Vodafone Αξιολογήσεις Υπαλλήλων

Ελλάδα130 αξιολογήσεις
Βρέθηκαν 130 αξιολογήσεις που αντιστοιχούν στην αναζήτηση
Δείτε και τις 5.441 ανασκοπήσεις
Ευέλικτο ωράριο εργασίας. Δίκαιη αξιολόγηση υπαλλήλων όμως δεν παίζει ρόλο το ποσό καλός είσαι στην εργασία στο αν θα μείνεις ή όχι στη δουλειά. Άτομα σε θέσεις team leader και supervisor στην εταιρεία δεν έχουν καλή γνώση του αντικειμένου καθώς η εταιρεία εκπαιδεύει επιφανειακά κ βάση γνωριμιών ανεβαίνεις. Απαράδεκτες συμπεριφορές ανωτέρων και καθόλου ανεκτικότητα σε θέματα ασθενειών. Τρομοκρατική συμπεριφορά σε κάποια τμήματα.
Μισθός στην ώρα του, αρκετά διαλειμματα, ευέλικτο ωράριο εργασίας
Κατά
Εσωτερική οργάνωση χάλια, κακή εκπαίδευση, όχι πολύ βοήθεια σε νέους υπαλλήλους, κακή συμπεριφορά ανωτέρων
η καθημερινοτητα αφορα ελεγχο και επιλυση τεχνικων προβληματων πελατων
bonus
Οι tls ριχνουν στους agents δικα τους λαθη..αν ο agent ρωταει για να μαθει κ με ευχερια στην απαντηση- σε λογικα πλαισια συχνοτητας,δυσαρεσκεια καθως οι tls το θεωρουν "φορτωμα"...μη ανανεωση ενω οι αξιολογησεις μου ηταν καλυτερες απο συναδελφων στα νουμερα...κλικες...εμαθα οτι εφυγα απο κακη εισηγηση tl που ισχυριζοταν οτι βοηυησε ενω δεν το εκανε. Καμια ασφαλεια κ εντονος εκφοβισμος
Συνεπεια πληρωμων
Κατά
αδικες βαθμολογιες (που αφορουσαν αλλα τμηματα), tls που νομιζουν οτι ειναι μετοχοι
Συνεργασία,
Ομαδικοτητα

Διαχειριση πελατων

Ωραίο κλίμα
ΣΤΑΘΕΡΟΤΗΤΑ
Κατά
Άγχος
Μια δουλειά όπως ολες.
Με τα υπερ και τα κατα της.
Μισθός
Κατά
Ωράριο, διοίκηση
Άθλιες συνθήκες
Δικαίωματα εργασιακά σε συνεργαζόμενες εταιρείες

(Για να μειώνουν τα κόστη )

Παρά τις ηχογραφήσεις των κλήσεων

Προκειμένου να επιτευχθεί ο στόχος

Πολύ κακές επικοινωνίες με τον πελάτη (εις βάρος του εννοειται)

Πολύ κακη εργασιακή εμπειρία
Κανενα
Κατά
Μη επιτευξιμοι στοχοι
4,0
Το περιβάλλον εργασίας ειναι ικανοποιητικό. Οι αποδοχές ειναι στα ανεμενόμενα επίπεδα. Η εργασιακή εμπειρία ειναι πολύ σημαντική. Οι ρυθμοί εργασίας ειναι αρκετά υψηλοί και η διαχείρηρη του agent πρέπει να λαμβάνει υπόψην της μεγάλο αριθμό παραμέτρων. Η επικοινωνία με τους συνδρομητές των υπηρεσιών ειναι καθημερινή και βοηθάει στην συλλογή πολύτιμων πληροφοριών για το τεχνικό τους προβλημα.
Αποκτηση τεχνικών γνώσεων, παροχές υπαλλήλων σε υπηρεσίες της VF
Κατά
Υπερβολικός Όγκος Εργασίας
Άψογη συνεργασία με τους συναδέλφους και τους εργοδότες μου!
Ηταν γενικα μια ευχαριστη εργασια με καλο μισθο και σεβας προς τον εργαζομενο, υπηρχε γενικα αγχος και μια ελαφρια πιεση κατι απολυτως φυσιολογικο ωστε να ερθει η παραγωγη, εξελιξαμε τις γνωσεις μας στους Η/Υ καθώς και στην διαπραγματευση.
Πιεστική.
Πολλά.

Άθλιο.

Τοξικό.

Η συννενόηση με τους προυσταμένους.

Η υπέρ-επίτευξη των στόχων.
στη συνέντευξη σου δίνουν την εντύπωση οτι θα εργαστείς στη λιλιπούπολη-χώρα μαγική, στη πραγματικότητα είναι μια δουλεία με αρκετή πίεση- οι ΤΛ υποτίθεται είναι εκεί για να βοηθούν και να μας κατευθύνουν ώστε να βελτιωνόμαστε, κάτι το οποίο δε γίνεται, η εκπαίδευση είναι πολύ γενική και χαλαρή και μετά σε πετάνε στα βαθιά έχοντας τρελές απαιτήσεις για χρόνους και χειρισμούς, το μπόνους το παίρνουν μόνο οι παλιοί επειδή δε τηρούν τους κανόνες(γιατί δε φοβούνται την απόλυση) επομένως αυτό είναι δικαιολογία για να μην ανανεώνονται οι καινούριοι που δυσκολεύονται να πιάσουν το στόχο ακόμα κι αν προσπαθούν, οι ΤΛ είναι καθαρά για το θεαθήναι εκεί,δεν εκτιμούν καμία προσπάθεια, δε δίνουν ευκαιρίες, δε βοηθούν πρακτικά κ κάνουν τα στραβά μάτια στις αδικίες, δε νοίαζονται να σε εκπαιδεύσουν για να εξελιχθείς παρά για τα νούμερα από τις αξιολογήσεις, αλλα οι αξιολογήσεις είναι όλες αρνητικές γιατί η vodafone σαν εταιρεία εχει πολλά προβλήματα και οι συνδρομητές το ξέρουν, επομένως κυρίως καλούν στο κέντρο για να παραπονεθούν και όχι για να εξυπηρετηθούν.
παραμένει ένα τηλεφωνικό κέντρο που κάνει προσλήψεις ανά 15 μέρες γιατί δεν αντέχει κανείς εκεί και γιατί όλοι οι συμβασιούχοι είναι αναλώσιμοι - όποιος δε φέρει τον επιθυμητό χρόνο απλά αντικαθιστάται.

το μόνο θετικό είναι οτι όπως σε όλα τα τηλεφωνικά κέντρα, έτσι κ εκεί έχεις κάποια πράγματα σίγουρα, όπως το μισθό στην ώρα σου, πληρωμή υπερωριών, άδειες δώρα κτλ.

διοργανώνουν και κάτι εντελώς υποκριτικά και εμετικά event τύπου μπαλόνια και σοκολάτες του αγίου βαλεντίνου η τα χριστούγεννα για να δώσουν την εντύπωση της αγαπημένης
 - περισσότερα...
ήθελα 8ωρη απασχόληση όχι 6ωρη και αυτός ήταν ο λόγος παραίτησης
4,0
Φιλικό περιβάλλον,συνεργασία,χαμηλός μισθός σε σχέση με τις multitasking απαιτήσεις.
4,0
Για να ανεβεις σε θεση πρεπει να μενεις αθηνα η θεσσαλονικη και να συμφωνεις παντα με τα λεγομενα των ανωτερων σου. Πολυ αγχος πολλα meeting σχεδον καθε μερα.
Δεν υπαρχει συνεργασια, leaders οριακα με πτυχιο , supervisor μαριονετες
Εποικοδομητική εμπειρία, καλή ιδιοκτήτρια, φιλικοί συνάδερφοι!
Θα μιλήσω από την εμπειρία που είχα όχι σαν εργαζόμενη αλλά από την συνέντευξη που με κάλεσαν να περάσω πριν 2 μέρες. Αρχικά περίμενα γύρω στα 45 λεπτά,πράγμα που σημαίνει ότι δεν σέβονται τον χρόνο του άλλου. Όταν δίνεις ραντεβού για μια συνέντευξη δεν σημαίνει ότι επειδή είσαι εργοδότης μπορεί ο υποψήφιος να περιμένει όσο σου καπνίσει. Άλλο αρνητικό είναι ότι ρωταγαν πολύ προσωπικές ερωτήσεις,τύπου αν είμαι ελεύθερη ή αν μένω μόνη μου, πράγμα που δεν είχε καμία σχέση με το αντικείμενο της δουλειάς που προοριζόμουν. Αντικειμενικά, τα προσόντα που ζητούσαν τα είχα καθώς στο αντικείμενο έχω ήδη προϋπηρεσία, παρόλα αυτά οι ερωτήσεις τους ήταν αλλά αντί άλλων. Επίσης προσπαθούσαν να με πείσουν ότι είναι πολύ δύσκολη δουλειά λες και θα πάω να εργαστώ στην NASA, επειδή λέει πχ μπορεί να έρχεται ο καθένας και να επιμένει ότι χρεώθηκε παραπάνω στον λογαριασμό του και να κάνει φασαρία. Έχω δουλέψει σε πολύ πιο υπεύθυνα πόστα από το να είμαι πωλήτρια σε ένα κατάστημα Vodafone. Για κατεβείτε απτό καλαμι. Αίσχος όμως.
work-friendly environment, ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον
Αν και εργάστηκα σε franchise
Η επικοινωνία με τη εταιρεία ήταν δύσκολη και ο άμεσος σύνδεσμος ενδιαφερόταν μόνον για τους στόχους και καθόλου για την ομάδα και το περιβάλλον .

Γενικά μια ψυχρή αντιμετώπιση χωρίς ίχνος διάθεσης για διάλογο ....
Δεν είναι εύκολη δουλειά αλλά ούτε και ακατόρθωτη!
Εξέλιξη, ξεκούραστη, σταθεροτητα
Κατά
Πολύ δουλειά, πίεση, λίγο αγχος
4,0
Δεν μπορεί ένας υπάλληλος που εργάζεται χρόνια και να ξέρει πολλά ορατά πάνω να παίρνει τον ίδιο μισθό με τον καινούριο υπάλληλο .