φεβρουαρίου 2019
Στην αρχή στην πλασάρουν ως την εταιρεία φαινόμενο με προοπτικές και μπλα μπλα μπλα όταν σε πετάνε στα κατάστημα εκεί αρχίζει η κόλαση... Πίεση να βγάλεις στόχους που δε βγαίνουν μόνο αν βγεις στους δρόμους και παρακαλάς τον πελάτη... Κάνεις του στόχους δεν είσαι καλός στην οργάνωση δεν εχεις ομαδικότητα ,δε πιάνεις στόχους είσαι άχρηστος..Κλίκες μεταξύ παλαιών και τα σχετικά. Κάνουν υπεύθυνους (και καλά) κάτι πιτσιρίκια τα οποία καβαλάνε το καλάμι και νομίζουν ότι κάτι είναι κιόλας, ενώ στην ουσία 100 ευρώ παραπάνω παίρνουν, δεν έχουν οργάνωση και συντονισμός!!! Άπειρες προσβολές από διευθυντές και υποδιευθυντές με σημείο να αμφιβάλλεις για τον ίδιο σου τον εαυτό για 300 ψωρο ευρώ !!!Πέρα για πέρα αντιεπαγγελματίες!! Αν θες την ψυχική σου υγεία ηρεμία και ισορροπία , και σέβεσαι τον εαυτό σου και θες να προστατέψεις το iq σου μακριά ούτε σαν πελάτης γιατί ακόμα και εκεί θα σε λωλάνουν.!
Μισθός στην ώρα του
Κατά
όλα τα παραπάνω!
Σύγχρονη δουλεία
πωλητης αναβαθμισης (Πρώην Υπάλληλος) –  Αθήνα, Αττική23 Δεκεμβρίου 2018
Αν δεν εχετε απολυτως αναγκη τα (ελαχιστα) χρηματα και θελετε την ψυχικη σας υγεια μεινετε μακρια.Δεν ξερω αν υπαρχει χειροτερη αλυσιδα καταστηματων για να εργαστει καποιος.Δεν υπαρχει κανενας σεβασμος προς τον εργαζομενο και την προσωπικοτητα του,ουτε στην εργατικοτητα και την προσπαθεια που καταβαλλει.Εισαι απλα ενας αριθμος και τιποτα παραπανω.Οταν δεν κανεις τζιρο σε κραζουν γιατι δεν κανεις τζιρο,οταν κανεις τζιρο σε κραζουν για αλλα ανουσια πραγματα(που και αυτα τα κανεις).Ποτε δεν ειναι αρκετο οτι και να κανεις.Αν π.χ εχεις να κανεις 2 δουλειες ας πουμε την Α και την Β και επιλεξεις να κανεις πρωτα την Α θα σε κραξουν γιατι δεν εκανες την Β.Αν κανεις πρωτα την Β θα σε κραξουν γιατι δεν εκανες την Α.Παρανοια μονο και καμια λογικη οπως γινεται και στον στρατο (στον στρατο ισως να περασατε και καλυτερα).Εχουν απαιτηση να γνωριζεις πραγματα τα οποια δεν σου εχει δειξει ποτε κανενας.Σου υποσχονται στα κεντρικα οτι μετα την κλασσικη 2μηνη συμβαση 4ωρου θα σε κανουν αοριστου 8ωρο αν εισαι καλος και τελικα σε κανουν αοριστου(στην καλυτερη αλλιως συμβαση μηνα-μηνα) 4ωρο πωλητη-δουλο.Παραλογες απαιτησεις και ανεφικτοι στοχοι για τα 300 ψιχουλα που παιρνεις και καθημερινος ψυχολογικος πολεμος και εκβιασμος τυπου ''πουλα ή εφυγες'' με το πιστολι στον κροταφο.Και μεσα σε ολο αυτο το κλιμα σου ζητανε κ ολας να χαμογελας και να εισαι χαρουμενος.Συνεχεις επιπληξεις στον ασυρματο (για να σε ακουνε ολοι και να ξεφτιλιζεσαι) οτι εισαι αργος,κολλας,δεν κανεις για αυτη τη θεση και σου δινουν την αισθηση οτι σου κανουν χαρη που σε εχουν εκει.Οι διευθυντες/υποδιεθυντες ειναι κατα κυριο λογο  περισσότερα... αγραμματοι καγγουρες που βγαζουν τα εξουσιο κομπλεξ τους στους κατωτερους τους και απλα ηξεραν να γλυφουν καλα και να τρομοκρατουν τον κοσμο.Οι υπευθυνοι το ιδιο με ελαχιστες εξαιρεσεις, μπροστα σου το παιζουν καλα παιδια και ψυχαρες και πισω απ την πλατη σου σε δινουν χυμα για να καλυψουν δικα τους λαθη και παραλειψεις.Γενικα ο ενας τρωει την σαρκα του αλλου για να επιβιωσει με μοναδικη επιβραβευση την μη απολυση σου.Πλυντηριο εργαζομενων προσλαμβανουν και διωχνουν συνεχεια πιτσιρικια που δεν ξερουν τα δικαιωματα τους γι αυτο και η ηλικια των περισσοτερων εργαζομενων ειναι κατω των 30.Επικρατει κωδικας σιωπης και τρομοκρατιας κι αν τολμησεις και σηκωσεις κεφαλι και θιξεις τα κακως κειμενα,σε βαζουν στο ματι και σου ξεκινανε ψυχολογικο πολεμο με σκοπο να παραιτηθεις κι αν δουν τελικα οτι δε λυγιζεις,ψαχνουν αφορμες και πιανονται απο τα παντα και σε διωχνουν οπως εγινε και στην περιπτωση μου.Πληρωμενοι ''πελατες'' για να βαθμολογουν την εξυπηρετηση σου με υποκειμενικα κριτηρια.Καμια εξελιξη,το καλυτερο που ισως γινεις αν εισαι καλο ρομποτακι ειναι υπευθυνος ο οποιος ειναι και αυτος ενας 10ωρος πωλητης στην ουσια που ζει για να δουλευει μονο.Ολοι οι συναδελφοι στα διαλειμματα συζητανε για το οτι θελουν να φυγουν.Με λιγα λογια εργασιακος μεσαιωνας και συγχρονη σκλαβια σε ολο της το μεγαλειο.Αυτα ΠΟΛΥ περιληπτικα γιατι θα χρειαζοταν ενας τομος για να απαριθμησει καποιος ολα αυτα τα τραγελαφικα που συμβαινουν εκει μεσα.Μην δωσετε ουτε μισο ευρω σε τετοιους υπανθρωπους.  λιγότερα
μισθος στην ωρα του
Κατά
ολα τα υπολοιπα
Εχθρικό και καταπιεστικό περιβάλλον εργασίας.
manager (Πρώην Υπάλληλος) –  ΜΑΓΟΥΛΑ ΑΤΤΙΚΗΣ8 Δεκεμβρίου 2018
Πρόκειται για ένα περιβάλλον εργασίας αρκετά εχθρικό, απρόσωπο και καταπιεστικό.
Είναι μια εταιρεία ανοργάνωτη σε όλες τις δομές της, απαιτεί από τους εργαζομένους να αφιερώνουν όλη τους τη μέρα στο καθήκον αναφορικά γύρω στις 10-14 ώρες εργασίας ημερησίως ανάλογα με τα καθήκοντα που ανατίθενται σε καθέναν.
Κανένας ανώτερος δεν σέβεται τις προσωπικότητες των εργαζομένων και συμπεριφέρονται σε αυτούς σαν να είναι εργαλεία ή μηχανές.
Οι υπάλληλοι είναι αναλώσιμοι και απόδειξη αυτής της άποψης είναι οι παραιτήσεις που γίνονται συνεχώς.
Ασκούν ψυχολογικό πόλεμο στους ανθρώπους για να φεύγουν από μόνοι τους επειδή δεν μπορούν να τους απολύσουν καθότι έχει ψηφιστεί best workplace (φυσικά με πληρωμή).
Οι απαιτήσεις τους είναι παράλογες και όταν πας να φύγεις την που σχολάς κανονικά, σε κοιτούν με μισό μάτι.
Σε αρκετά τμήματα οι προισταμένοι είναι άτομα χωρίς αντίστοιχες σπουδές ή προσόντα παρότι απαιτούν από τους εργαζομένους που προσλαμβάνουν να γνωρίζουν τα πάντα. Δεν υπάρχει καμιά ουσιώδη αξιολόγηση των υπαλλήλων από ανώτερους και έτσι τη θέση των προισταμένων την παίρνουν άτομα που απλώς ξέρουν να συμπεριφέρονται άσχημα και να τρομοκρατούν τους εργαζομένους.
Οι επιπλήξεις γίνονται συνεχώς και αφορούν σχολιασμούς όπως είσαι αργός, δεν κάνεις γι αυτή τη θέση, δεν πιάνεις τους στόχουσ, αν δεν σου αρέσει φύγε για τη θέση σου υπάρχουν πολλοί εκεί έξω και τα σχετικά.
Δεν ξέρω αν υπάρχει χειρότερο μέρος για να εργαστεί κάποιος.
Το μόνο θετικό είναι η σταθερή μισθοδοσία, ωστόσο και αυτό υπερκαλύπτεται με το γεγονός ότι δεν ανταποκρίνεται η αξία του μισθού στις ώρες και στην
  περισσότερα... πίεση.  λιγότερα
μακρια
οχι (Πρώην Υπάλληλος) –  οχι28 Νοεμβρίου 2018
πηγα για μια συνεντευξη και μου ειπε ουσιαστικα στην μουρη μου να παω ξανα σε σχολη γτ δεν καλυπτα την θεση οπου θεση ηταν τεχνικος υπολογιστων στην μαγουλα και εχω πτυχιο τεχνικου απαραδκτη εταιρια
τπτ
Κατά
τπτ
Εκπαίδευση εξαιρετικού επιπέδου
Πωλητής (Πρώην Υπάλληλος) –  Athens18 Νοεμβρίου 2018
Υπάρχει εκπαίδευση σε όλα τα κομμάτια, η οποία είναι σχεδιασμένη για να καλύψει οποιαδήποτε ανάγκη έχει κάποιος στο χώρο των πωλήσεων και σε πάει πολλά βήματα παραπέρα. Υπάρχει αξιολόγηση και tracking απόδοσης, ωστέ να μπορείς να βελτιώνεσαι και να ανταμοίβεσαι αντίστοιχα.

Πήρα πολλά όλο το διάστημα που εργάστηκα εκεί τα οποία βοήθησαν πάρα πολύ στην προσωπική μου ανάπτυξη και μάλιστα με έκαναν να μην επαναπαύομαι αλλά να πετυχαίνω πάντα εξαιρετικά αποτελέσματα.
Εκπαίδευση, Αξιολόγηση, Feedback, Κατανόηση
Νεανικό περιβάλλον & ευκαιρίες εξέλιξης
Office employee (Τωρινός υπάλληλος) –  Μαγούλα28 Οκτωβρίου 2018
Σαν εταιρεία έχει καταφέρει να δημιουργήσει δομές που διευκολύνουν μια τυπική μέρα στη δουλειά, το κλίμα είναι πολύ καλό και έχεις τη δυνατότητα να δημιουργήσεις παρέες και να αισθανθείς άνετα από τις πρώτες κιόλας μέρες.

Αναβαθμίζουν συνεχώς το περιβάλλον και τις παροχές. Έχεις τη δυνατότητα αν το επιδιώξεις να εμπλακείς σε πολλά νέα projects και ευκαιρίες που σε αναπτύσσουν επαγγελματικά.

Άμεση επικοινωνία με τους managers χωρίς υπερβολικές τυπικότητες που δυσκολεύουν την πορεία ενός task.
Πληρωμή on time, μισθολογική ανέλιξη, friendly culture
Μεινετε μακρυα
πωλητής (Πρώην Υπάλληλος) –  Αθήνα, Αττική6 Οκτωβρίου 2018
Από τις χειρότερες εμπειρίες της ζωής μου. Το παίζουν ότι έχουν επίπεδο και ότι είναι από τις πιο σοβαρές εταιρείες. Επίσης, έχει βγει ως εταιρεία από τα καλύτερα workplace και έχει βραβευθεί γι'αυτό και μάλλον θα πλήρωσαν για να τους βραβεύσουν γιατί μόνο αυτό δεν είναι! Σε πρεσσάρουν συνεχώς να πιάνεις ''άπιαστους'' στόχους και σου κάνουν πλύση εγκεφάλου ότι είναι οι καλύτεροι. Σου λένε να πουλάς στον πελάτη το πιο ακριβό και να χαμογελάς πάντα! Όσο περισσότερο πουλάς, τόσο καλύτερος είσαι για αυτούς, αλλιώς δεν έχεις καμία θέση στην εταιρεία.Αν δεν πουλάς σε διώχνουν από τον πρώτο μήνα! Σου πουλάνε ότι υπάρχει εξέλιξη κλπ και αυτό μόνο και μόνο για να το παίξουν εταιρεία με ανέλιξη.\ Οι υπεύθυνοι των ομάδων είναι απλά αμόρφωτοι χωρίς ούτε τη βασική γνώση αγγλικών. Στην αρχή το παίζουν ευγενικοί και σου προσφέρουν καφέ και μετά σε βάζουν μεταφορικά στην ηλεκτρική καρέκλα. Για αυτούς δεν ήμουν τίποτα, πέρα από ένας αριθμός...
Μισθός στην ώρα του
Κατά
Άπειρα
Για γέλια
Πωλησεις τεχνολογίας (Πρώην Υπάλληλος) –  Θεσσαλονίκη, Κεντρική Μακεδονία6 Οκτωβρίου 2018
Είναι σαν να πας σε έναν χώρο κ να σε εξυπηρετεί ο πιο νέος και χωρίς γνώσεις υπάλληλος
Οι δε μάνατζερ ψώνια του κέρατά νομίζουν ότι είναι κάποιοι ενώ δεν έχουν ιδέα από όλα αυτά.
Το αστείο είναι ότι πριν πάω για δουλειά είχα πάρει τηλέφωνο για ένα προϊόν το οποί ο ήταν λάθος διατυπωμένο αλλά υποστήριξε ότι υπάρχει
Πρώτη φορά βλέπω amd GTX
Για κλάματα όλοι τους και στην δουλειά και σε όλα
Κανένα
Κατά
ολα
Πιεση χωρις λογος
ΤΑΜΙΑΣ (Πρώην Υπάλληλος) –  Θεσσαλονίκη, Κεντρική Μακεδονία11 Σεπτεμβρίου 2018
Ως ταμίας φουλ πρήξιμο στους πελάτες γ άνοιγμα καρτέλας κράξιμο με τις ώρες γιατι δεν άνοιξες ή έγραψες λάθος το email (κ αυτό γιατί έχεις μια πάνω απο το κεφαλι σου μια να σου λέει πιο γρήγορα και αυτό για να σε μειώσει μπροστά σε πελάτη) γενικό περιβάλλον οτι να ναι απο διευθυντές μέχρι υπευθύνους να κράζουν στα ακουστικό όποιον μπει μέσα στο καταστημα...και το τελευταίο αμα δεν γλείψεις όποιον θεωρούν υπεύθυνο δεν πας πουθενα..Δεν εχουν καν ασφάλιση ΙΚΑ
πληρωμη στην ωρα τους
Κατά
πολλα περισσοτερα απο τ παραπανω
Exploitation in Greece of crises
Computer Technician (Πρώην Υπάλληλος) –  Athens3 Σεπτεμβρίου 2018
Everyone in the company is expendable. To be mentally healthy and working at plaisio you have to not care or to have money already. Almost every member of the company I know want to find another job. They only care about the numbers and to not take the responsibility up to their solders.They are paying on time and this is an advantage in this country nowadays. Its a very good school to work there for 2-4 years learn how to be good under pressure learn how to control your nerves and leave. You have to either sell a shity quality product or repair a shity quality product with shity quality spare parts and be the face of the company for the customers.
Good school
Κατά
Almost everything from working hours to supervisors
Σκλαβος σου για παντα...
Τμημα Marketing (Πρώην Υπάλληλος) –  Μαγουλα αττικης12 Μαΐου 2018
Μην περιμένετε καριέρα ή προοπτική ανάπτυξης στον εργασιακό χώρο. Ο χειρότερος εργοδότης στην Ελλάδα μακράν. Η μοναδική που έχει στην εταιρεία ριζωσει ειναι η υπεύθυνη προσωπικού (δεν θα αναφέρω ονομα) η οποία διώχνει και φέρνει κόσμο αβέρτα πριν την πάροδο ενός έτους από το συμβόλαιο. Οι μάνατζερς είναι για γέλια - σε κάνουν να πιστεύεις ότι με τον ζορι βγάλανε Γυμνάσιο. Χρονομετρουνε και τον χρόνο που θα χρειαστείς στην τουαλέτα. The pressure is real ! Αν σέβεστε τον εαυτό σας και απαιτείτε ένα ανθρώπινο εργασιακό περιβάλλον μείνετε μακριά. Εγώ πλέον Ούτε ψωνίζω από εκεί. Μποϋκοτάζ.
Εχει γελιο καποιες φορες
Κατά
Εχει και κλαμα ....
Τσίρκο
. (Πρώην Υπάλληλος) –  .2 Ιανουαρίου 2018
Κατά τη διάρκεια του interview η κυρία (μία εκ των 2 παρευρισκομένων) έπαιζε με το κινητό της και χασμουριόταν χωρίς σταματημό.Δεν είχε καν την τυπική ευγένεια να συστηθεί.Ο δε κύριος που μάλλον επρόκειτο για τον Logitics Manager, προσπαθούσε να με πείσει πως δεν έχω κάνει αυτά που του έλεγα.Τους έδωσα συστάσεις με τηλέφωνα και ο κύριος προσπαθούσε να με πείσει για κάτι που δεν κατάλαβα ακριβώς. Σε κάποια στιγμή, ενώ προσπαθούσε να με πείσει πως δεν κάνω για τη θέση, σηκώθηκε και μου έκανε γυμναστικές επιδείξεις, ότι δηλαδή εγώ εκτελούσα χρέη προγυμναστή στις εταιρίες που δούλεψα και όχι μάνατζερ κάνοντας εκτάσεις και επικύψεις.Κυριολεκτικά.
Μιλάμε για τσίρκο.
Είστε αστείοι και απαράδεκτοι. Εφόσον βολέψατε τη θέση με βισματάκι, τουλάχιστον μην ταλαιπωρείτε τον κόσμο.
Λυπάμαι που έχασα το χρόνο μου και κυρίως ένα σκασμό χρήματα, καθώς ήρθα από την άλλη άκρη της χώρας.
Πρέπει να περάσετε ξανά από εκπαίδευση το προσωπικό σας και να τους μάθετε τρόπους.
Πιεστηκοί και παράλογοι με τις πωλήσεις
Πωλητής Τεχνολογίας (Πρώην Υπάλληλος) –  Κεντρο, Δυτική Μακεδονία12 Νοεμβρίου 2017
Τρελές απαιτήσεις για αρχή και χωρίς λογική. Μόλις λήξει η σύμβαση σε διώχνουν και άντε πάλι από την αρχή.Έχουν δημιουργήσει ένα φαύλο κύκλο και συνεχώς κάνουν τα ίδια πράγματα. Απολύουν τον έναν και παίρνουν άλλο ψάχνοντας την τελειώτητα.
Εκπαίδευση
Κατά
Παράλογες απαιτήσεις, πιεστηκοί με τις πωλήσεις και τα νούμερα/
Ήταν αυτή η αξιολόγηση χρήσιμη;Ναι 107ΌχιΑναφορά
Σκλαβια
Τεχνικός η/υ (Πρώην Υπάλληλος) –  Πατρα16 Σεπτεμβρίου 2017
Μεχρι 28 ετών προσλήψεις μακριά απο τους απατεώνες
Οχι
Κατά
Ναι
Διεκδικήστε αυτή την εταιρική σελίδα

Κάντε μια ερώτηση σχετικά με την εργασία ή τις συνεντεύξεις στην Plaisio Computers. Η κοινότητά μας είναι έτοιμη να απαντήσει.

1,7

Plaisio Computers Αξιολογήσεις ανά Τίτλο Θέσης Εργασίας