VOI & NOI Αξιολογήσεις Υπαλλήλων

Εμφανίζονται και οι 30 ανασκοπήσεις
Κλικες,κλικες.Απαραδεκτη συμπεριφορα απι επιθεωρηυρια του καταστηματος οπως επισης και απο τις πωλητριες.Σε κρατουν παραπανω ωρες χωρις να σε πληρωνουν και οταν τους αντιμιλησεις και ρωτησεις γιατι σε διωχνουν σου απαντουν οτι θελουν να δοκιμαζουν καινουργια ατομα αυτο.φυσικα στο απανταει η επιθεωρητρια αφου την ψαχνεις ολη μερα στοκινητο για να σου απαντησει τι θα γινει με την συμβαση σου.Οταν φυσικα σου απαντησει σε εκβιαζει κιολας οτι δεν θα μπορεσεις να ξαναβρεις δουλεια εξω επειδη τις εχεις ανεβασει.τον τονο της φωνης σου και.την ρωτας γιατι απολυθηκες και εισαι εξαφανισμενη.ολη.μερα χωρις να ενημερωνεις το προσωπικο.σου σχετικα με την συμβαση του τι.θα γινει.Ο ωρες οι παραπανω φυσικα απληρωτες και με υην απολυση σου με το.ζορι να υπογραψεις οτι δεν διεκδικεις τιποτα παραπανω απο.την εταιρια.
Τιποτα ουτε νερο....
Κατά
Ουτε αδειες
6ημερο 500ευρω.Η υπευθυνη μαζι με τις φιλες της εποφελουντε ολες τις πωλησεις και δεν κανουν κυριολεκτικα τιποτα! Η αδικια πρωσοποποιημενη σε επειχηρηση. Αγενεστατη και ανιδεη . Απορρω αν αυτα τα σχολια τα βλεπουν τα κεντρικα διοτι ειναι ξεφτιλα αυτο που κανουν εκει μεσα η υπευθυνη και οι φιλες της. Αλλαξτε επιτελους προσωπικο και βαλτε εναν ΔΙΚΑΙΟ υπευθυνο μεσα να υπαρχει ομορφο κλιμα ! Α, και επεισης δωστε κανονικα λευτα και ωραρια στον εργαζομενο ! Ενα καταστημα με υποδυματα ειστε ... Αλλαξτε προσωπικο! ΕΛΕΟΣ!
ΚΑΝΕΝΑ
Κατά
ΟΛΑ
Αβεβαιο το μελλον στην εταιρεια αφου μετα απο 3 συμβασεις απολυουν τις πωλητριες κ προσλαμβανουν αλλες. Οι ρυθμοι πολυ γρηγοροι κ επρεπε να κανουμε πολλες δουλειες ταυτοχρονα. Δεν σε σεβονται κ εισαι μονιμως με την απειλη απολυσης αν δεν κανεις τις πωλησεις που θελουν. Γι αυτους ημαστε απλοι αριθμοι κ το μονο που κοιτανε ειναι οι τζιροι. Δεν αξιζει!!!
Πληρωμη στην ωρα μας
Κατά
Χωρις ρεπο, μεγαλος ογκος εργασιων, καθολου καλο περιβαλλον
Συνεντευξη στο καταστημα της Νεας Μακρης η οποια εγινε εξω απο το καταστημα μεσα στον δρομο σχεδον.6ημερο 8ωρη εργασια χωρις ρεπο και τουλαχιστον 2 σπαστα την εβδομαδα για 500 ευρω.
Δεν βρηκα κατι
Κατά
Ολα τα παραπανω που να εργοζομουν κιολας τι θα εβλεπαν τα ματακια μου
Δεν εχει στεριώσει άνθρωπος εκεί μέσα όλοι φεύγουν περιπου στους 5 μήνες.Δεν υπαρχει 1 ανθρωπος ικανοποιημενος με οποιον συναδελφο κι αν μιλησεις σου λεει τα χειροτερα. Οι περισσοτεροι μενουν απο φοβο οτι δεν θα βρουν κατι αλλο. Πολυ ασχημο για μια εταιρια να μιλανε ετσι και τωρινοι και πρωην υπαλληλοι. Απαραδεκτες εγκαταστασεις τρως στα κρθια διπλα ακριβως στις τουαλέτες . Η κουζινα πενταβρωμικη οπως και τα γραφεια. Τα αφεντικά οι χειρότεροι άνθρωποι,τσιγκουνιά μέχρι και στο χαρτί τουαλέτας.Μιλανε σε εξωτερικούς συνεργάτες κ υπαλληλους σαν να ειναι σκουπιδια. Γαμωσταυριδια με το καλημερα σας.Για 1 χρόνο+ δεν είχε ούτε φως στην τουαλέτα Μονος τρόπος να σε συμπαθησουν είναι να είσαι ρουφιανος. Θέλουν 1 να δουλεύει για 10. Μισθός σταθερός ακόμα ακόμα κι αν φεύγεις νύχτα απο εκεί μέσα.
καθημερινή επικοινωνία με τον κόσμο με καλό περιβάλλον
Απαράδεκτοι απ όλες τις απόψεις. Εκμετάλλευση των ανθρώπων. Καμία εκπαίδευση και υπευθυνότητα. Η οικογένεια που έχει την εταιρεία δεν θεωρεί τους υπαλλήλους ανθρώπους, αλλά μηχανές που κόβουν λεφτά. Ούτε απ έξω, ούτε καν σαν πελάτες. ΝΤΡΟΠΉ ΣΑΣ.
Η χειροτερη εταιρεια μακραν.3ολοκληρα χρονια αντεξα με μεγαλη υπομονη.ψαχνουν για χαμαληδες.ημουν ταμιας κ εκανα τα παντα,κουβαλημα,στησιμο,βιτρινα,εξυπηρετηση ολα.εδιωχναν συνεχεια τις κοπελες ωσπου ειχα μεινει μονη με καινουριες π δεν τους ειχαν δειξει τιποτα.ειχα φορτωθει τα παντα κ παραιτηθηκα κακην κακως κ τους αφησα στα κρυα τπυ λουτρου.για 500ευρω τετοια εκμεταλλευση.το προβλημα ξεκιναει απ την οικογενεια π εχει την εταιρεια κ απο τους αμορφωτους επιθεωρητες που ειχε.δουλεψα εως το 2015.οταν πηγα εδιωχναν ολες τις παλιες κοπελες με τις παλιες συμβασεις των 800 κ πηραν τις καινουριες των 500.ειναι λερα μακρια.
Πληρωμη στην ωρα της.
Κατά
Εργασιακες συνθηκες, κρυο, χωρις ρεπο και διαλλειμμα
Ότι χειρότερο μακριά από εκεί σε όλους τους τομείς μακριά .........
Πολύ κακό εργασιακό περιβάλλον. Αλλάζει συνέχεια προσωπικο και είναι δύσκολο να προσαρμοστείς.
Δεν θελουν να υπάρχει καμια επικοινωνια οι κοπέλες μεταξύ τους η υπεύθυνη κι η συνυπευθηνη δημιουργούν εντάσεις με ψεύτικα λογια στα κοριτσια κι κατ' επέκταση στον κ. Κουρουνιώτη. Η υπεύθυνη δεν κρατάει μια ουδέτερη κι σταθερή θέση απλως κατηγορεί την συνηπευθηνη στις υπόλοιπες πωλητριες για να ανεβει στα ματια τους. Άθλιο περιβαλλον. Άθλιες συνθηκες. Ειρωνικές
Χαίρομαι που έχω την ευκαιρία να σας δώσω πίσω οτ ι δώσατε σε εμένα και πολλούς ακόμη συναδέλφους.. έμεινα στο κατάστημα της Θησέως στην Καλλιθέα για 1 χρόνο. 1 μηνιαία σύμβαση δοκιμαστική και 11μηνη μετά όπως ΚΆΝΕΙ ΣΕ ΌΛΟΥΣ πλην μερικών σπανίων εξαιρέσεων. Ότι χειρότερο έχω κάνει ποτέ από δουλειά.. πρόβατα στην σφαγή χωρίς να υπάρχει ίχνος σεβασμού.. Κατώτατος μισθός με κουβαλημα καθημερινό και ανελέητο. Καμία υπερωρία που αν δεν κάτσεις είσαι υπό την απειλή της απόλυσης.. Δείτε καπου αλλου για δουλεια....
Air conticion
Κατά
ΔΕΝ ΣΕ ΑΦΗΝΟΥΝ ΝΑ ΤΟ ΑΝΑΨΕΙΣ
Τελείως ανοργάνωτη εταιρία. Προσλήφθηκα ως ταμίας αλλά τελικά έκανα τον χαμαλι για όλες τις δουλειές. Όλη την ώρα σηκώναμε βάρη, στίναμε και ξεστίναμε ολόκληρους τοίχους, e-shop μες τον κόσμο, τεράστιος όγκος παραλαβών κάθε μέρα, συνέχεια αλλαγές τιμών,κ.α. Προσωπικά δεν είχα καμία εκπαίδευση, περιμέναν από εμάς να ξέρουμε να εξυπηρετήσουμε 3 ορόφους παππούτσια. Όλη την ώρα να παραιτείται προσωπικό, από υπεύθυνοι καταστήματος και προσωπικού και να μην υπάρχει καμία οργάνωση. Το ωράριο είναι 6-7 ώρες και 6ήμερο και μάλιστα μου ζητήσανε να πηγαίνω υποχρεωτικά μισή ώρα πριν το ωράριό μου και να φεύγω μισή ώρα αργότερα, δηλαδή αν μια μέρα είχα σπαστό εργαζόμουν 2 ώρες παραπάνω τζάμπα. Το μόνο που είναι εντάξει είναι πως μας πλήρωναν στην ώρα μας, αλλά αυτό πρέπει να το έχουμε σαν δεδομένο και όχι σαν 《καλό》.
Στο κατάστημα της Καλλιθέας που κάθε βδομάδα αλλάζει προσωπικό.. Με μια "κυρία" ο Θεός να την κάνει, η οποία μιλάει όλη την ώρα στα τηλέφωνα, που νομίζει ότι είναι πιο πάνω κι από τα αφεντικά και μοιράζει 10% σε ελαττωματικα παπούτσια σαν να μοιράζει τσίχλες.. Η εξυπηρέτηση από τις ηλικιωμένες που βαριούνται να μιλάνε.. άθλια και η αντίδραση τους απέναντι σε ξένους επίσης.. ΤΟ ΧΕΙΡΌΤΕΡΟ ΚΑΤΆΣΤΗΜΑ ΜΕ ΥΠΟΔΉΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΚΑΛΛΙΘΈΑ!!!
Κακή συμπεριφορά των ανωτέρω (επιθεωρητές εργασίας)
Η συγκεκριμένη εταιρεια μονο εταιρεια δεν μπορει να λεγεται. Κακως λενε τα σπιτια με το κοκκινο φωτακι οπως τα λενε . Αυτη η εταιρεια τα περιγραφει απολυτα ! Καμια οργανωση με υπευθυνες που νομιζουν οτι διοικουν καμια εταιρεια η καταστημα της προκοπης, καταστηματα γεματα ελαττωματικα που κοροιδευουν τον κοσμο και δουλεια χωρις αργιες και ρεπο με απληρωτες υπερωριες. Κανονικα λαμογια.
κανενα πλεονεκτημα. απο οπου και να το πιασεις ειναι κοροιδια
Κατά
ενα σωρο. απληρωτες υπερωριες, κακες συνθηκες εργασιας, απαραδεκτη συμπεριφορά του κυριου καο της κυριας κουρουνιωτη απεναντι στους υπαλληλους, πληροφοριοδοτες παντου και πολλα αλλα.
Η εταιρεία χαρακτηρίζεται από έλλειψη οργάνωσης σε κάθε στάδιο, απουσία ξεκάθαρου προσανατολισμού,το μόνο που απαιτούν είναι ολοένα και περισσότερα κέρδη χωρίς να δίνουν στο προσωπικό τα κατάλληλα εργαλεία(εκπαίδευση, αξιοπρεπείς συνθήκες εργασίας, σταθερότητα).Οι πωλήτριες ασχολούνται με ένα σωρό άλλα πράγματα πέραν της εξυπηρέτησης των πελατών: τεράστιος όγκος παραλαβών, συνεχές κουβάλημα,,e-shop,μεγάλο όγκο επιστροφών/διακινήσεων, συνεχείς αλλαγές τιμών,στήσιμο και αλλαγές στο κατάστημα χωρίς προφανή λόγο και με καμία ταύτιση απόψεων από όσους εμπλέκονται:, εταιρεία, επιθεωρητής, υπεύθυνοι.Επίσης,η εταιρεία δεν εμπιστεύεται κανέναν,αναζητά"πρόθυμους"πληροφοριοδότες, ακόμα και σε υπαλλήλους που είναι χρόνια και έχουν δείξει εργατικότητα κάνει συμβάσεις ορισμένου χρόνου,ο μισθός είναι ελάχιστος, υπάρχει μόνιμη ανασφάλεια για το αν θα διατηρήσει κάποιος τη δουλειά του.Ολα αυτά έχουν σαν αποτέλεσμα την πολύ συχνή αλλαγή προσωπικού (σε όλες τις βαθμίδες),την αποχώρηση ανθρώπων που γνωρίζουν τη δουλειά,μια και δεν αντέχουν μακροπρόθεσμα όλη αυτή την κατάσταση.Δυστυχώς,η εταιρεία θεωρεί ότι η έγκαιρη καταβολή του μισθού υποχρεώνει τους υπαλλήλους να ανέχονται τη σωματική και ψυχική εξάντληση.
Μισθός και δώρα στην ωρα τους
Κατά
Χαμηλός μισθός, συμβάσεις ορισμένου χρόνου, ανασφάλεια
Αθλιες αυνθήκες εργασίας , στην αποθήκη με εναν κολόγερο με που βρίζει συνέχεια με χάλια οργάνωση και και το πιο σημαντικό ωράρια γαλέρας χωρις ρεπό ή άδειες. Βρείτε κάποια άλλη δουλεία απο εκεί ...ΜΑΚΡΙΑ
Κατά
Πολύ κουπί στην γαλέρα χωρίς διαλειμμα
Είχα την ατυχία να εργαστώ στη VOI NOI αλλά για λίγο καιρό γιατί είδα από την αρχή πόσο ανοργανωτη ήταν όλη η τακτική της εταιρίας! Κατά αρχήν δεν υπάρχει προσωπικό στα καταστήματα με αποτέλεσμα να υπάρχει στη βάρδια ΕΝΑ άτομο σε όλο το κατάστημα κυρίως σε μέρες με πολύ κόσμο όπως εκπτωσεις και γιορτές, καθόλου σωστή εκπαίδευση, ποτέ δεν σχολουσα το βράδυ στίς εννιά όπως ήταν το αναμενόμενο αλλά με κρατούσαν μέχρι τις 11 το βράδυ για καθαριότητα, γέμισμα ραφιών, τακτοποίηση.... Πραγματα δηλαδή που πρέπει να γίνονται έν ώρα εργασίας και όχι μετά τη λήξη της βάρδιας! Και φυσικά δεν πληρώνουν αυτές τίς υπερωρίες!!! Εκμετάλλευονται κανονικά τους εργαζόμενους τους! Ντροπή τους! 😠
Κανένα
Κατά
Οχι διάλειμμα, οχι ρεπο, υπερωρίες, έλλειψη επιπλέον προσωπικού
Καλη εταιρια ευγενικο προσωπικο τυπικος ο εργοδοτης στις υποχρεωσεις του
Καλο κλιμα, καλες οι αποδοχες
Κατά
Δεν υπειρχε ρεπο
Μια απαραδεκτη εταιρεια, αθλιες συνθηκες εργασιας.
Πληρωμη στην ωρα της
Κατά
Απολυση μετα την 4 συμβαση, Δεν υπαρχει σεβασμος. Δεν υπαρχει αξιοκρατια. Πολυ βαρος. Αθλιες συνθηκες εργασιας