Shell

Αξιολογήστε αυτή την εταιρία
Ελλάδα49 αξιολογήσεις

Ταξινόμηση με βάση

ΧρησιμότηταΒαθμολογίαΗμερομηνία
Βρέθηκαν 49 αξιολογήσεις που αντιστοιχούν στην αναζήτησηΔείτε και τις 8.740 ανασκοπήσεις

Αγχωτικό περιβαλλον

Επιλεγμένη αξιολόγηση Indeed

Επιλέχθηκε ως πιο χρήσιμη από την Indeed
Επειδή έχει ισχυρό όνομα θεώρησα πως θα ήταν κ καλοί εργοδότες...ο διαχειριστής στην αρχή ήταν καλός κ γλυκό γλυκομιλητος...μετά άρχισε να δείχνει αδυναμίες ανάμεσα στο προσωπικό κ να κάνει όλα τα χατίρια ορισμένων υπαλλήλων κ άλλους τους είχε στο περιθώριο κ ήταν σαν να μην υπήρχαν γι αυτόν...άσχημη η συμπεριφορά του,με ψέμματα κ υποκρισία συνεχώς για να βγει απ την δύσκολη θέση...είχα πολύ άσχημη εμπειρία δουλεύοντας στο συγκεκριμένο κατάστημα της shell

Ο σκοπός αγιάζει τα μέσα

Το μόνο σκοπό που έχουν είναι η μεγιστοποίηση της κερδοφορίας με κάθε μέσω.Ο εργαζόμενος δεν έχει καμιά αξία.Το κλίμα που επικρατεί μέσα στην επιχείρηση είναι πώς να ανεβάσουμε τα νούμερα στα εξελιγμένα καύσιμα και όταν κάποιος συνεργάτης δεν πετυχαίνει τους στόχους, χωρίς υπερβολή ξεκινάει η ψυχολογική βία με αποτέλεσμα ο πωλητής να βρίσκεται ανάμεσα σε δύο δυλιματα η να χάσει την δουλειά του η να χώνει ανεξέλεγκτα τα ενισχυμένα* καυσιμα που έχει ως αποτέλεσμα πολλές φορές όταν το αντιληφθεί ο πελάτης τους βάζουν τις φωνές (το καλύτερο σενάριο) η ΠΛΗΡΏΝΕΙ από την τσέπη του την διαφορά (ο εργαζόμενος)

Κούραση δουλειά από της 6εως 6/7/8ε

Χαλιά διαχείριση δεν πληρώνουν υπερωρίες μέχρι και τις τουαλέτες καθάριζα

Τίποτα

Κατά

Πολλά δεν πληρώνουν υπερωρίες ούτε μπόνους

Πιεστικό και απαιτητικό περιβάλλον εργασίας

Βρείτε κάτι άλλο να κάνετε η κάντε το προσωρινά...

Από τις χειρότερες εταιρίες στην Ελλάδα.

Δουλεύω σε κατάστημα της Shell στο Ηράκλειο , Κρήτης εδώ και έναν μήνα, από την αρχή η εκπαίδευση ήταν ανύπαρκτη από όλες τις απόψεις (κανόνες ασφαλείας , διαδικαστικά ταμείου , χρηματοκιβώτιο, ευθύνες εργαζόμενων και γενικώς καμία αναφορά για τον εσωτερικό κανονισμό). Καθυστέρησα μια φορά στο άνοιγμα για για 5 λεπτά και με το έτσι θέλω έχω πρόστιμο 250 ευρώ, πρόσφατα έγινε και ένας μεγάλος σεισμός στην περιοχή όπου κατά την διάρκεια του γέμιζα ένα όχημα το οποίο οδηγούσε μια κυρία , από τον τρόμο της έβαλε μπρος και πάτησε γκάζι , παίρνοντας μαζί της την μάνικα χωρίς να μπορέσω να την προλάβω. Οι κάμερες του πρατηρίου δεν μπορούν να πιάσουν των αριθμό των πινακίδων λόγω του ότι είναι παμπάλαιες και έτσι μαντέψτε…. Μου φορτώνουν την ζημιά και πρέπει να πληρώσω και για αυτό!!!Ας μην μιλήσουμε για τα ελλείμματα που παρουσιάζουν από το πουθενά και χρωστάς και πάλι από εκεί…Με λίγα λόγια εργάζομαι ένα μήνα και έχω καταλήξει στο να μην μου ανανεώνουν την σύμβαση , να μου φορτώνουν πρόστιμα για τα οποία δεν ευθύνομαι και για λεφτά που δεν έχω χάσει, δεν πρόκειται να πάρω μισθό σύμφωνα με τα λεγόμενα της εταιρίας και σκέφτομαι σοβαρά να τους καταγγείλω στα αρμόδια σώματα η να το πάω νομικά , μπορεί να μην είναι τρελά τα λεφτά αλλά τα δούλεψα έναν ολόκληρο μήνα και είναι αμαρτία αυτά τα λεφτά να συντηρούν μια ολόκληρη Shell !Και επειδή το ψάρι βρωμάει από το κεφάλι , μείνετε μακριά από την εν λόγω εταιρία , όσο εύκολη και αν είναι η συνέντευξη και όσο εύκολα και να παρουσιάζουν τα πράγματα και την δουλειά , βγάζουν λεφτά από την δουλειά τους ούτως η άλλος και ένα μεγάλο κέρδος από -

Κανένα

Κατά

Πληρωμή, Πρόστιμα, Ανύπαρκτη εκπαίδευση, Δουλεύεις για να συντηρείται η εταιρία και όχι για να πληρώνεσαι.

Εταιρεία που προσλαμβανει προσωπικο με εργολάβο.

Πίεση αφόρητη για πωλήσεις. Πρόσληψη για άλλη θέση εργασίας και τοποθέτηση σε άλλη χωρίς καμμία εκπαίδευση ούτε για πωλήσεις, ούτε για κανόνες ασφαλείας.Κάκιστη συμπεριφορά διαχειριστή.Άφαντη η εταιρεία αφού άλλος διαχειρίζεται το πρατήριο υγρών καυσίμων και άλλος σε πληρώνει και η σύμβαση ειναι 2μηνών και με Εργολαβο Επίσης άφαντο.Η χειρότερη εμπειρία εργασίας που είχα.Μόνο απαιτήσεις για πωλήσεις καυσίμων, επιτευξη στοχων, έκδοση καρτών, προϊόντων και προσφορών. Καμμία δυνατότητα εξελιξης, σιγουριάς, εμπιστοσύνης στον εργοδότη και ζωής λόγω του ωραρίου και της ακαταπαυστης εργασιας Κυριακής και αργίας.

Κατά

Συμπεριφορα, Εκπαιδευση, Εργολαβος, Διαχειριστης

μακριά

Βγάζουν φράγκα με τον δικό σου ιδρώτα .Και εσύ δεν παίρνεις τίποτε .και σου την λένε κιόλας εάν πουλάς τα προϊόντα τους .

Όχι

Poly xalaro

Den aksizi na xaso ton xrono my Gia kritiki ta ipa ola

Non productive

The company lacks quality of personnel and team leaders as well as rules of formal behaviour to the clents.i worked for three stations,kavouri,koropi,saronida,and i had to cooperate with people of low manners towards clients and colleagues.my initial plan was to get to know everything about running a gas station so as to have my own ..the company should be sky high insted of dealing with low range workers without manners and knowledge but most of all without love for the field.only care about the money

No pros for serious emploees

Κατά

Cheating bad manners and thefts

Δυσκολο και πολυ ανταγωνιστικο περιβαλλον με χαμηλες απολαβες

Δεν την συνιστω με τιποτα...τα ωραρια ςιναι και τις Κυριακες

Πίεση και άγχος

Πιέζουν συνεχώς να προωθούνται προϊόντα ή υπηρεσίες χωρίς την κατάλληλη ανταμοιβή, επίσης έχεις συνέχεια το άγχος να πιάνεις το πλάνο τους σε διαφοροποιημένα καύσιμα και αν τα πιάνεις δεν υπάρχει καμία αύξηση η μπόνους για τον στόχο που σου αναθέτουν! Για την εταιρεία είσαι απλά ένας αναλώσιμος υπάλληλος , αν δεν κάνεις φεύγεις, αν δεν σου αρέσει φεύγεις , αν μιλάς πολύ φεύγεις!

Δεν υπάρχουν πλεονεκτήματα

Κατά

Μεγάλη πίεση από ανώτερους, χαμηλός μισθός για της υπηρεσίες που προσφέρεις!

Εργαζόμενος

Χάλια η αντιμετώπιση του διαχειριστή απέναντι στους υπαλλήλους του. Πολλές απαιτήσεις, χωρίς σεβασμό στον εργαζόμενο, απειλές και γενικά η κατάσταση που επικρατεί δεν είναι κατάλληλη για εργασία. Δεν σε αφήνει να εξελιχθείς και σε πάει πίσω!!

Οκ

Ευχάριστο περιβάλλον εργασίας. Καλή συνεργασία με την εταιρία.

Καλη

Καλη εταιρια αλλα σκεφτεται μονο το οφελος κ οχι τους εργαζομενους

Παντα πληρωνεσαι

Κατά

Πολλη πυεση

Διαφήμιση, μάρκετινγκ

Ειδανικο για ανθρώπους που δεν έχουν περισσότερες ευθύνες ! Πχ: γάμο, παιδιά, σπίτια

Ειδανικο για ανθρώπους χωρίς αλλες δεσμεύσεις

Κατά

Έγγαμους, ενοίκιο

Συνεχή εκπαίδευση στον κλάδο πωλήσεις διαφοροποιημένων καυσίμων

Απαιτείται Συνέπεια αυστηρότητα και πολλές απαιτήσεις

Shell συνθήκες

Σε πιεζουν να πουλησεις vpower κ καθε μερα τα παιδια παλευουν να κανουν νουμερα.Το οτι βγαζεις περισσότερα χλμ με v power μην το χαψετε. Δεν καναμε διάλειμμα παρολο π ειναι στους κανονισμους κ δεν εχει ουτε ενα σκαμπο να κατσεις τοσες ωρες! Σίγουρα παιζει ρολο ο εκαστοτε διαχειριστης αλλα εκει π ημουν ηταν απαραδεκτος κ επιθετικος. Στις αδειες δε, παρακαλουσες να σου δώσουν κααλοκαιρινη 5 μερες!!!

Τακτική πληρωμη

Κατά

Απαραδεκτος διαχειριστης

Είμαι υπάλληλος στην εταιρία shell

Θέλω να μάθω όλα τα δικαιώματα περί υπαλλήλου διότι οι πελάτες είναι αυταρχικοί μη φιλικοί και πάντα βιαστικοί

Τίποτα

Κατά

Πολύ άγχος

Κακό Περιβάλλον. Οι άνθρωποι που διοικούν είναι ακατάλληλοι

Ατέλειωτες ώρες εργασίας. Φοβερή εκμετάλλευση των εργαζομένων. Απαιτούν να μην πληρώνονται οι υπερωρίες. Κάκιστη συμπεριφορά των προισταμένων (συγκεκριμένων) προς τους εργαζόμενους. Έχει μειωθεί το προσωπικό στο 1/3 σε σχέση με παλιά . Αυτό είναι επικίνδυνο και δεν πληρούνται οι κανόνες ασφαλείας. Εξευτελιστικοί μισθοί για ένα περιβάλλον τόσο καρκινογόνο. Το μόνο που τους νοιάζει είναι να ελαχιστοποιούν τα κόστη ( ακόμα και αν αυτό σημαίνει ελλειπή ασφάλεια) για να πάρουν το μπόνους στο τέλος του κόσμου. Οι άνθρωποι που διευθύνουν δεν γνωρίζουν την δουλειά και τα βλέπουν όλα σαν νούμερα. Είναι ψυχροί εκτελεστές και δεν υπάρχει καμία ηθική αξία. Κρίμα εταιρεία του Βαρδινογιάννη να διευθύνεται από καθίκια.

Ήταν ωραία εμπειρία !

Ωραίος ανταγωνισμός! ωραία εμπειρία γενικά μια από τις ποίο αξιόπιστες εταιρίες!

η χειρότερη εταιρία προσοχή ειναι «μαφιόζοι»

Σε πιέζουν ότι αν δεν τους πουλήσεις vpower δεν τους κανεις για την δουλεια επίσης εδω που δουλευω εγω κλέβουν φακέλους απο το χρηματοκιβωτίου που ρίχνουν η υπαλοιλοι και τα φωρτονουν στους υπαλοιλους ενώ έχουν κάμερες πραγματικά σας λέω μην δεχτείτε να πατε στην shell να εργάστηται η μην δεχτείτε την σύμβαση εργασίας ανα μηνα

κανένα πλεονέκτημα

Κατά

σε βγάζουν ελειματα κλέβουν τους φακέλους και τα φωρτονουν στους υπαλοιλους

Κάντε μια ερώτηση σχετικά με την εργασία ή τις συνεντεύξεις στην Shell. Η κοινότητά μας είναι έτοιμη να απαντήσει.Κάντε μια Ερώτηση

Βασισμένο σε 8.740 αξιολογήσεις

3,7 από 5 αστέρια για το θέμα Ισορροπία Εργασίας/Ζωής