ZARA

Αξιολογήστε αυτή την εταιρία
Ελλάδα39 αξιολογήσεις

Ταξινόμηση με βάση

ΧρησιμότηταΒαθμολογίαΗμερομηνία
Βρέθηκαν 39 αξιολογήσεις που αντιστοιχούν στην αναζήτησηΔείτε και τις 6.953 ανασκοπήσεις

Ναι μεν αλλά

Επιλεγμένη αξιολόγηση Indeed

Επιλέχθηκε ως πιο χρήσιμη από την Indeed
Ξεκινώντας από τα θετικά, θα αναφέρω τον μισθό μιας και είναι αρκετά καλός για τα τωρινά δεδομένα. Δούλευα δυόμιση χρόνια ως πωλήτρια. Στα αρνητικά θα αναφέρω την αλλαγή προγράμματος την τελευταία στιγμή σε καθημερινή βάση που ναι μεν σε ρωτάνε αλλά είναι σαν να το απαιτούν γιατί αμα πεις δεν μπορώ γιατί έχω ραντεβού με γιατρό πχ σου το κλείνουν στα μούτρα. Οι υπεύθυνες στο κατάστημα που ήμουν είναι προφανές ότι έχουν μπει με μέσο, είναι πολλά χρόνια και δεν ξέρουν ούτε καν να μιλήσουν αγγλικά και το κατάστημα ειναι φουλ στους τουρίστες. Άμα δεν γλύψεις δεν μπορείς να εξελιχθείς καθόλου, σε κράζουν για το παραμικρό και εμένα τουλάχιστον με πίεζαν για παραπάνω βάψιμο (κόκκινο κραγιόν και ρουζ!), καλύτερο περπάτημα, χαμόγελο, κλπ κλπ..

Μισθός

Κατά

Συνεχής αλλαγή προγράμματος, υπεύθυνες με μέσο

Απερίγραπτη πίεση

Πραγματικά το μετάνιωσα που δέχτηκα να εργαστώ σε αυτό τον χώρο. Πέρα από σωματική υπάρχει και αρκετή ψυχική κούραση. Σε πιέζουν τόσο πολύ και ειδικά αν είσαι καινούργιος.. Σε κάνουν μπαλάκι όλοις τους. Οι υπεύθυνες να σου λένε πάνω από το κεφάλι σου "Κάνε πιο γρήγορα", "Σε 5 λεπτά να έχεις τελειώσει","Σε ένα τέταρτο να τα έχεις τελειώσει όλα αλλιώς δεν θα σχολάσεις". Όλα αυτά ενώ κάνεις άλλα 300 πράγματα και τα θέλουν όλα να είναι σωστά. Δεν θα την πρότεινα σε κανέναν και ειδικά την θέση που έκανα εγώ, η οποία μου δημιούργησε πολλά θέματα ψυχολογικά και σωματικά. Μακριά.

Αναξιοκρατία

Δούλεψα στην εταιρεία για χρόνια.Όσο καλός κι αν είσαι αν δεν είσαι κουμπάρακι με κάποιον στα κεντρικά ή κολλητή-ος δεν ανεβαίνεις.Μόνο τα λεφτά είναι καλά!Μόνο κουμπάρες ανεβαίνουν!!!Κατά τα άλλα το επίπεδο των υπευθύνων είναι Λυκείου!

Δημιουργικό περιβάλλον

Αν αγαπάς την μόδα τότε είσαι σίγουρα στο κατάλληλο περιβάλλον ! Δημιουργικό άγχος καθημερινά , να είσαι ακριβής στα καθήκοντα σου καθημερινά , τυπικός, ευέλικτος σε ωράρια ,σκέψη , και πάνω απ όλα ευδιάθετος με πολύ ενέργεια για δουλειά ! Γενικά είναι ένα περιβάλλον που σε απορροφάει για εξέλιξη στην εταιρία !

Όλα λάθος ή HR πρέπει να πάρει κεφάλια

Ότι χειρότερο! Ο διευθυντής βαριέται να ασχοληθεί με το καινούριο προσωπικό καθώς και οι παλιοί υπάλληλοι! Δεν εκπεδευουν σωστά βασικά στην 3μηνη σύμβαση ούτε τα βασικά δεν σ μαθαίνουν και σε διωχνουν γτ λέει δεν έκανες σημαντική πρόοδο αφού προηγουμένως είχες γίνει λάστιχο να κάνει τα θεληματα και τ δουλειές τ μονίμων εργαζομένων. Βαθμολογούν τ πρόοδο βάση το ποσό σε συμπαθούν και σε ανανεώνουν μόνο άμα τ γλειφεις κάνετε παρέα εκτός δουλειά κλπ. Το μόνιμο προσωπικό προσπαθεί ν σε κοροϊδέψει λέγοντας για ότι πωλήσεις κάνεις πχ ανδρικό ν βάζεις τ κωδικό τ υπεύθυνης εκεί.Η commercial αντί ν σε διωθωσει και να σου δείξει το σωστό τρόπο κάθεται και σε κοροϊδεύει με τους υπόλοιπους υπάλληλους. Όλοι κράζουν ο ένας τον άλλο και ίδιος τ καινούριους και κάνουν τ ζωή τους δύσκολη! Όποιος μπει δε στην αποθήκη του κάνουν τέτοιο ψυχολογικό πόλεμο και του φορτώνουν με τόσο βάρος εργασίας χωρίς να έχει την εκπαιδευση σε αντίθεση με του παλιούς που χαζολογανε μέχρι την τελευταία ώρα για να βγάλουν 25 να πουν ότι δούλεψαν και εν τέλη δεν τ ανανεώνουν γτ δεν είναι πολλοί γρήγοροι στο 25 χωρίς να έχουν βγάλει καν επαρκεί χρόνο ώστε Ν μπορέσουν κάπως ν συγκριθούν στη ταχύτητα με τους μόνιμους. Ο διευθυντής αξιολογεί βάσει το ποσό σε συμπαθεί και όχι τι δουλειά κάνεις και κυρίως άμα σε συμπαθούν αυτοί που δουλεύεται μαζί γτ αυτούς ρωτάει για να σε ανανεώσει (2-3 άτομα που δουλεύουν 10 χρόνια εκεί). Επιπλέον ο/η υπεύθυνος πιέζει του καινούριους σε συγκεκριμένους ουτοπικούς στόχους παραγωγικοτητας καθως ούτε ρομπότ δεν τ φτάνει ενώ κάθεται και χαζολογαει 45' μαζί με τους παλιούς στο διάλειμμα τους -

Μισθος

Κατά

Ο διευθυντής, Οι υπεύθυνοι, Οι μόνιμοι υπάλληλοι, ειρωνικοι

Αγχώδης περιβάλλον , αγένεια

Δεν έμεινα ευχαριστημένη από τη εμπειρία μου στη συγκεκριμένη εταιρεία

Το μοναδικό πλεονέκτημα είναι ότι ο μισθός είναι ικανοποιητικός

Κατά

προσβλητικοί υπεύθυνοι, έλλειψη προσωπικού, υπερωρίες, αλλαγές στο πρόγραμμα, ελλιπής εκπαίδευση

Φιλικό περιβάλλον με εύκολη συνενόηση και βοήθεια!

Απαιτητικά όλα τα πόστα, θέλει συγκέντρωση, ταχύτητα και φιλική διάθεση για να βγει η δουλειά!!!

Έκπτωση σε πολλά καταστήματα ρούχων

Κατά

Απρόοπτες υπερωρίες χωρίς ειδοποίηση

Χαλαρη

Καλη αν και ήταν σε κατάστημα της Αθήνας πριν από καιρο

Απαράδεκτοι...καθολου σταθερό πρόγραμμα..οι καινούριοι τραβάνε τα πάνδεινα...κανουν ολες τις παραλαβες 20χρονα και οι παλιες απολαμβανουν τα προνόμια

Απ α ραδεκτη εταιρεια για δουλεια απαράδεκτη Απαράδεκτη

Κανενα

Κατά

Ωραριο οτι να ναι αντι να ξέρει ο εργαζόμενος οτι τη μια βδομαδα ειναι σταθερο

Αρκετη πίεση ειδικά τις ημέρες που υπάρχει μεγάλη προσέλευση

Πολύ καλές απολαβές , τυπικοι στις πληρωμες , δύσκολη η εξέλιξη αν δεν βρεθεί άτομο να σε προωθήσει .

Ακριβής στις πληρωμές .

Κατά

Δύσκολη η εξέλιξη και η αλλαγή σύμβασης.

Παραγωγική εργασία, γρήγοροι ρυθμοί

Παραγωγική εργασία, γρήγοροι ρυθμοί εργασίας. Ευχάριστο το κομμάτι της εξυπηρέτησης των πελατών.

Χαμένος κόπος

Εργάστηκα στην Inditex μόλις 7 μήνες για να καταλάβω ότι δεν χρειάζεται να είσαι καλός στην δουλειά σου απλά να φροντίσεις να κάνεις πηγαδάκια , οι υπεύθυνες μπήκαν σαφώς με μέσο διότι δεν μπορούσαν να επιλύσουν το παραμικρό. Δυστυχώς αδικήθηκα γιατί άρχισα με άλλες 2 κοπέλες στην εταιρια αυτές μοιράστηκαν σε αλλά καταστήματα του ομίλου ενώ εγώ απολύθηκα ξαφνικά καθώς είχαν αρκετό προσωπικό και έπρεπε να ξεφορτωθούν κάποιον εφ όσων καλύφθηκαν οι υπόλοιπες θέσεις..

Μισθός στην ώρα του, πληρωμένες άδειες

Κατά

Μη σταθερό πρόγραμμα, τοξικό περιβάλλον, κανένα πόστο

Αγχωτικό περιβάλλον και τρελός ανταγωνισμός για το ποιος θα πάρει την θέση της υπεύθυνης!

Μόνο ο μισθός ήταν στην ώρα του! Αλλά όταν έχεις υπεύθυνες τσουτσεκια που μπήκαν με μέσο εκεί μέσα μην περιμένεις χαϊρι!

Μισθός στην ώρα του

Κατά

Υπεύθυνες τσουτσέκια

Κριτικη

Το μόνο θετικό είναι ο σταθερός μισθός. Όσο και να δουλεύεις, εαν δεν σε συμπαθεί η εκαστοτε υπεύθυνη, δεν ανεβαίνεις και φυσικά υπάρχουν κλίκες και πηγαδάκια. Το μορφωτικό επίπεδο είναι χαμηλό και το μόνο που μετράει γι αυτούς ειναι να λες ναι σε όλα, απο κει και πέρα μονο με κολλητηλικια ανεβαίνεις.

Μισθός

Κατά

Τραγικό περιβάλλον

Exploitation and diregard

I was getting daily remarks about my appearance and the fact that I didn't wear a lot of makeup. Most of the staff were hostile. I was let go without any reasonable explanation. It happened to be a week after another employee who was previously working on my floor came back from maternity leave. I suspect that the manager never intendeed to keep me in the store so she just made me miserable while I was working there. It was a waste of my time.

Αξιολογο περιβαλλον

Καλο κλίμα,αψογο service,,καλή διάθεση,καλη ατμόσφαιρα

Καλη εξυπηρέτηση

Κατά

Του κακου περιβαλλον

Βλαπτουν τα κεντρικα γραφεια

Κανενας σεβασμος στους συναδελφους,πηγαδακια των υπευθυνων σε βαρος των υπαλληλων,παραταση της βαρδιας αφου δεν μπορεις να φυγεις το βραδυ εαν δεν αλλαξουν ολοι με αποτελεσμα το 9.30 να γινεται 10,προσβολες επι προσωπικου επιπεδου,παρουασιαση λογων οταν δεν υπηρχε η δυνατοτητα για να αλλαχθει το προγραμμα,καλυψη μεταξυ παλαιοτερων συναδελφων οταν εκαναν λαθη, η ΔΚ ιδιαιτερως ειρωνικη,στοχοποιηση οταν υπηρχε αρνηση για παραταση της βαρδιας(εν μεσω αυτης!).Οι HR κ η τα γραφεια της εταιρειας θα επρεπε να εχουν ενημερωθει κ λαβει μετρα, καθως χανεται ανθρωπινο δυναμικο.

We were good group of people and i enjoyed to worked in zara.

We were good group and i enjoyed to work in zara. I start like a sales assistant in the shop and after few days they put me on the cash. I liked both - on the cash and in the shop

Περισσότερες ωρες εργασιας

Καλό θα ήταν να μην υπάρχει η τετράωρη εργασία διοτη κανεις δεν μπορεί να ζήσει με 360 ευρω

Ομαδικό περιβάλλον

Κατά

Γρηγοροι ρυθμοί

Worst job ever, acceptable salary

If ingratitude, mistreating and favoritism had a home , Inditex would be it.

Παραγωγικό περιβάλλον .. δεν σου προκαλεί πλήξη διότι κάθε μέρα κάνεις κάτι καινούργιο .. έχει μεν άγχος αλλά σε δελεάζει κιόλας . Και άμεση επαφή με

Ειναι πένα περιβαλον το οποίο έχεις άμεση επαφή .ε τον πελάτη και έτσι χρειάζεται να είσαι επικοινωνιακός..

Τυπική στις πληρωμες

Κάντε μια ερώτηση σχετικά με την εργασία ή τις συνεντεύξεις στην ZARA. Η κοινότητά μας είναι έτοιμη να απαντήσει.Κάντε μια Ερώτηση

Βασισμένο σε 6.953 αξιολογήσεις

3,4 από 5 αστέρια για το θέμα Ισορροπία Εργασίας/Ζωής