The Mart

Αξιολογήστε αυτή την εταιρία
Ελλάδα24 αξιολογήσεις

Ταξινόμηση με βάση

ΧρησιμότηταΒαθμολογίαΗμερομηνία
Βρέθηκαν 24 αξιολογήσεις που αντιστοιχούν στην αναζήτησηΔείτε και τις 26 ανασκοπήσεις

Η χειρότερη εργασιακή εμπειρία της ζωής μου

Επιλεγμένη αξιολόγηση Indeed

Επιλέχθηκε ως πιο χρήσιμη από την Indeed
Απαράδεκτη συμπεριφορά από τους υπεύθυνους προς τους εργαζόμενους. Άσχετοι υπεύθυνοι, ανεύθυνοι που μονο πρόβληματα δημιουργούν. Γενικά δεν αξίζει τον κόπο σε καμία περίπτωση να εργαστείτε εκεί. Ο χειρότερος ανθρώπος μακράν ειναι ο κλοουν ο Καλα-ο-ας. Μηλαμε για περοπτωση ανθρωπου... Α και η ψυχοπαθής η διευθύντρια που ουρλιαζει συνέχεια χωρίς λογο και κόβει βόλτες η κατσιφ.λ. Αφήστε ολοι εκεί μεσα ειναι ενας και ενας. Αμόρφωτοι, αγενής στην καλύτερη περιπτωση και ρουφιάνευουν ο ενας τον άλλον γιατι δν δουλεύουν καθόλου. Πραγματικα εκει πρεπει ν παει κάποιος απο την διοίκηση με βρεγμενη σανίδα και να διώξει ολα αυτα τα παράσιτα που βασανίζουν το υπόλοιπο προσωπικό που εργάζεται σκληρα την ώρα που αυτοι χασκογελουν και ουρλιάζουν.

Κανένα

Κατά

Τα πάντα σοβαρά δεν μπορώ να σκεφτώ κατι θετικό

Χουντικό εξεφτελιστικο περιββαλον

Η χειρότερη διεύθυνση είναι στη Λάρισα. Και δε οι οδηγοί που τους τάζει ο κοντός χίλια μύρια. Δήθεν 8ωρο πλήρωσε κινητό από την τσέπη σ και απλήρωτος υπερωρίες στην Λάρισα. Δήθεν συνοδηγό και σ τρώει η χαμαλα μόνος σ παράνομα. Ρουφιάνοι κ κλικες..οι δε αποθηκάριοι κάτι γκεουλες κάτι τσομπανοβλαχοι από τα γκραβαρα βρήκαν ίδρυμα κ καταφύγιο εκεί και σας έχουν κάνει εταιρία του κωλου. Ήμουν πρώην υπάλληλος. Και όποιος θέλει να πάει να το σκεφτεί και να μην ακούει τα ψέματα τ κοντου δήθεν καλή εταιρία

Κανενα

Κατά

Ολα

Κοροϊδία

Χαμαλοδουλεια με μισθό και ωράρια εργασίας εποχής σκλάβων.

Τίποτα

Κατά

Πιο τίποτε

Τρίχες!!!!!!!

Αληταριά!!!!!!!!!!!Κλίκα,ρουφιανιά!!!!!!Ακατάλληλοι νθρωποι σε πολλά πόστα χωρίς να εχουν ικανότητες!!!!!!

ΤΙΠΟΤΕ

Κατά

ΟΛΑ

Μείνετε μακριά

Μπορεί να ακουστεί αστείο να μιλάμε για ΗΘΟΣ σε τέτοιου μεγέθους εταιρίες αλλά όταν ένας υπεύθυνος κοιτάει στα μάτια έναν υπάλληλο και του δίνει τον λόγο του πως θα κάνει κάτι ΟΦΕΙΛΕΙ να το κάνει πράξη.Οι γαλιφιές,η κουτοπονηριά και η προσποιητή καλή συμπεριφορά απο πλευράς Διεύθυνσης προκειμένου να ''γίνει η δουλειά μας'' και μετά ξεχνάμε τι είπαμε είναι μη αποδεκτές σε μια σοβαρή εταιρία.Τα χρήματα είναι ελάχιστα εκτός κι αν μιλάμε για παλιά σύμβαση που αυτούς δεν τους αγγίζει τίποτα δικαιούνται πολύ μεγάλη αποζημίωση καλύτερα να περιφέρονται στο κατάστημα πουλώντας ρουφιανιλίκι και εκδούλευση απο το να τους πρεσάρουμε να δουλέψουν εξ άλλου σε κάθε τμήμα υπάρχει ένας χαζός να δουλεύει για άλλους 3.Υπήρξαν άτομα που λήγοντας η σύμβαση τους πήραν την υπόσχεση πως θα επιστρέψουν άμεσα την στιγμή που τι ποιο απλό απο το φίλε δεν μου κάνεις αντίο και καλή τύχη.Είπαμε όμως η συγκεκριμένη Διεύθυνση και αναφέρομαι στο σύνολο της Διοίκησης όχι μόνο σε ένα πρόσωπο που κακώς στοχοποιείται μονο αυτός στερείται ήθους και αξιοπιστίας,ύπουλοι άνθρωποι που τρέμουν για τις καρεκλίτσες τους.Αναξιόπιστοι να τους εμπιστευτείτε και αναφέρομαι φυσικά σε εσάς που οι ίδιοι θα φέρουν για εργασία καθώς αν πιστεύει κανείς πως στο the mart αξιολογούνται βιογραφικά και επιλέγεται το καλύτερο χαχαχαχαχα καλά κρασιά!Όσο τους είστε χρήσιμοι θα σας κρατήσουν μετά ο επόμενος και έχουν περάσει δεκάδες τα τελευταία χρόνια...Κουτσομπολιό,άδικη κριτική,βρώμικα στόματα στην ημερήσια διάταξη πραγματικά δεν αξίζει η εργασία στην the mart για ένα νέο παιδί σε αυτές τις συνθήκες με αυτά τα χρήματα και αυτούς -

κινδυνος

οι κοντοι ειναι κομπλεξικοι, επικινδυνοι και παρανοικοι λέει η επιστήμη.

Παλιες συμβασεις

Κατά

Ο κοντος

Μπαραζ παραιτησεων στα γιαννενα

ΑνευθυνοτηταΑχαριστιαΚλικα

Πειραματοζωα

Ο τυφλος ειδε τον κουτσο να τρεχει που τον ακουσε ο κουφος κ ξανα απτην αρχη

Πειραματοζωα

Ο μουγκος ειπε στον κουφο οτι ο τυφλος ειδε τον κουτσο να τρεχει, και παλι απτην αρχη!

Εταιρεια για γελια

Δεν ξανά πήγαινα ουτε απέξω να περασω, για γέλια και αυτός που το έχει και αυτους που έχει βάλει σε κυριες θέσεις... Περιφεριακοι διευθυντές που έχουν κατέβει από βουνά και δεν ξέρουν να πουν μια προταση σωστά μισθοί της πλακας. Αν εισαι γεννημένος για ρουφιάνος και γλυφτης αυτή η εταιρεία έχει δουλειά για σένα και σίγουρα θα ανέβεις πολυ γρήγορα.. Αν όχι μην κάνεις τον κόπο να στείλεις βιογραφικο

Τιποτα

Κατά

Ολα

Ο πιο χαμηλός μισθός στην αγορά

Έχει από τους πιο χαμηλούς μισθούς στην αγορά, και την πιο ανοργάνωτη εταιρία σε όλα τα τμήματα, τελευταία κόβουν επίσημες αργίες δεν δίνουν υπερωρία ούτε 1 ευρώ.

Πληρωμή στην ώρα τους

Κατά

Απληρωτες υπερωρίες, αδιάφορια, αλαλούμ, χαμηλοί μισθοί

Χαλια

3 Λαλουν και 2 χορευουν ολα μπουρδες και περιβαλλον αστα να παν στο διαολο

ΑΡΧΙΔΙΑ

Κατά

ΟΛΑ

Παραγωγικό περιβάλλον

Πολυ καλος εργασιακός χώρος ανετο και φιλικό περιβάλλον

Χάσιμο χρόνου

-Άσχετοι άνθρωποι σε άσχετες θέσεις (σε κάθε επίπεδο)-Αναξιοκρατία -Εκφοβισμός προσωπικού (σε κάθε επίπεδο)-Καμια προοπτική εξέλιξης εκτός αν ανήκεις σε κλίκαΧάσιμο χρόνου.

Κανένα

Κατά

Χάσιμο χρόνου

Δεν αξίζει

Μια εταιρία η οποία παίζει με τετράωρες συμβάσεις, και παρακαλάς για να γίνεις εργαζόμενος ΠΛΗΡΟΥΣ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗΣ για να μπορείς να εξασφαλίσεις ένα πιάτο φαγητό στο σπίτι σου, δεν αξίζει να χαρακτηρίζεται καλή εταιρία. Δυστυχώς αυτή είναι η σκληρή, ελληνική πραγματικότητα. Το μόνο θετικό που μπορώ να αναγνωρίσω είναι ότι σε αυτά που υπόσχεται είναι απολύτως τυπική και νόμιμη.

Τυπικοί στη μισθοδοσία

Κατά

Καμία προοπτική

Μια αστεία εταιρία με αστείους ανθρώπους να τη καταστρέφουν...

Μια τραγική παρένθεση στην επαγγελματική μου σταδιοδρομία.Οι άνθρωποι που κατέχουν θέσεις και που επιλεγεί η εταιρία να κατέχουν σημαντικές θέσεις είναι ανεπαρκής, σε περίπτωση ψυχομετρικών τεστ δεν θα περνούσαν ποτέ.Η διαχείριση προσωπικού είναι άθλια με μηδενική αξιολόγηση.Το μόνο θετικό είναι η πληρωμή που γίνεται πάντα στην ώρα τους και ότι υπάρχει ασφάλιση δηλαδή τα αυτονόητα που στην Ελλάδα του σήμερα έχουμε καταντήσει να είναι ζητούμενα.

ΤΙΠΟΤΑ...

Τρελαδικο

Πρωτη φορα αντιμέτωπος με τόσο γελοία ηγεσία.Κακή συμπεριφορά, χυδαία στόματα, αγράμματοι σε θέσεις κλειδιά. Οι πελατες σταματουν τις επισκέψεις στο κατάστημα λόγο κακής αντιμετωπισης από τη διευθυνση. Συνάδελφοι αγανακτισμένοι και με βαριά ψυχολογία. Κομμένα ρεπο και απλήρωτες υπερωρίες. Ψυχολογική βία στους εργαζόμενους με σκοπό τη παραιτηση τους. Ο διευθυντής δε έχει " βολέψει" το μισο χωριό του. Προσλήψεις που παραμενουν γιατί ανήκουν στην οικογένεια προισταμενων και μόνο..

Κανενα

Κατά

Ρουφιανια και αδικια

Τσίρκο

Eξωτερικές πωλήσεις εργάστηκα στην εταιρία και ενώ όλα ξεκίνησαν καλά στην πορεία στράβωσαν.Πήρα την θέση μέσω γνωστού όπως και οι περισσότεροι εκεί μέσα (αυτά περι αξιολογήσεων βιογραφικών μην τα ακούτε καν είναι ας το πούμε τυπικά) ξεκίνησα με όρεξη και ζήλο διαπίστωσα όμως πως οι υπεύθυνοι στα γραφεία τους δεν έχουν την παραμικρή σχέση με την αγορά του HORECA και τι αυτή χρειάζεται.Στόχοι το λιγότερο άπιαστοι,πίεση,ειρωνεία σε καθημερινή βάση εκ μέρους του Διευθυντή πωλήσεων ο οποίος στερείται βασικών δεξιοτήτων την στιγμή που θεωρεί τον εαυτό του κάτι σαν γκουρού των πωλήσεων!Η εταιρία έχει τίμιους εργαζομένους όμως πάρα πολύ κακή ηγεσία,οι άνθρωποι σε θέσεις κλειδιά είναι το λιγότερο ανεπαρκείς και παρά τα ψεύτικα χαμόγελα και την προσποιητή ευγένεια στερούνται ήθους και ικανοτήτων.Το ''πακέτο'' που σου υπόσχονται αρχικά δεν το παίρνεις ποτέ καθώς υπάρχουν εργαζόμενοι πολλών ταχυτήτων.Οι συνάδερφοι (με κάποιες εξαιρέσεις) πρόθυμοι να βοηθήσουν δυστυχώς όμως η ηγεσία εκτός τόπου και χρόνου χωρίς διάθεση συνεργασίας και ευελιξίας.Κάτι που μου κανε μεγάλη εντύπωση η συγγένεια πολλών εργαζομένων μεταξύ τους!

κανένα

Κατά

κλίκες

Μείνετε μακριά

Η αξιολόγηση μου αφορά το κατάστημα της Λάρισας όπου και εργάζομαι μέχρι σήμερα (για λίγο ακόμα ελπίζω). Κατα έναν περίεργο τρόπο υπάρχει μια γενικότερη συγγένεια στο κατάστημα,κουμπάροι,ξαδέρφια,θείοι κλπ κάποιος που δεν γνωρίζει θα μιλήσει για κλίκες εδώ όμως έχουμε συγγενικούς δεσμούς!!! Εδώ και 2 χρόνια κόσμος που βάζει πλάτη στην εταιρία πάει κι έρχεται,αυτοί που γλύφουν την διεύθυνση (αναβαθμίστηκε προσφάτως μάλιστα μιας και εργάστηκε πολύ σκληρά στην επιβράβευση της ρουφιανιάς) απολαμβάνουν πλήρους ασυλίας μιλάμε για διαλείμματα άνω της 1 ώρας!!! για καφέ,τσιγάρο και κους κους. Σε κάθε τμήμα υπάρχει ένα κορόιδο που δουλεύει φιλότιμα για 5,σε αυτό το 1 άτομο του την λένε κι απο πάνω,μιλάμε για καταστάσεις σουρεάλ. Η αξιοκρατία είναι ανέκδοτο στο κατάστημα,τον τελευταίο χρόνο έφυγαν άνθρωποι εργατικοί που κάναν υπομονή και δουλεύαν χωρίς να παραπονιούνται και μονιμοποιήθηκαν άνθρωποι που δεν δίσταζαν ανα πάσα ώρα και στιγμή να χτυπήσουν την πόρτα της Διεύθυνσης απλά και μόνο για να ρουφιανέψουν καθώς έτυχε να ναι και γνωστοί απο παλιά!!! Ψυχολογική βία,ψεύτικα χαμόγελα και δήθεν επιβραβεύσεις απο πλευράς ηγεσίας,ωράρια απάλευτα και γενικά μια αίσθηση πως είτε ανήκεις στους εκλεκτούς που λιβανίζουν την διεύθυνση (μπροστά τους,απο πίσω μπορείς να την θάβεις όσο θές) είτε είσαι αναλώσιμος και απλά περιμένεις την απόλυση σου.

πληρωμή στην ώρα της

Κατά

ρουφιάνοι, αναξιοκρατία, κουτσομπολιό, τεμπέληδες

Μία τραγική εμπειρία!!

Μιλάμε για μία τραγική περίπτωση από 1 ανίκανο (σε θέματα management) χωριάτη που το έχει κάνει "τσιφλίκι" του επειδή ο ίδιος ως υποδιευθυντής προάχθηκε στην θέση κωλογλείφοντας τον εμπορικό διευθυντή επί σειρά ετών!! Ο ίδιος απειλεί συστηματικά επειδή δεν είναι σε θέση να διορθώσει τα πραγματικά προβλήματα που υπάρχουν λόγω "κλίκας". Στο κατάστημα Ιωαννίνων υπάρχει η λογική "όποιος είναι στην κλίκα - και με γλείφει- δεν έχει πρόβλημα ακόμα και αν είναι κακός στην δουλεία του". Ο νέος διευθυντής απλά μπήκε στην κλίκα του υποδιευθυντή, και από τα κεντρικά είναι σαν να μην βλέπουν τι συμβαίνει πραγματικά. Κάποιο στέλεχος πωλήσεων πήγε να τα αλλάξει αυτά και να αναδείξει τα προβλήματα και τον έδιωξαν!!! Το περιβάλλον είναι μόνο για γλείφτες και ρουφιάνους που κατηγορούν άδικα τους άλλους για να το παίζουν καλοί!! Αν έχετε αξιοπρέπεια, μείνετε μακριά!!!

.....

Ευχάριστοι συνάδελφοι , οχι τόσο άξιος διευθυντής.

Σχεδόν καλό εισόδημα για εργασία 4ωρου

Κατά

Πολλές συμβάσεις μερικής απασχόλησης με συνεχείς ανανεώσεις

Κάντε μια ερώτηση σχετικά με την εργασία ή τις συνεντεύξεις στην The Mart. Η κοινότητά μας είναι έτοιμη να απαντήσει.Κάντε μια Ερώτηση

1.5

1.5Μόρφωση
  • Εταιρείες
  • The Mart
  • Αξιολογήσεις εργαζομένων
Πείτε μας πώς μπορούμε να βελτιώσουμε αυτήν τη σελίδα
Τι θα θέλατε να προσθέσετε ή να αλλάξετε;