Public Αξιολογήσεις Υπαλλήλων

Ελλάδα36 αξιολογήσεις
Βρέθηκαν 36 αξιολογήσεις που αντιστοιχούν στην αναζήτηση
Δείτε και τις 89 ανασκοπήσεις
4,0
Ήμουν 5 μήνες σχεδόν 6ωρη στο τμήμα του πολιτισμού, δεν καταλαβαίνω τα προηγούμενα σχόλια. Στο κατάστημα που βρισκόμουν εγω υπήρχε αλληλεγγύη στο έπακρο. Κανενας ανταγωνισμός, ομαδικοι στόχοι και ποιότητα εργασιας.
Ολες οι πληρωμες στην ώρα τους και οι υπερωρίες πληρωμένες.

Ξεφύγετε απο το σχέδιο Σουηδία, για τα ελληνικά δεδομένα ειναι άψογη εταιρεία. Το μονο κακο ειναι η ανακύκλωση των υπαλλήλων ανα 4μηνο. Καπως ετσι εφυγα και εγω.
Πρώτα χρόνια πολύ ικανοποιητικά με επικοινωνία, καλύτερες παροχές και ελεγχόμενο χρονοδιάγραμμα εκτέλεσης καθημερινού plan. Τα τελευταία χρόνια πολύ κακό το management με υπερβολικές απαιτήσεις, περικοπές σε μισθό, bonus και αγχώδεις μη επιτεύξιμες προθεσμίες. Πάντα χρωστούμενες άδειες και ρεπό, αδυναμία ευελιξίας και στρατηγικής σε περίπτωση "μποτιλιαρίσματος".
4,0
Παραγωγικό και ζεστό περιβάλλον εργασίας, πολύ καλή συνεννόηση και συνεργασία με προσωπικό και εργοδότες.
Μία τυπική μέρα στη δουλειά: Πολύ άγχος, τρέξιμο, βιασύνη, κούραση σωματική και ψυχολογική.
Αυτά που έμαθα: Χαχα, καλό! Ούτε καν εκπαίδευση μου έκαναν.

Μάνατζμεντ: Απόλυτη εκμετάλλευση των εργαζομένων, ανύπαρκτες γνώσεις μάνατζμεντ, διοίκησης ανθρώπινων πόρων, γενικώς μία κατάντια σε θέματα συμπεριφοράς και επικοινωνίας!

Το πιο δύσκολο μέρος της δουλειάς: Η κακή και ανίκανη διοίκηση και οι ανύπαρκτες και ζηλόφθονες εργασιακές σχέσεις (ένα σύγχρονο γκέτο αμόρφωτων κρετίνων, που το μόνο που έκαναν ήταν να κάνουν υποδείξεις και να σε βλέπουν μόνο ανταγωνιστικά).

Το πιο ευχάριστο κομμάτι της δουλειάς: Η επικοινωνία με τους πελάτες.

Γενικώς, υπήρχε βρωμιά στους εργασιακούς χώρους, χαλασμένα κλιματιστικά και σκόνη.

Από θέμα διοίκησης: Απορώ με την κατάντια τους και λυπάμαι βαθύτατα. Ας το κοιτάξει η εταιρία αυτό, γιατί πολλοί φεύγουν ή διώχνονται. Οι εργαζόμενοι θεωρούνται και αντιμετωπίζονται ως "νούμερα" που πρέπει να πιάσουν ένα στόχο.
Παιδια ότι χειρότερο έχω δουλέψει ποτέ στην ζώη μου και έχω κάνει και τον εργάτη στην οικοδομή. Άθλιες εργασιακές συνθήκες άγχος καθόλου σεβασμό στον εργαζόμενο εκμετάλευση πολύ χαμηλός μισθός. Πραγματικά μόνο εάν είστε ένα βήμα πριν την πείνα θα την πρότεινα αυτη την ο θεός να την κάνει εταιρεία....καλα χριστούγεννα
τίποτα
Κατά
τα πάντα
Εργάστηκα εποχιακά, το περιβάλλον ήταν πολύ φιλικό, όλοι οι υπάλληλοι ήταν πάντα πολύ θετικοί.
Κατά
Κανένα
-παραλαβές και αποστολές εμπορευμάτων
-εκπαίδευση στο SAP
Αναξιοκρατία στο έπακρον.
Πληρώνει μεν στην ώρα της, αλλά δείνει ψίχουλα μπροστά σε αυτά που σου ζητάει.

Άκρως απαράδεκτη η αντιμετώπηση των εργαζομένων από τους "ανώτερους" στα κεντρικά γραφεία.

Νοοτροπία και παραλογισμός "Στρατού".

Ανύπαρκτος ο ρόλος του HR.

Ένα τυπικό πλυντήριο υπαλλήλων.
Κακό μάνατζμεντ, πιεστικά ωράρια, υψηλότατες απαιτήσεις συγκριτικά του μισθού.
Εκπαίδευση και πόλυ καλή συνεννόηση με τον υπεύθυνο του καταστήματος.
Σεξουαλική παρενόχληση όσο δεν παει..... Σε Θεσσαλονικη και Αθήνα.....Φουσκωτοί δήθεν διευθυντές (τώρα περιφεριακοί...) που προσπαθούσαν να πηδήξουν μέχρι και τα πουφ στο χώρο ανάγνωσης... Ο CEO κοιμάται, τον Γερμανό τον αρμέγουν μια χαρά (15 χρόνια.....) και όλοι περνανε μια χαρά.....μόνο αν έχετε πολύ ανάγκη και αυτό για όσο πιο λίγο μπορείτε....
Χαχαχαχαχαχα !!!!
Κατά
Πιθανή εγκυμοσύνη....
Κακο κλιμα στεγνη εκμεταλλευση του προσωπικου και ολοι αναλωσιμοι.
Τα λεφτα ελαχιστα για οσα κανεις σου φουσκωνουνε τα μυαλα οτι υπαρχουνε προοπτικες ενω ειναι αδυνατον να ανεβεις,θα σε φανε.

Αψογη μεταχειριση του προσωπικου πραγματικα τους περνανε απο πλυση εγκεφαλου.
σοβαρα τωρα?
Κατά
τα παραπανω
Ενδιαφέρουσα εργασιακή εμπειρία, πολύτιμες γνώσεις στον τομέα των πωλήσεων
Σταθερή αμοιβόμενη εργασία
Η πολιτική με τις κάρτες μέλους και η απαραίτητη έκδοση ονομαστικών αποδείξεων για τις "εγγυήσεις" είναι εξαντλητική και επιβραδύνει τις ταμειακές διαδικασίες (το ίδιο συμβαίνει και με τις ανανεώσεις-εξοφλήσεις Wind) με αποτέλεσμα να παραπονιέται ο κόσμος για τον χρόνο αναμονής και το άγχος να κυριαρχεί.

Λανθασμένη διαχείριση του χρόνου εργασίας του ταμία: "ξεχνούν" να σου πουν να μαζέψεις, με αποτέλεσμα να έρχεται ο αντικαταστάτης και να τρέχεις να μαζέυεις τελευταία στιγμή. Ποτέ δεν κλείνεις στην ώρα σου, παρά 15-30 λεπτά αργότερα. Οι ανώτεροι δεν μπουρούν να βγάλουν φυσιολογικά και σταθερά ωράρια, με αποτέλεσμα αμέτρητες υπερωρίες (ακόμα και σε 8ωρους υπάλληλους) και σπαστά ωράρια, τα οποία οι ίδιοι δικαιολογούν.

Στα υπόλοιπα αρνητικά: μη επαρκής εκπαίδευση των νέων εργαζόμενων και γενικότερα ανακύκλωσή τους.

Στα θετικά: ο μισθός στην ώρα του, όμορφο περιβάλλον εργασίας, συμπαθητικοί ανώτεροι υπάλληλοι.
Μισθός στην ώρα του, καλοί συνάδελφοι και εργασία σε διάσημη εταιρεία
Κατά
Ασταθές ωράριο (σπαστά και υπερωρίες), κακή διαχείριση χρόνου
Οι συνθήκες εργασίας είναι από τις καλύτερες, υπάρχουν περιθώρια εξέλιξης, οι απολαβές είναι εξαιρετικά ικανοποιητικές, αλλά το σπαστό οχτάωρο είναι δύσκολο στην προσαρμογή.
Αμοιβή, κλίμα
Κατά
Δύσκολο ωράριο
Οι απαιτήσεις ξεπερνούν τις παροχές και οι στόχοι είναι άπιαστοι χωρίς υπερ-εργασία ώς επι το πλείστον κάτι που δεν εκτιμάται καθώς έχει χάσει κάθε αξία όταν προσφέρεται απο τους εργαζομένους αλλά μπορεί και να οδηγήσει σε απολύσεις σε ορισμένες περιπτώσεις ή θέσεις, γιατι διαταράσσει την "εύρυθμη" λειτουργία.
Πολλά προβλήματα σε θέματα ασφαλείας και πολλά επίσης σε θέματα logistics κάτι που κάνει ακόμα πιο επικίνδυνους τους χώρους αποθήκευσης και τις μεθόδους παραλαβών σε καταστήματα που δεν διαθέτουν μέσα και χώρους.
Τυπικότατοι στις μισθοδωσίες
Κατά
απογραφή κάθε μήνα !!!
Κακά τα ψέματα ο μισθός είναι ο χαμηλότερος σε σχέση με υπόλοιπες επιχειρήσεις.Υπαρχει βέβαια τ διάλειμμα κανονικότητα κ σχολάς σχεδόν στην ώρα σου..
Κατάλληλο για φοιτητές μόνο!
Τα καλά: Αστέρια συνάδελφοι, όμορφα κτήρια, ποικιλία προϊόντων, επιμορφωτικά σεμινάρια, όπου τεχνολογία το Public θα δεις, φιλικό και ευχάριστο κλίμα μεταξύ των "απλών" υπαλλήλων.

Παρατηρήσεις:Θα ήταν πιο παραγωγικό και ευχάριστο το περιβάλλον εάν υπήρχε μια καλύτερη καθοδήγηση και επικοινωνία με λιγότερες αρμοδιότητες από τους προϊστάμενους στους υφιστάμενους σεβόμενοι επίσης το ωράριο εργασίας των υπαλλήλων.

Επίσης θα ήταν εξίσου καλό για το όνομα, την φήμη, την κερδοφορία της επιχείρησης να γίνει ένας επαναπροσδιορισμός στα κριτήρια εξέλιξης του ανθρώπινου δυναμικού, ώστε να προκύπτουν διευθυντές και περιφερειακοί που να ξέρουν να ηγούνται, να εμπνέουν και να διοικούν και όχι να εκφοβίζουν και να καλλιεργούν ένα τοξικό και αντιπαραγωγικό κλίμα εργασίας.

Ο μισθός επίσης στο μοτίβο εργασίας που έχει καθιερωθεί δεν ανταποκρίνεται ορθά για το έργο των υπαλλήλων.

Οι στόχοι δεν ανταποκρίνονται πολλές φορές στα δεδομένα της αγοράς.

Αποτέλεσμα: Καλλιεργείται η ματαιότητα και το άγχος.

Τα γράφω από καρδιάς και όχι κακοπροαίρετα διότι έχω πολλές όμορφες αναμνήσεις από εκεί.

Ελπίζω πάραυτα τα παραπάνω να διαβαστούν από το ανθρώπινο δυναμικό και την διεύθυνση των Public με απώτερο σκοπό ένα καλύτερο εργασιακό περιβάλλον. Γιατί αυτός που σέβεται, πληρώνει και εφοδιάζει με αυτοπεποίθηση τους υπαλλήλους του, αυξάνει τις πωλήσεις του και φτιάχνει ένα καλό όνομα στον κόσμο του εμπορίου και της εργασίας.
ο μισθός στην ώρα του
Κατά
λανθασμένος καταμερισμός αρμοδιοτήτων, αγχωτικό περιβάλλον, υψηλοί άπιαστοι στόχοι
Καλό κλίμα μεταξύ υπαλλήλων τουλάχιστον παλιότερα, χαμηλός μισθός ο κατώτερος της αγοράς, πολλές απαιτήσεις από πολύ λίγα πλέον άτομα, κακής νοοτροπίας εταιρεια, παίρνουν πολύ δύσκολα πλέον μπόνους οι υπάλληλοι, αναγκάζονται να καθαρίζουν πλέον οι υπάλληλοι λόγω περικοπών των καθαριστων. Αν χρειάζεται να βρει κάποιος εργασία σε τέτοιου είδους εταιρεία μπορεί να ψάξει αλλού που πληρώνουν καλύτερα.
Καλό κλίμα εξαρτάται όμως από το καταστημα
Κατά
Ολα τα παραπανω
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
4,0
Χαμηλός μισθός παρ όλη την ανάληψη πολλών και διαφορετικών καθηκόντων.
Άδειες, πενθήμερο και καταβολή δώρου.
Κατά
Καθόλου ευκαιρίες για εξέλιξη
Κάντε μια ερώτηση σχετικά με την εργασία ή τις συνεντεύξεις στην Public. Η κοινότητά μας είναι έτοιμη να απαντήσει.
3,7
3,6