Vodafone Αξιολογήσεις Υπαλλήλων

Ελλάδα123 αξιολογήσεις
Βρέθηκαν 123 αξιολογήσεις που αντιστοιχούν στην αναζήτηση
Δείτε και τις 5.351 ανασκοπήσεις
4,0
Παραγωγικό περιβάλλον εργασίας,απαραίτητο για απόκτηση soft skills.
Πιεστική.
Πολλά.

Άθλιο.

Τοξικό.

Η συννενόηση με τους προυσταμένους.

Η υπέρ-επίτευξη των στόχων.
παραγωγικό περιβάλλον
Άψογη συνεργασία με τους συναδέλφους και τους εργοδότες μου!
παραγωγικο και χαλαρο περιβαλλον εργασιας
Ηταν γενικα μια ευχαριστη εργασια με καλο μισθο και σεβας προς τον εργαζομενο, υπηρχε γενικα αγχος και μια ελαφρια πιεση κατι απολυτως φυσιολογικο ωστε να ερθει η παραγωγη, εξελιξαμε τις γνωσεις μας στους Η/Υ καθώς και στην διαπραγματευση.
πιεση / ελλειψη οργάνωσης
στη συνέντευξη σου δίνουν την εντύπωση οτι θα εργαστείς στη λιλιπούπολη-χώρα μαγική, στη πραγματικότητα είναι μια δουλεία με αρκετή πίεση- οι ΤΛ υποτίθεται είναι εκεί για να βοηθούν και να μας κατευθύνουν ώστε να βελτιωνόμαστε, κάτι το οποίο δε γίνεται, η εκπαίδευση είναι πολύ γενική και χαλαρή και μετά σε πετάνε στα βαθιά έχοντας τρελές απαιτήσεις για χρόνους και χειρισμούς, το μπόνους το παίρνουν μόνο οι παλιοί επειδή δε τηρούν τους κανόνες(γιατί δε φοβούνται την απόλυση) επομένως αυτό είναι δικαιολογία για να μην ανανεώνονται οι καινούριοι που δυσκολεύονται να πιάσουν το στόχο ακόμα κι αν προσπαθούν, οι ΤΛ είναι καθαρά για το θεαθήναι εκεί,δεν εκτιμούν καμία προσπάθεια, δε δίνουν ευκαιρίες, δε βοηθούν πρακτικά κ κάνουν τα στραβά μάτια στις αδικίες, δε νοίαζονται να σε εκπαιδεύσουν για να εξελιχθείς παρά για τα νούμερα από τις αξιολογήσεις, αλλα οι αξιολογήσεις είναι όλες αρνητικές γιατί η vodafone σαν εταιρεία εχει πολλά προβλήματα και οι συνδρομητές το ξέρουν, επομένως κυρίως καλούν στο κέντρο για να παραπονεθούν και όχι για να εξυπηρετηθούν.
παραμένει ένα τηλεφωνικό κέντρο που κάνει προσλήψεις ανά 15 μέρες γιατί δεν αντέχει κανείς εκεί και γιατί όλοι οι συμβασιούχοι είναι αναλώσιμοι - όποιος δε φέρει τον επιθυμητό χρόνο απλά αντικαθιστάται.

το μόνο θετικό είναι οτι όπως σε όλα τα τηλεφωνικά κέντρα, έτσι κ εκεί έχεις κάποια πράγματα σίγουρα, όπως το μισθό στην ώρα σου, πληρωμή υπερωριών, άδειες δώρα κτλ.

διοργανώνουν και κάτι εντελώς υποκριτικά και εμετικά event τύπου μπαλόνια και σοκολάτες του αγίου βαλεντίνου η τα χριστούγεννα για να δώσουν την εντύπωση της αγαπημένης
 - περισσότερα...
Πολύ καλό περιβάλλον εργασίας
ήθελα 8ωρη απασχόληση όχι 6ωρη και αυτός ήταν ο λόγος παραίτησης
...
Φιλικό περιβάλλον,συνεργασία,χαμηλός μισθός σε σχέση με τις multitasking απαιτήσεις.
Πιεση απο επιθεωρητες
Για να ανεβεις σε θεση πρεπει να μενεις αθηνα η θεσσαλονικη και να συμφωνεις παντα με τα λεγομενα των ανωτερων σου. Πολυ αγχος πολλα meeting σχεδον καθε μερα.
μη παραγωγικο περιβαλλον εργασιας , ελαχιστα περιθωρια εξελιξης
Δεν υπαρχει συνεργασια, leaders οριακα με πτυχιο , supervisor μαριονετες
Πολύ καλή
Εποικοδομητική εμπειρία, καλή ιδιοκτήτρια, φιλικοί συνάδερφοι!
Η χειρότερη συνέντευξη που έχω πάει
Θα μιλήσω από την εμπειρία που είχα όχι σαν εργαζόμενη αλλά από την συνέντευξη που με κάλεσαν να περάσω πριν 2 μέρες. Αρχικά περίμενα γύρω στα 45 λεπτά,πράγμα που σημαίνει ότι δεν σέβονται τον χρόνο του άλλου. Όταν δίνεις ραντεβού για μια συνέντευξη δεν σημαίνει ότι επειδή είσαι εργοδότης μπορεί ο υποψήφιος να περιμένει όσο σου καπνίσει. Άλλο αρνητικό είναι ότι ρωταγαν πολύ προσωπικές ερωτήσεις,τύπου αν είμαι ελεύθερη ή αν μένω μόνη μου, πράγμα που δεν είχε καμία σχέση με το αντικείμενο της δουλειάς που προοριζόμουν. Αντικειμενικά, τα προσόντα που ζητούσαν τα είχα καθώς στο αντικείμενο έχω ήδη προϋπηρεσία, παρόλα αυτά οι ερωτήσεις τους ήταν αλλά αντί άλλων. Επίσης προσπαθούσαν να με πείσουν ότι είναι πολύ δύσκολη δουλειά λες και θα πάω να εργαστώ στην NASA, επειδή λέει πχ μπορεί να έρχεται ο καθένας και να επιμένει ότι χρεώθηκε παραπάνω στον λογαριασμό του και να κάνει φασαρία. Έχω δουλέψει σε πολύ πιο υπεύθυνα πόστα από το να είμαι πωλήτρια σε ένα κατάστημα Vodafone. Για κατεβείτε απτό καλαμι. Αίσχος όμως.
work-friendly environment
work-friendly environment, ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον
Καμία ευθύνη για το προσωπικό
Αν και εργάστηκα σε franchise
Η επικοινωνία με τη εταιρεία ήταν δύσκολη και ο άμεσος σύνδεσμος ενδιαφερόταν μόνον για τους στόχους και καθόλου για την ομάδα και το περιβάλλον .

Γενικά μια ψυχρή αντιμετώπιση χωρίς ίχνος διάθεσης για διάλογο ....
Έχει πολύ δουλειά!
Δεν είναι εύκολη δουλειά αλλά ούτε και ακατόρθωτη!
Εξέλιξη, ξεκούραστη, σταθεροτητα
Κατά
Πολύ δουλειά, πίεση, λίγο αγχος
Μετρια
Δεν μπορεί ένας υπάλληλος που εργάζεται χρόνια και να ξέρει πολλά ορατά πάνω να παίρνει τον ίδιο μισθό με τον καινούριο υπάλληλο .
Αγχωτικό περιβάλλον
Πολύ άγχος, δυσκολία στη συνεργασία με μεγάλο μέρος του προσωπικού. Λάθος αναλογία αρμοδιοτήτων με αποτέλεσμα μεγάλου φόρτου εργασίας.
Αν δεν έχεις σωστό time management δύσκολα μπορείς να ανταπεξέλθεις στις συνθήκες εργασίας.
Ευχάριστο Περιβάλλον
Γνώση στις πωλήσεις
Επικοινωνία με πελάτες

Ομαδικό πνεύμα

Περιβάλλον συνεργασίας
Περιβαλλον εργασίας
Περιβαλλον εργασίας με κουλτούρα πολυεθνικης και καλό μανατζεμεντ.
Χάλια!!!!!
Πολύ πίεση. Στημένα ποσοστά από τους tl.
Διακρίσεις και κλικες ανάμεσα σε υπαλλήλους.

Γενικότερα ένα χάλι.

Ειδικά σε συγκεκριμένους υπαλλήλους υπήρχε μεγάλη διάκριση σε σχέση με τα ποσοστά και τα νούμερα.

Ένας παλιός δεν είχε την ίδια αντιμετώπιση με ένα καινούριο, το ίδιο και η αδυναμίες και οι συμπάθειες των TL.

Γενικοτερα πολύ διπρόσωποι και αντί επαγγελματίες.

Αυτά.
Κάποιοι συνάδελφοι
Κατά
Το υπόλοιπο τμήμα (ολόκληρο)
Εξοντωτικό
Μόνο εξυπηρέτηση δεν παρέχει, το μόνο οπου ενδιαφέρει τους προιστάμενους είναι οι χρόνοι και όχι αν ο πελάτης έχει λάβει την απάντηση ή την βοήθεια που χρειάζεται
Ένα χαλαρό και ευχάριστο περιβάλλον...
Η έργασια μου στην εταιρεία Vodafone είχε πολλά πλεονεκτήματα... Ήταν πενθήμερη και τετράωρη... Οι αμοιβές περισσότερες από τον βασικό... Το περιβάλλον και η συνεργασία με τους υφιστάμενους μου ήταν άμεση και ευχάριστη και το περιβάλλον ευχάριστο... Θα την συνιστούσα ανεπιφύλακτα σαν εργασία..
Άμεση επικοινωνία με τον πελάτη, ενημέρωση και συνεχής εκπαίδευση...
Κατά
Εκτεθειμένη στις καιρικές συνθήκες...
πάρα πολύ κακή εμπειρία, θα επιδιώξω να μην περάσω ούτε έξω απο κατάστημα Vodafone
Πολύ πίεση/άγχος, πολύ γκρίνια για επιτευση στόχων, εάν θέλετε την ψυχική σας υγεία μείνετε μακρυά!!!
Κατοχυρωμένο προφίλ
Κάντε μια ερώτηση σχετικά με την εργασία ή τις συνεντεύξεις στην Vodafone. Η κοινότητά μας είναι έτοιμη να απαντήσει.
3,9
Βασισμένο σε 5.351 αξιολογήσεις